Skocz do zawartości

Którego bata wybrać


losiu33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

w tym roku chcę spróbować swoich sił w łowieniu batem. Aż wstyd się przyznać ale nigdy na bata nie łowiłem - zawsze były to raczej proste konstrukcję z kołowrotkiem. 

Zdecydowałem się na polecaną przez wiele osób serie TX Robinsona VDE. Jednakże cały czas rozważam czy wybrać 6 czy 7 metrów. Będę łowił rekreacyjnie i 2 razy w roku na zawodach.

Pomożecie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to im dłuższy tym lepszy - zawsze możesz skrócić ściągając ostatni segment.

Ale jednak mając  większy zasięg aby ryby namacać tam gdzie krótszym nie sięgniesz potrzeba  7 a nawet i 8 metrów ;) 

 

Co do marki nie będę tu coś polecał ponieważ nie jestem w temacie obecnie.

Ja łowiłem 8 metrowym "ale to jest tajemnica :P " Jaxonem genesis   :D 

Osobiście skracałem go do 7m a gdy istniała potrzeba wydłużałem na pełny wymiar ;) 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka cena ja bardziej bym szedł ku 7,8m lepiej zawsze mieć zapas MISTRALL AMUNDSON POLE 700, Mistrall Aqua pole 7m kolega ma 8 m lekki świetny patyk , BAT WĘDKA JAXON SILVER SHADOW , TELE POLE SPX 7m niby firma taka se , ale baty mają dość dobre i cena przystępna , BAT MISTRALL NAVIGATOR POLE 7m, Mikado Tournament 7m ... Oczywiście , możesz wziąć 6m  jak Ci się nie spodoba ta technika to i kasa nie pójdzie w błoto... Ja zimą uwielbiam pobawić się z  leszczykami czy plotkami .

Edytowane przez KaZuYa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię rekreacyjne batami mam 6 i 7m i mi wygodniej na 6. Jak nie masz drzew na brzegu to możesz rozważyć 7. Mam TX 6m i nie zamienię na nic, mam 7 Tubertini dużo droższą i mi nie pasuje, 6 się łatwiej operuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, losiu33 napisał:

Budżet to 600 zł 

To Ci mogę tego Tubertini za 500 sprzedać, kupiony na Rybomani i tylko 1 raz nad wodą. Nowy kosztuje 750.

Edytowane przez Grzes77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzes77 napisał:

To Ci mogę tego Tubertini za 500 sprzedać, kupiony na Rybomani i tylko 1 raz nad wodą. Nowy kosztuje 750.

Jakiego? bo nie jestem w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się trochę nie zgodzić z kolegami. O ile faktycznie można skrócić wędkę przez zdjęcie ostatniego elementu to jest to nie praktyczne.
Druga sprawa to długość. 7-8 metrów na początek to zdecydowanie za dużo.
Polecam zacząć od 5m i ewentualnie 7 do zadań specjalnych. Trzeba zadać sobie pytanie jakie ryby i ile ich będziemy łowić. Ma to znaczące znaczenie przy doborze wędki i jej długości. Trzeba pamiętać, że bat szczególnie na zawodach służy do szybkościowego łowienia ryb małych.
Dla mnie podstawowe są dwie długości to 4 i 6m, ale mam i 3;5 i 7.
Z tańszych wedek świetna jest Konger Arcus oraz jej droższa koleżanka Aqua od Mistrala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...