Skocz do zawartości

Nasze eksperymenty wędkarskie - zbiór doświadczeń


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, MrProper napisał:

@Grzes77 używałeś tych przeplatanych ?

Robiles już to kiedyś?

1. Nie używałem przeplatanych, jak to będą przeplatane "to se dupki nie będę zawracał" :champagne-2010:.

2. Tak robiłem ale nie z przeplatanych, tylko zgrzewanych, wszystkie "poszły do żyda" :champagne-2010:. Siatkę dostałem w małej ilości od kolegi, z którym podzieliłem się koszykami. Było to 4-5 lat temu, kolega w Norwegii i nie powiedział mi skąd był mayteriał, teraz jestem przekonany, że to właśnie był kawałek siatki ogrodniczej  :icon_arrow1:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Semi napisał:

Jak ktoś chce to mam tego masę, córa nosiła aparat przez chyba dwa lata i uzbierało się różnych kolorów, walają się gdzieś po szufladach.

Ja zaklepuję, przywieź na zlot :champagne-2010:

 

Edit: sorry za post pod pos:champagne-2010:tem 

Edytowane przez Grzes77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzes77 napisał:

1. Nie używałem przeplatanych, jak to będą przeplatane "to se dupki nie będę zawracał" :champagne-2010:.

2. Tak robiłem ale nie z przeplatanych, tylko zgrzewanych, wszystkie "poszły do żyda" :champagne-2010:. Siatkę dostałem w małej ilości od kolegi, z którym podzieliłem się koszykami. Było to 4-5 lat temu, kolega w Norwegii i nie powiedział mi skąd był mayteriał, teraz jestem przekonany, że to właśnie był kawałek siatki ogrodniczej  :icon_arrow1:

Czyli wzmacniasz  moje wątpliwości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MrProper napisał:

Sorki post pod.......

Nie za bardzo sobie to umie wyobrazić jak taki mały kawałek pocięty już ma sie trzymać "kupy" przy formowaniu koszyczka 

o to mi chodzi - mało precyzyjny byłem wyżej ?

1. Koszyki do nęcenia, z wałka do włosów po lewej z drobnej siatki tkanej po prawej

2 oraz 3. Zoom o co chodzi z zaginaniem  @MrProper

4. Wiertełka do kulek czy pelletów  

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzes77 napisał:

Niestety, ale są zgrzewane o kratce 4-5mm, trza je tylko gdzieś wywęszyć :champagne-2010:

Podziękował -  pytanko a siatka tłoczona - cięta rozciągana?

5a54efbb61b6a_Siatki-cito-cignione---katalog-8.jpg.2010228cfedfa8f74ee21a93e463458b.jpg

Nada się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @NPC Wciąż mam wątpliwości ponieważ, te koszyczki są wykonane z gotowego produktu  czyli z wałków do włosów

Co innego wycinać małe formaty z arkusza aby później go uformować w koszyczek- Tu mam obawy, że się rozleci podczas formowania- jak już nie przy cięciu :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MrProper napisał:

Podziękował -  pytanko a siatka tłoczona - cięta rozciągana?

5a54efbb61b6a_Siatki-cito-cignione---katalog-8.jpg.2010228cfedfa8f74ee21a93e463458b.jpg

Nada się?

Czy się nada nie wiem, powinna. Takie rzeczy raczej tylko na żywo można ocenić, bo może być krucha, delikatna lub jeszcze jakaś wadliwa. Jak jest dobry drut, to od razu widać, zdjęcia przekłamują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MrProper napisał:

Podziękował -  pytanko a siatka tłoczona - cięta rozciągana?

5a54efbb61b6a_Siatki-cito-cignione---katalog-8.jpg.2010228cfedfa8f74ee21a93e463458b.jpg

Nada się?

Ja stosuję podobną. Odzysk ze starych filtrów powietrza z ciężarówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyciągałem te gumki, jest tego sporo, dosłownie setki, oprócz bezbarwnych są pomarańczowe, czerwone, zielone i fioletowe, ale najwięcej jest bezbarwnych. Co do siatek, to dobre siatki na koszyczki są na filtrach powietrza samochodów ciężarowych, wymieniałem kiedyś w autobusie i chyba z 10 koszyków z takiej siatki zrobiłem. Jak ktoś ma jakiegoś mechanika w pobliżu to za darmo odda bo to śmieci są.

Edit. Widzę że Arek ma podobne doświadczenia z filtrami.

IMG_20180109_173353.jpg

IMG_20180109_173650.jpg

Edytowane przez Semi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...