Skocz do zawartości

Fakty i mity z życia ryb


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo nie znam biegle, niestety. Potrafię czytać po angielsku, jednak część rzeczy tłumaczę sobie "na czuja" i przez to coś istotnego może mi umknąć.

Z innej beczki, te badania jak i te z pelletem z agaru to żadna tajemna wiedza, można to zobaczyć w co lepszych sklepach dla karpiarzy, te dodatki są normalnie w użyciu, aminokwasy kwasek cytrynowy i inne dodatki. Ogromna ich ilość masz na feedstim.

Mnie ciekawi czy zadziałałby pellet z agaru na włosie, z dodatkiem cysteiny i kwasku cytrynowego ?. Ew pellet ze zmiksowanej ochotki. Ogólnie ciekawi mnie stabilność agaru na włosie i w wodzie. Bo to daje ogromne pole manewru smakiem i kolorem, tylko komu by się chciało bawić ?

A ja łowię tylko rekreacyjnie małe leszcze i jedno co wiem, to z każdą kolejną wyprawą nad mój zalew, stwierdzam tak jak Ty, że leszcz je wszystko ?, mimo to jednak robactwo rządzi, no i kolor żółty ?

Edytowane przez Grz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej:

Cytujesz i tłumaczysz rzeczy które są trudne do tłumaczenia a twierdzisz, że nie znasz za dobrze języka.

Piszesz, że znajdziesz w sklepach karpiowych dodatki. OK to w którym karpiowym sklepie w Polsce oficjalnie znajdziesz kwasek cytrynowy?

 

 

Natomiast jeżeli po prostu źle Cię odbieram to przepraszam ale nikt jeszcze nie powiedział mi na te tematy więcej niż ja sam porozsyłałem po ludziach.
Agar kupisz w sklepach ze zdrową żywnością.

Dużo czytania przed Tobą a jeszcze więcej testów, testów które nie są tanie.

Ryby nie mają uszu ale słyszą tak samo "wyczuły" olej. Jakby to było takie proste jak piszesz to każdy by łowił na samo jajko czy nasiona soi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w którym karpiowym sklepie w Polsce oficjalnie znajdziesz jajka?

Argument bez sensu. Po co mają sprzedawać dodatki które kupujesz w spożywczym sklepie? Z drugiej strony nie pójdziesz do spożywczego i nie kupisz np. cysteiny.

A wszelakie dodatki masz na feedstim, łącznie z kwaskiem i innymi cuda wiankami, nikt nie robi z tego wunderwaffe, super tajnego składnika.

Widzę, że wiedzę z badań traktujesz jak objawienie, jakbyś odnalazł Święty Graal, a wyszukać może je każdy, używając odpowiednich słów kluczowych. Co więcej, te dodatki o których piszesz przewijają się na zagranicznych forach już od kilku lat.

Ja Ci nic nie powiem nowego, bo już to znasz wszystko, mi to zajęło jakieś 2-3 godziny spokojnego szukania po słowach kluczowych, nikt mi nic nie przysłał.

Co do testów, nie mam na nie chęci i możliwości robienia ich w kontrolowanych warunkach, pisałem już, że nie łowię karpi. Jeśli będę coś testował, to będzie to mocny napar z kozieradki, lubczyku i kolendry podany do łowiska na neutralnym nośniku i np. żelatynie oraz zmiksowana wątroba ?.  

Dodam, że mam podobnie podejście jak i Ty do wszelakich guru i staram się w miarę możliwości samemu sprawdzać jakieś rzeczy i wyciągać wnioski (Piszę o zanętach i dodatkach). Tak samo smuci mnie, że tak wiele osób nie odróżnia tego, że korelacja między jakimiś rzeczami jeszcze nie oznacza przyczyny i skutku ?.

Co do przynęt z agaru, cysteiny, kwasku i miksu ochotki to nie miałbym gdzie ich sprawdzić, bo moje małe leszcze nie są dobrą grupą kontrolną, o czym już się kilka razy przekonałem ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Grz napisał:

to w którym karpiowym sklepie w Polsce oficjalnie znajdziesz jajka?

Argument bez sensu. Po co mają sprzedawać dodatki które kupujesz w spożywczym sklepie?

Mąkę kukurydzianą, sojową, mleko w proszku i wiele innych znajdę w sklepie karpiowym, w Tesco też.
A teraz robię "tajne składniki" a wcześniej pisałem o nich, że część można kupić w sklepie spożywczym. :) 

Soja ma wszystko w sobie: dlaczego nie jest cudownym dodatkiem?

 

34 minuty temu, Grz napisał:

jakbyś odnalazł Święty Graal, a wyszukać może je każdy, używając odpowiednich słów kluczowych. Co więcej, te dodatki o których piszesz przewijają się na zagranicznych forach już od kilku lat.

Wędkarskiego Graala znalazłem? Pierwsze słyszę a które zawody tym "Graalem" wygrałem? Może znajdziesz :) 

34 minuty temu, Grz napisał:

Co do testów, nie mam na nie chęci i możliwości robienia ich w kontrolowanych warunkach, pisałem już, że nie łowię karpi. Jeśli będę coś testował, to będzie to mocny napar z kozieradki, lubczyku i kolendry podany do łowiska na neutralnym nośniku i np. żelatynie oraz zmiksowana wątroba ?. 

No właśnie nie pisałeś nic o karpiach, nigdy. Natomiast testuj, zachęcam Cię do tego!

37 minut temu, Grz napisał:

Ja Ci nic nie powiem nowego, bo już to znasz wszystko

Ciekawe skąd wiesz co ja wiem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator
8 godzin temu, NPC napisał:

 

 

 

Marek to wielki miłośnik  karpi i producent zanęt wędkarskich, także ichtiolog, gospodarz łowiska. Świetny wywiad. Może nie do końca można się ze wszystkim zgodzić co opowiedział, ale chciałbym aby każdy producent zanęt choć w taki sposób podchodził do tematu jak on to byłoby super.:champagne-2010: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki coś dzisiaj złowiłem. Nie miała łusek, bynajmniej na tej różowej części ciała. Kształtem przypominała płoć,ale oczy miała inne. Kolory niczym różanka.
Żadnych ran nie miała. d492416385137384c46229054fd60338.jpg23aa7495720b7557eb5359c5fd43d296.jpg11654762ef0c3a97c42d632d2ab11cc6.jpga6663b17d2b7f6361f838cd2143c7b32.jpg6570213bf8af56fa51206985948e3263.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...