Skocz do zawartości

Którego bata wybrać


losiu33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, KaZuYa napisał:

Ja mam 8m jaxona i czasem nawet 1m czuje , ze brakuje .... Łowiłem 7m kolegów i to  chyba jest najbardziej uniwersalny oczywiście wszystko zależy od łowiska  ...

Dokładnie tak @KaZuYa   ma tu rację - wszystko zależny od łowiska. Jeśli jesteś zdecydowany łowić tylko na jednym akwenie i wiesz że 6m batem namierzysz ryby to kup. @Grzes77 w tym względzie ma rację 6m to  wygoda. Ale czasem możesz potrzebować dwóch metrów i wtedy lekka"Lipa" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ze Ścinawy to pewnie Odra i jej kanały jak dla mnie 7m ... Również łowię na Odrze na napływie czy w kanałach gdzie czasami  dopiero  po kilku metrach jest spadek i tam ryba stoi jak dla mnie 7m jak nic , ale mogę się mylić nie jestem wyczynowcem ...Często dominująca rybą na napływie jest kleń , który jest bardzo płochliwy .,

Edytowane przez KaZuYa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko PZW, najczęściej głębokość na której łowiłem to 1,5-2 metry mam krzesło do którego dokupie podnóżek bo jedno z łowisk jest do 20 metra dość płytkie do 1 metra i przez te 20 metrów bardzo powoli się "głębi", dominujące ryby które łowiłem na spławik to płocie, krasnopióry, okonie, leszczyki do 40 cm, małe karpie zarybieniowe jednak wiem że są tam duże okazy bo takie łowiłem na metodę - karpie do 8 kg liny 3-4 kg ale na zawodach jeszcze nie widziałem aby komuś się taki bonus trafił

@KaZuYa na odrze nie łowie 

 

 

Edytowane przez losiu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, losiu33 napisał:

Tylko PZW, najczęściej głębokość na której łowiłem to 1,5-2 metry mam krzesło do którego dokupie podnóżek bo jedno z łowisk jest do 20 metra dość płytkie do 1 metra i przez te 20 metrów bardzo powoli się "głębi", dominujące ryby które łowiłem na spławik to płocie, krasnopióry, okonie, leszczyki do 40 cm, małe karpie zarybieniowe jednak wiem że są tam duże okazy bo takie łowiłem na metodę - karpie do 8 kg liny 3-4 kg ale na zawodach jeszcze nie widziałem aby komuś się taki bonus trafił

@KaZuYa na odrze nie łowie 

A to dziw najpiękniejsza rzeka   :P decyzja należy do Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 6-cio,czy 7-mio metrowy bat ?? Długość musisz sobie dobrać do warunków na lowisku/skach na których będziesz łowił.Nie zawsze jest sens kupować 7 m bata.Ale jeśli nie ma ograniczeń,żeby takim łowić,typu drzewa itp,to zawsze lepiej mieć dłuższy niż krótszy.Po drugie jesli zaczynasz dopiero łowienie na bata,to może zamiast kupować jeden bat za 600 zł,to kup sobie dwa,jeden 6m a drugi 7 m. Z takim budżetem spokojnie Ci wystarczy na 2 baciki dobrej klasy.Kolega Grzegorz proponuje Ci okazyjne nabycie bata 7 m dobrej klasy za 500.zostaje Ci 100 zł.Dolożysz z 50 zeta i kupisz sobie jeszcze 6 m Kongera Arcusa i masz super alternatywe na zawody.Jesli jednak chcesz kupic jeden kij za te pieniadze to stac Cie na Robinsona z seri TX nie tylko 6 m,ale i 7 m.Baciki wymiatają,za te pieniadze nie kupisz nic lepszego.Pamiętaj też,że przy doborze bata,ważny jest serwis,bo takie delikatne wedziska latwo uszkodzić,szczegolnie jak sie nie ma doswiadczenia w lowieniu nimi.Zadna firma nie ma lepszego serwisu w Polsce od Robinsona.Dzwonisz i po 2 dniach przysylaja Ci uszkodzony element za smieszne pieniadze.Niedawno złamalem segment w bacie power carp Robinsona za 350 zl i nowy kosztowal 40 zl,jeszcze firmowy dlugopis dostalem w prezencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, albo czegoś nie doczytałem albo nie zrozumiałem :( 

Ty chcesz kupić bata czy wędkę z kołowrotkiem?

Bo jeśli bata to nie ma szansy na to aby uniknąć "lecenia na Pysk"  Ramie swoje robi bez przeciw wagi na drugim końcu 

Nie wiem jaki był by lekki kij tego nie unikniesz :(  Lekkim kijem zwiększysz tylko komfort nic po za tym. 

 

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...