Skocz do zawartości

Nasze eksperymenty wędkarskie - zbiór doświadczeń


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Chodzi mi o to w tym wątku, aby podzielić się doświadczeniami do których dochodziliście sami. Nie ważne, czy ktoś już to wcześniej robił, czy nie. Nie ważne czy to jest modne, postępowe czy jakieś tam. 

Chodzi bardziej o to, że obudził się Wam w głowie sam pomysłowy Dobromir i do czegoś doszliscie sami. Nie widząc tego wcześniej na filmie, zdjęciach, czytając... Coś co samo urodziło się Wam w głowie i tyle, coś co może tylko delikatnie zmodyfikowane zostało przez Was, bo wydaje się być lepsze od oryginału ?

Ja ostatnio chwaliłem się jak to namieszałem z miękkim fluorocarbonem, nie do końca wiedząc, czy się sprawdzi...

@Kubik z tego co pamiętam opatentował wg Niego nowy system mocowania tradycyjnych koszyczków, ze skrętką i szybko złączami na początku zeszlego sezonu. Może się tym pochwalisz?

Ja może za jakiś czas zdradzę kilka tajemnic zanęt, które testowałem cały zeszły rok, a może też nie, bo jeśli do tego wrócę... Muszę się nad tym ostatnim zastanowić jeszcze:pecheur0:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego sporo:

1. Koszyczki zanętowe, dopiero po ich opublikowaniu widziałem, że @elvis robi podobne ze strzykawek,

2. Przeróbka podajnkiów Behr,

3. Coś, co uważam za przypadkowe, jednak stało się moim zestawem nr 1 i przynosi mi największą ilość brań, to zmodyfikowany zestaw bocznego troka,

A teraz 3 petardy, które czekają na nagranie i opublikuję niebawem, są wymyślone przeze mnie od podstaw:

1. Mix do methody (bazujący na zanęcie Sonu) wychodzący za każdym razem identycznie i można go przechowywać kilkanaście dni, gdy nie wykorzystamy wszystkiego na rybkach,

2. Klips do białych robaków, bo te dostępne na rynku nie nadają się zupełnie do użycia, a łowiąc na PZW stosuję w 90 % robactwo, co przy leszczykach wymaga tego rozwiązania,

3. No i  petardę petard, czyli podajnik do pva, to będzie hit hitów wśród feederowców i karpiarzy :champagne-2010:

Pomysłów mam jeszcze sporo, obym tylko jakiegoś udaru nie dostał, bo mi się dysk skasuje :D

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko złączki do wymiany przynęt można zastąpić agrafkami, podajniki do metody można odlewać samemu ale najłatwiej będzie robić te w typie do PVA, przypony z plecionki o długości około 10 cm, podpórki z szybką wymianą, rod pod i wiele innych. Tak na dobrą sprawę można zrobić całkiem sporo akcesoriów wędkarskich w domu poza wędkami, żyłką czy plecionką. O przynętach nawet nie trzeba wspominać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem zadowolony z szybkozłączki dedykowanej do sygnałków Karpiowych. U Mnie robi przy połączeniu, Siatka-sztyca. Bardzo Mi to ułatwiło życie wędkarskie. 

c73997d243a8a370e83d4d15aec2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NPC napisał:

Szybko złączki do wymiany przynęt można zastąpić agrafkami, podajniki do metody można odlewać samemu ale najłatwiej będzie robić te w typie do PVA, przypony z plecionki o długości około 10 cm, podpórki z szybką wymianą, rod pod i wiele innych. Tak na dobrą sprawę można zrobić całkiem sporo akcesoriów wędkarskich w domu poza wędkami, żyłką czy plecionką. O przynętach nawet nie trzeba wspominać.

Bardzo Ciekaw jestem Jak kolega odlewa podajniki, jakiej formy używa. Drewnianej  Debowej, czy może na bazie piasku i mąki , czy może gipsowej.

Nie mam zbytnio doświadczenia która jest łatwiejsza do wykonania (to się znaczy podejrzewam ze te dwie ostatnie) Ale jak z trwałością ile można odlać podajników z jednej formy aby czasem się nie rozpadną po jednym odlewie.

A może są jeszcze inne metody wykonania from -łatwiejsze trwalsze a przede wszystkim Tańsze :) 

Ps Dlaczego po za wędkami. Wszak i wędki można samemu wykonać :D

Ja dla przykładu, jeśli nie znajdę interesującej mnie wędki bambusowej - Chyba udam się do marketu budowlanego poszukam Kijków bambusowych, które są dostępne na dziale ogrodniczym.

Problem będzie z dopasowaniem ich grubości względem siebie, gdyż zazwyczaj występują w jednych grubościach.

Ale jeśli gdzieś uda mi się kupić trzy rożne części to pokuszę  się o wykonanie takiego kijka B|:D 

 

Edit: na upartego to i kołowrotek można zrobić :) 

 

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MrProper napisał:

Bardzo Ciekaw jestem Jak kolega odlewa podajniki, jakiej formy używa. Drewnianej  Debowej, czy może na bazie piasku i mąki , czy może gipsowej.

Nie mam zbytnio doświadczenia która jest łatwiejsza do wykonania (to się znaczy podejrzewam ze te dwie ostatnie) Ale jak z trwałością ile można odlać podajników z jednej formy aby czasem się nie rozpadną po jednym odlewie.

Silikon odlewniczy i forma na lata, odlew może być nawet z betonu choć prościej będzie z żywicy z wypełniaczem a może być nim nawet piasek, pył aluminiowy, żelazny czy dolomit.

http://www.modelarnia24.pl/14-silikon-do-form-formierski

Najłatwiej będzie zrobić podajniki typu otwartego ale da się też i inne czy swojego pomysłu:

HYDRUS-METHOD.jpg?lastmod=1513693624.149 

500_500_productGfx_e5a4191fedc67050d4fcc

 

Na upartego jak się ma sprzęt to wszystko można zrobić, chodziło mi o akcesoria które można zrobić w domu bez szczególnego problemu. Kto urwał 10 koszyków jednego dnia na rzece musi często odwiedzać sklepy :) 

Do spinningu można zrobić przypony, kółeczka, agrafki, woblery, gumy, blachy, obrotówki czy wkrętki do gum. 

Do spławika to spławiki, przynęty i zanęty a na feeder czy karpie to jeszcze kulki. 

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też wartość mają takie sprawy, bo znacznie obniżają koszty. Pamiętajmy też o klipie wg Marka,  który,  jakby dawał  nową wartość niemarkowym młynkom oraz nawet tym markowym. @Grendziu Darek , a jak z tym u Daiwy ? Cieniutko ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NPC napisał:

Szybko złączki do wymiany przynęt można zastąpić agrafkami, podajniki do metody można odlewać samemu ale najłatwiej będzie robić te w typie do PVA, przypony z plecionki o długości około 10 cm, podpórki z szybką wymianą, rod pod i wiele innych. Tak na dobrą sprawę można zrobić całkiem sporo akcesoriów wędkarskich w domu poza wędkami, żyłką czy plecionką. O przynętach nawet nie trzeba wspominać.

Dawaj, wiem, że tego masz wiele. Tu będziesz doceniony za to. Nie liczą się tylko same gadżety !!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, NPC napisał:

Silikon odlewniczy i forma na lata, odlew może być nawet z betonu choć prościej będzie z żywicy z wypełniaczem a może być nim nawet piasek, pył aluminiowy, żelazny czy dolomit.

http://www.modelarnia24.pl/14-silikon-do-form-formierski

Najłatwiej będzie zrobić podajniki typu otwartego ale da się też i inne czy swojego pomysłu:

HYDRUS-METHOD.jpg?lastmod=1513693624.149 

500_500_productGfx_e5a4191fedc67050d4fcc

 

Na upartego jak się ma sprzęt to wszystko można zrobić, chodziło mi o akcesoria które można zrobić w domu bez szczególnego problemu. Kto urwał 10 koszyków jednego dnia na rzece musi często odwiedzać sklepy :) 

Do spinningu można zrobić przypony, kółeczka, agrafki, woblery, gumy, blachy, obrotówki czy wkrętki do gum. 

Do spławika to spławiki, przynęty i zanęty a na feeder czy karpie to jeszcze kulki. 

Wędkę i kołowrotek podałem dla przykładu Tylko i wyłącznie. Ponieważ jak twierdzisz - jak się ma możliwości to wszystko można zrobić, i tu się z Tobą zgadam

Ja dla przykładu za tą wędkę chcę się poważnie zabrać mimo ograniczonych możliwości.

Tu u nas kolega wykonuje przepiękne spławiki- ale to nie jest od tak i spławik gotowy. Trzeba czasu duuuużo czasu, ale przede wszystkim PASJI :D  ( Jakub :1311_thumbsup_tone2:)

 

I wiem że podajniki można samemu odlać ( kiedyś odlewałem ołowiane żołnierzyki  z tym ze miałem formę gotową, trwałą) 

Dlatego zapytałem jak kolega je wykonuje ? Żeby się podzielił swoim doświadczeniem Jak wykonać formę Jakie podajniki najłatwiej odlać.

Od takie pytanie Laika który może by się zabrał z nudów za jakąś łatwiznę dla satysfakcji :D 

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
8 minut temu, Jurek napisał:

Dla mnie też wartość mają takie sprawy, bo znacznie obniżają koszty. Pamiętajmy też o klipie wg Marka,  który,  jakby dawał  nową wartość niemarkowym młynkom oraz nawet tym markowym. @Grendziu Darek , a jak z tym u Daiwy ? Cieniutko ? :P

Daiwa jest tak rewelacyjna, cudowna, dobra, fantastyczna, idealnie spasowana, że kupujesz gotowce :P A to nie ten wątek, a SZERYF pilnuję co piszemy :) Pamiętam, pamiętam... wdrożę, czeka na aktualizację edytora @jazzriba:cry-min:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...