Skocz do zawartości

Fakty i mity z życia ryb


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ciekawe, co go sprowokowało do spróbowania kulki z dipem ; to,  że leżała pojedyńczo?

No bo tych bez dipu nawet nie dotknął.

Skoro wypluł, to może mu nie odpowiadała twardość/miękkość ?

A co do strachu, to tak, jakbyś Ty miał się bać małego dziecka !

Chociaż kiedyś jeden łysek zaatakował mnie z furią w okresie godowym.:D

 

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj będzie krótki spis rzeczy które wg mądrzejszych NIE mają "wpływu" na karpia:

Oleje wszelakie w tym: olej sojowy, oliwa z oliwek, olej cynamonowy, olej z dorszy, olej cytrynowy, tymiankowy czy miętowy.

Spirytus, ekstrakt z wanili, rozpuszczalne zapachy.

 

Zastanawiające dlaczego tak "polecają" część z tych rzeczy "znane" osobistości. 

 

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NPC No tak, o to mi chodziło.  :D A tak na marginesie : cytuję Cię  - Myślisz ja człowiek, no tak właśnie myślę !   A Ty co. może  : myślisz ja zwierzę ?  No to gratuluję samooceny :P

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
17 godzin temu, NPC napisał:

@Jurek "Obce" ? Z kosmosu :P

Myślisz ja człowiek dlatego błądzisz: ryba nie czuje sztucznego zapachu truskawki jako "truskawkę".

Nawet jeśli nie czuje jak człowiek truskawki,bo to truskawka, ale wazne, że to pobiera. Fajny przykład jest Donalda z Warmuz Baits, jest najbardziej łowny, podruby już nie,to samo z zapachami ananasy, banana, orzecha tygrysiego. Z jednej firmy są lepsze i bardziej pasują rybą z innej nie. Coś w tych zapachach jednak musi być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu Przykład z życia: popatrz na skład koncentratu smakowego do wody firmy X (drogiej) i firmy Y (taniej). Niby nie ma różnicy składu a w smaku jest znaczna. Bo szczegóły się liczą. Zapach truskawki to nie truskawka.

A ten 'nowości' są starsze niż ja. Powiedzmy, że (badania) mogły by mieć już wnuki.

@Jurek Idąc na polowanie na dzika myśl jak dzik, idąc na ryby by złowić karpia myśl jak karp. Tylko nie próbuj oddychać wodą lub ryć w ziemi za pędrakami. Choć są pożywne i pewnie zdrowe :P 

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...