Skocz do zawartości

Jaki feeder na rzekę?


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wykluczone,że na wiosnę,będę potrzebował kupić nową wędkę na rzekę. Potrzebuję dość mocnej,szybkiej i dłuższej wędki nad Wisłę. Nie przepadam za kluskami. Myślę,że długość 3.9-4.20 będzie optymalna,cw. około 150g.

Cena? Hmmm powiedzmy ~300zł

Posiadam już jeden kij Fiume Heavy Feeder 150g,jednak nie jestem z niego zadowolony do końca. Sam nie wiem co mi w nim nie pasuje. Nie ma tego czegoś.  

Jeśliby wędka nadawała się do dalekich rzutów na zb.zaporowym(~70-80m) to byłby dodatkowy atut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

420! Tą decyzję zostaw na koniec! To dłuuugi feeder! Nie twierdzę że tobie się nie przyda! Bardzo możliwe że twoje łowiska tego wymagają!  Jeśli chodzi o rzekę? 390/150cw to dobry temat wyjściowy! Ja mam 130cw. Ale Odra to o wiele spokojniejsza rzeczka od Wisełki. Także bałbym się go polecić! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A ja twierdzę, że na nasze duże rzeki 420 jest ok, zresztą jak kto lubi i czuję w ręce :)

Gdybyś zwiększył budżet razy dwa to polecam Team Daiwa Heavy Feeder 420 model 2012 - mój ulubiony kijek wśród wszystkich feederów, co on ryb nałowił.... I nigdy mnie nie zawiódł, stosuję go bardzo często do wód na jeziorze, może nie do końca z przeznaczeniem, ale korzystam wtedy z jego mocy i dalekich rzutów na ponad 50m. Też na łowiskach karpiowych jest u mnie niezastąpiony.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel jeśli będziesz miał możliwość pomacać, to luknij na ten kij. Poprzednia wersja Aqualite była zbyt miękka wg. mnie. Ta jest poprawiona, machnęłem nią w sklepie,robi dobre wrażenie http://allegro.pl/ulepszony-daiwa-aqualite-heavy-feeder-390-180g-i5149894156.html  Jest też wersja 420cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja to w życiu już do ręki Trabucco nie wezmę. Dla mnie ich wyroby pozostawiają bardzo dużo do życzenia jeśli chodzi o jakość.. Przy takim feederze to poszedłbym w kierunki Tubertini - model OPTIMO PLUS FEEDER GR 150 (nie wiem tylko czy mają w 4,20). Trzeba w sklepie zapytać http://sport-fishing.pl/pl/c/Federy/191 Mam 3 feedery Tubertini i jestem bardzo zadowolony.  Są bardzo smukłe, wytrzymałe i do tego pięknie wykonane. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Andrzeju czym podyktowana jest chęć zakupu kija 4,20,gdzie będziesz łowił uniwersał na mniejsze rzeki to3.60 fajnie tym się operuje,na większą wodę to3,90,miałem 4,20 dalsze odrobinę rzuty ale ogólnie nieporęczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...