Skocz do zawartości

Nasze eksperymenty wędkarskie - zbiór doświadczeń


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Grendziu napisał:

A ktoś z Was wymyślił zamiennik do Pva lub stworzył sam, tak że jest przyjemny dla środowiska?? PVA by.......;)

Miałem zajebi........ pomysł już miałem kończyć posta, i bateria poszła w piz...... ?

Nie chce mi sie odtwarzać -- a moze tak miało być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, MrProper napisał:

Miałem zajebi........ pomysł już miałem kończyć posta, i bateria poszła w piz...... ?

Nie chce mi sie odtwarzać -- a moze tak miało być 

A jak wchodzisz w edycję,to nie masz w pamięci  starego tekstu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wpadłem na takie coś co za wschodnią granicą jest popularne, nie stosowałem tego ale wydaje się sensowne. Jednak zastosowałbym jedno ulepszenie czyli zamiast robić dziurkę odrazu można przewiercić później. Zakładać można na mokry przypon nie tak jak PVA tylko przygotowanie trochę dłuższe bo trzeba jeszcze wysuszyć. Rozmiarówka dowolna :) więc można dostosować do potrzeb a i gęstość można zmienić, taki duży pellet :P Niby Anglicy wymyślili to i wypuścili coś takiego ale wygląda to tylko ładniejsze wykonanie bo zasada działania ta sama. "Idźmy na zachód! Tam musi być cywilizacja" :bitch_please-min:
Zapewne po ciężki dniu przyjemnie będzie trochę postukać czy popukać :Concentrated-min: 

Tyle przydługiego wstępu obrazki lub raczej filmiki:

Prezentacja działania:

 

Prezentacja produkcji od 12 minuty

Co myślicie o czymś takim? Ciekawostka, coś fajnego wartego uwagi czy do pupy?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mała porada dla osób wiążących swoje przypony a będzie ciekawostka bo regulowany włos oraz pozycjoner z rurki termokurczliwej. Rurkę kurczę na wiertle lub na igle do pushstopów w zależności od potrzeby.

1 Prezentuje pętelkę i sposób zakładania gumki specjalnie nie w pętelce.

2 To jak zostawiamy odpowiedni zakres modyfikacji długości włosa, tak dajemy końcówkę z pętelką pod wiązanie węzłem bez węzła.

3 oraz 4. Tutaj przykład, że można skrócić lub wydłużyć włos, zawiązany na 8 owinięć.

5. Gotowy przypon.

Tak źle przełożyłem plecionkę przez oczko, zawsze za pierwszym razem źle zrobię i muszę poprawiać ;) 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, NPC napisał:

Tutaj mała porada dla osób wiążących swoje przypony a będzie ciekawostka bo regulowany włos oraz pozycjoner z rurki termokurczliwej. Rurkę kurczę na wiertle lub na igle do pushstopów w zależności od potrzeby.

1 Prezentuje pętelkę i sposób zakładania gumki specjalnie nie w pętelce.

2 To jak zostawiamy odpowiedni zakres modyfikacji długości włosa, tak dajemy końcówkę z pętelką pod wiązanie węzłem bez węzła.

3 oraz 4. Tutaj przykład, że można skrócić lub wydłużyć włos, zawiązany na 8 owinięć.

5. Gotowy przypon.

Tak źle przełożyłem plecionkę przez oczko, zawsze za pierwszym razem źle zrobię i muszę poprawiać ;) 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

Muszę przyznać, że nie rozumiem tego pomysłu. Co szkodziło zawiązać gumkę na pierwszej pętelce? Mamy w tedy bardziej elastyczny, pojedyńczy włos, poddający się byle ruchowi w paszczy ryby. Co Mi daje usztywnianie go w ten sposób? Pytanie, nie czepianie. Jak piszę. Nie umiem zrozumieć tej przeróbki. Jak by co, kiedyś wstawiłem bodajże na SiG. Tak tam. Wystarczyła koszukla termo lub Silikonowa. Między nią a węzłem, dało się ściągnąć krócej przypon. To był Patent Angola. Łowcy linów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...