Skocz do zawartości

Nasze eksperymenty wędkarskie - zbiór doświadczeń


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, MrProper napisał:

Kolego @NPC Wciąż mam wątpliwości ponieważ, te koszyczki są wykonane z gotowego produktu  czyli z wałków do włosów

Co innego wycinać małe formaty z arkusza aby później go uformować w koszyczek- Tu mam obawy, że się rozleci podczas formowania- jak już nie przy cięciu :( 

Ten większy ze zdjęcia numer 1 to jest ten w powiększeniu więc da się z przeplatanych :) Użyty materiał nie jest istotny byle nam pasował

Tutaj jak wyginać siatkę na ideał, przy kwadratowych koszyczkach mniej gięcia.

 

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NPC Kolego proszę Cię Nawet nie odpaliłem tego filmu, gdyż w czołówce widze ze ta siatka nie jest przeplatana lecz zgrzewana.

 

A tak na prawdę powiem tak. I powtórzę sie takich filmów jest w sieci tysiące w każdej dziedzinie która prezentujesz.

Oczekiwalem ze będziesz doradcą, jak sie nazwałeś w pierwszym poście, będziesz pokazywał na podstawie swoich zdjęć, filmów, rysunków, i doświadczenia w dziedzinie którą prezentujesz

Przepraszam Cię najmocniej ale te filmy już wszystkie widziałem, wnioski tez wyciągnąłem.

Wiec jak dla mnie nic nowego nie wniosłeś. Moze koledzy skorzystają 

Aaaa i przepraszam ze nie oglądałem ?

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
16 godzin temu, Grendziu napisał:

Chodzi mi o to w tym wątku, aby podzielić się doświadczeniami do których dochodziliście sami. Nie ważne, czy ktoś już to wcześniej robił, czy nie. Nie ważne czy to jest modne, postępowe czy jakieś tam. 

Chodzi bardziej o to, że obudził się Wam w głowie sam pomysłowy Dobromir i do czegoś doszliscie sami. Nie widząc tego wcześniej na filmie, zdjęciach, czytając... Coś co samo urodziło się Wam w głowie i tyle, coś co może tylko delikatnie zmodyfikowane zostało przez Was, bo wydaje się być lepsze od oryginału ?

Ja ostatnio chwaliłem się jak to namieszałem z miękkim fluorocarbonem, nie do końca wiedząc, czy się sprawdzi...

@Kubik z tego co pamiętam opatentował wg Niego nowy system mocowania tradycyjnych koszyczków, ze skrętką i szybko złączami na początku zeszlego sezonu. Może się tym pochwalisz?

Ja może za jakiś czas zdradzę kilka tajemnic zanęt, które testowałem cały zeszły rok, a może też nie, bo jeśli do tego wrócę... Muszę się nad tym ostatnim zastanowić jeszcze:pecheur0:

 

@MrProper spokojnie, ja sporo czerpie. Specjalnie napisałem ten post tak a nie inaczej, można dojść z czegoś minimalne zmodyfikowanego ? Zawsze dla kogoś coś nowego:icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MrProper napisał:

@NPC Kolego proszę Cię Nawet nie odpaliłem tego filmu, gdyż w czołówce widze ze ta siatka nie jest przeplatana lecz zgrzewana.

 

A tak na prawdę powiem tak. I powtórzę sie takich filmów jest w sieci tysiące w każdej dziedzinie która prezentujesz.

Oczekiwalem ze będziesz doradcą, jak sie nazwałeś w pierwszym poście, będziesz pokazywał na podstawie swoich zdjęć, filmów, rysunków, i doświadczenia w dziedzinie którą prezentujesz

Przepraszam Cię najmocniej ale te filmy już wszystkie widziałem, wnioski tez wyciągnąłem.

Wiec jak dla mnie nic nowego nie wniosłeś. Moze koledzy skorzystają 

Aaaa i przepraszam ze nie oglądałem ?

Popatrz na zdjęcia tam jest tkana siatka, założona na siebie i przewleczona drucikami z tej samej siatki. 
Ta tkana siatka naprawdę się łatwo wygina, brzegi zaginasz do środka by się nie pruła, wzmacniasz łączenie przeplatając drucik. Tak zrobiłem i działa. Może inni zrobią inaczej i też będzie działać, czasem warto spróbować. Te siatki kupiłem na próbę i się sprawdziły a @ArekH zrobił chyba z osłony do filtrów powietrza, co się nada wykorzystaj.

Podobny problem będzie z siatką z plastiku bo też się będzie wyginać choć nie będzie się pruć. Łączona będzie trzymała się i może ta będzie Ci najbardziej pasować. 

Do niczego nie zmuszam, zrobisz tak by było dla Ciebie najlepiej :)  Teraz głownie nęcę z użyciem PVA więc koszyki odstawione na dalszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grendziu napisał:

@MrProper spokojnie, ja sporo czerpie. Specjalnie napisałem ten post tak a nie inaczej, można dojść z czegoś minimalne zmodyfikowanego ? Zawsze dla kogoś coś nowego:icon_arrow1:

Oczywiście @Grendziu, ale podjąłem temat podajników chciałem sie coś więcej dowiedzieć - dlatego tak drazylem bo swoje spostrzeżenia i przemyślenia tez mam, myślałem ze kolega mi ułatwi. To tyle  Darek, ja niespotykanie spokojny ....... mimo ze z pod znaku Byka ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NPC No to jest to o czym wspomniałem we czesniejszym poście - szyć zaginać, lutować, możliwości od groma.

czyli roboty znowu w bród,

Wygiąć do środka  co utrudnia w jakimś tam stopniu nabijanie i czyszczenie podajnika, a do tego można palce zozedrzec o wystające druty, jeśli taki koszyczek jest zrobiony na "szybko". Nie dla mnie szukam łatwego szybkiego i tańszego rozwiązania.

Ale dzięki za poświęcenie mi czasu ??

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...