Skocz do zawartości

Nasze eksperymenty wędkarskie - zbiór doświadczeń


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Grzes77 napisał:

Właśnie szukam tego typu materiałów, dzięki za podpowiedź :champagne-2010:

Tylko czy są dostępne z drobną kratką ?

Podpowiem że chyba tylko z tworzywa sztucznego, Metalowe widziałem w rozmiarze 15x15mm chyba najmniejsze

Co do metalowych -  To już tylko przeplatane o mniejszych oczkach -ale głowy nie dam sobie urwać - bo w tych czasach ta małe rączki w Azji robią wszystko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzes77 napisał:

Właśnie szukam tego typu materiałów, dzięki za podpowiedź :champagne-2010:

Tylko czy są dostępne z drobną kratką ?

Te metalowe są dostępne nawet z bardzo drobnym oczkiem, sprzedają je w sklepach ogrodniczych przeciwko kretom, w sklepach dla ptactwa jako siatka na woliery. 

@MrProper Są różne trzeba poszukać w zależności czego potrzebujemy. Mam metalową z drobnymi oczkami przeplataną. 

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, NPC napisał:

Te metalowe są dostępne nawet z bardzo drobnym oczkiem, sprzedają je w sklepach ogrodniczych przeciwko kretom, w sklepach dla ptactwa jako siatka na woliery.

A zgrzewane czy przeplatane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, NPC napisał:

Te metalowe są dostępne nawet z bardzo drobnym oczkiem, sprzedają je w sklepach ogrodniczych przeciwko kretom, w sklepach dla ptactwa jako siatka na woliery. 

@MrProper Są różne trzeba poszukać w zależności czego potrzebujemy. Mam metalową z drobnymi oczkami przeplataną. 

To ja już chyba więcej firmowego koszyczka nie kupię, oczywiście gdy tylko znajdę te ptasie siatki  :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka: gumki ortodontyczne stosowane do kulek i pelletów, średnica wewnętrzna 4.8 mm w wersji light wytrzymuje naciąg do 6,5 cm

Koszt jakieś 5 zł w sklepach z zaopatrzeniem medycznym ilość w paczce 100 sztuk.  

gumki-orto-32-mm-naciag-07-n-nr-1-10-x-1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzes77 napisał:

To ja już chyba więcej firmowego koszyczka nie kupię, oczywiście gdy tylko znajdę te ptasie siatki  :champagne-2010:

@Grzes77 używałeś tych przeplatanych ?nie rozlatywały sie po pocięciu na tak małe kawałeczki? (każdy drucik osobno)

pytam ponieważ mam wrażenie ze tak sie stanie jeśli je potkniesz i będziesz próbować owinąć / zwinąć w rulon.

Albo każdy drut będzie trzeba dodatkowo przepleść, skleić,zlutować?

Robiles już to kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrProper Te przeplatane lubią się rozplątywać, trzeba zrobić trochę większy koszyk i pozaginać do środka. Po tym trzymają się ale do mocniejszych rzutów trzeba wpleść drucik by siły rozłożyły się i do niego dać krętlik czy agrafkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie za bardzo rozumie jak to wykonać. 

Przepraszam ze ci tak Koleguję, ale nie wiem jak masz na imię- chyba mi umknęło jak tak to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki post pod.......

Nie za bardzo sobie to umie wyobrazić jak taki mały kawałek pocięty już ma sie trzymać "kupy" przy formowaniu koszyczka 

o to mi chodzi - mało precyzyjny byłem wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, NPC napisał:

Kolejna ciekawostka: gumki ortodontyczne stosowane do kulek i pelletów, średnica wewnętrzna 4.8 mm w wersji light wytrzymuje naciąg do 6,5 cm

Koszt jakieś 5 zł w sklepach z zaopatrzeniem medycznym ilość w paczce 100 sztuk.  

gumki-orto-32-mm-naciag-07-n-nr-1-10-x-1

Jak ktoś chce to mam tego masę, córa nosiła aparat przez chyba dwa lata i uzbierało się różnych kolorów, walają się gdzieś po szufladach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...