Skocz do zawartości

Fakty i mity z życia ryb


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A masz możliwość zmiksowania skóry z różnych ryb? Nie będzie szybciej po prostu naciąć trupka? :D

Drapieżniki reagują na 'hormony' strachu i bólu wydzielane przez skórę.

 

Oczywiście mówię i rzeczach które działają. Nie mam sklepu by Ci sprzedać aromat na sandacza za 50-100 zł za psikacza o zapachu Maggi :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Dawno tu nie pisałem ale |co się odwlecze to nie uciecze".

 

Ostre przyprawy w kulkach i zanętach:

 

Wiele osób dodaje chili, ostre papryczki czy wręcz chemiczną wersję kapsaicyiny. Pod tą grupę zaliczam też kurkumę i wszystkie rodzaje pieprzu.

Wszystkie z tych substancji są nierozpuszczalne w wodzie, nawet jak są rozpuszczalne w innych rozpuszczalnikach to w też nie rozpuszczą się w wodzie.
Stosowanie ich w zanętach, przynętach daje nam dosłownie nic poza lepszym samopoczuciem, wiarą w nasze produkty i może lepszą sprzedaż. Ryby nie mogą wyczuć tych substancji poza żołądkiem więc jedynie można je stosować by poprawić strawność która pomaga jedynie przy długotrwałym nęceniu.

 

Ani ryby ani ptaki nie mają nerwów by wyczuć wyżej wymienione substancje, owszem stosuje się je w wędkarstwie podobnie jak kupujemy karmę łososiową dla psów. Zadam przewrotne pytanie a czy ktoś widział psa polującego na łososie lub inne ryby? OK może się to zdarzyć jednak są to odosobnione przypadki nie mające wpływu na populację.

 

 

Ludzie myślą prosto: ja coś jem i jest to smaczne dla mnie czyli musi być dobre dla naszych zwierzaków. Najlepszym przykładem jest czekolada która jest trująca dla psów, mleko też nie jest za dobre dla kotów a już kompletnym "odjazdem" jest robienie z psów i kotów wegetarian. Nawet dla człowieka jest to niebezpieczne a człowiek jest wszystkożerny a co dopiero dla drapieżników którymi są chyba wszystkie kotowate i psowate.

 

Przemyślcie skład waszych przynęt i zanęt zanim zaczniecie dodawać składniki które tak naprawdę nic nie dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jutro o 12:45 Polskie Radio 1, dałem wywiad, ale totalnie nie jestem z niego zadowolony, zestresowałem się i nie przekazałem tego co chciałem, pewnie większość została wycięta i tak i tak z wypowiedzi, ale co tam, raz się żyje ???

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, bez przesady. Powinieneś być dumny. Nie każdy ma okazje powiedzieć coś w radiu. Twoje nazwisko było 2 razy wymienione. Nawet sobie nagrałem. Stresu w twoim głosie nie było słychać, brawo Ty.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
6 minut temu, cygan786 napisał:

Darek, bez przesady. Powinieneś być dumny. Nie każdy ma okazje powiedzieć coś w radiu. Twoje nazwisko było 2 razy wymienione. Nawet sobie nagrałem. Stresu w twoim głosie nie było słychać, brawo Ty.

Okroili moja wypowiedź na maksa, jak masz to poproszę na priv na messenger, bo ja nie nagrałem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...