Skocz do zawartości

Jaki fotel do feedera ?


losiu33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Semi napisał:

To nawet od sklepu wysyłkowego można bana dostać?O.o

Oj, z Menager tego sklepu, Miałem kiedyś jazdę. P. Kasia Mnie poratowała. Kochana i naprawdę uczynna osoba. Bardzo słowna. Jeśli nas czyta to pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł fotel Mikado. W sumie to jestem zadowolony, jest w miarę wygodny, niestety podana wysokość siedzenia dotyczy rozłożonych nóżek na maksa, przy złożonych nogach siedzi się na wysokości około 26 cm. Zaletą jest system zatrzaskowy rozkładania nóżek, jak się nóżki rozłoży zapadka zapobiega ich samoistnemu złożeniu, tak jak to np jest w F5R Elektrostatyka, gdzie podnosząc fotel do góry nóżki potrafią się same składać przytrzaskując palce. Fotel jest lekki i można powiedzieć że niewielki po złożeniu, mam już nawet pomysł jak go mocować do motocykla, muszę tylko kupić dwie gumy do mocowania bagaży na bagażnikach dachowych w samochodach. No cóż, więcej za bardzo nic powiedzieć nie mogę, dopóki nie zacznę go użytkować, ale na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z zakupu. Muszę jeszcze zmierzyć średnicę rurki aluminiowej nogi fotela, może uda mi się dokupić takiej samej średnicy i wtedy dokonał bym małej rzeźby fotela tzn podniósł bym wysokość siedzenia o jakieś 8-10 cm, tyle by wystarczyło do bardzo wygodnego siedzenia.

IMG_20180201_155925.jpg

IMG_20180201_155947.jpg

IMG_20180201_155958.jpg

IMG_20180201_160009.jpg

IMG_20180201_160036.jpg

IMG_20180201_160705.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

No i nie mogę się zdecydować. Decyzja o zakupie zapadła na tak. (póki mam kasę)

Miałem kupić dwa - ale budżet wysoki, a w to miejsce można byłoby kiedyś kupić łóżko karpiowe do spania przecież... Jeśli nie będę jeździć po Polsce na zawody to raczej postawie na wygodę, a jeśli zacznę...

Wybór pomiędzy CRESTA a TRAPER = moje 4 litery mimo, że od dobrych paru lat siedzą na elektrostatyku, to w porównaniu do tych modeli to przepaść, jednak z  oceną ostateczną się wzbraniam, bo kurcze to po kilku łowieniach człowiek poszuka wad. Traper był najwygodniejszym krzesłem na targach na jakim siedziałem. :D

http://allegro.pl/fotel-wedkarski-traper-active-sklep-harpun-i7218108107.html

http://allegro.pl/spro-krzeslo-cresta-blackthorne-comfortchair-high-i7136177875.html

Ktoś mi coś powie co z tym krzesłem  jest nie tak?

http://allegro.pl/fotel-ms-range-feederchair-i7161044828.html

Szczerze to rozważę każdą fajną propozycję :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Ostap napisał:

Z tych 3 to ta cresta fajna z wyglądu, trzeba byłoby 4 litery posadzić na nim. Ogólnie to drogo trochę ;)

No i pytanie czy nie lepsze w tej cenie KORUMY, PRESTONY i inne MATRIXY :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci powiedzieć wszystko o korum x25 pytaj co chcesz wiedzieć. 

W drapieżniku jak masz max rabat to cena nie jest zabójcza i porównywalna do tych co wymieniłes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grendziu napisał:

No i nie mogę się zdecydować. Decyzja o zakupie zapadła na tak. (póki mam kasę)

Miałem kupić dwa - ale budżet wysoki, a w to miejsce można byłoby kiedyś kupić łóżko karpiowe do spania przecież... Jeśli nie będę jeździć po Polsce na zawody to raczej postawie na wygodę, a jeśli zacznę...

Wybór pomiędzy CRESTA a TRAPER = moje 4 litery mimo, że od dobrych paru lat siedzą na elektrostatyku, to w porównaniu do tych modeli to przepaść, jednak z  oceną ostateczną się wzbraniam, bo kurcze to po kilku łowieniach człowiek poszuka wad. Traper był najwygodniejszym krzesłem na targach na jakim siedziałem. :D

http://allegro.pl/fotel-wedkarski-traper-active-sklep-harpun-i7218108107.html

http://allegro.pl/spro-krzeslo-cresta-blackthorne-comfortchair-high-i7136177875.html

Ktoś mi coś powie co z tym krzesłem  jest nie tak?

http://allegro.pl/fotel-ms-range-feederchair-i7161044828.html

Szczerze to rozważę każdą fajną propozycję :champagne-2010:

Darku.

Moim zdaniem - Traper - to fotel do karpiowania, nie do feedera ( chodzi mi o montaż osprzętu, o "tapicerce";) też już swego czasu wspominałem.

Cresta - krzesło naprawdę fajne, ale ta cena - 2 razy więcej od Cuzo, czy naprawdę jest tak dużo lepszy?

Ms-Range - znacznie lżejszy niż 2 powyższe, posiada możliwość montażu akcesoriów tylko na nogach przednich, podłokietniki ( dla jednego zaleta, dla innego wada :D)

Osobiście dla mnie nadal przegrywa ceną i możliwościami rozbudowy, atutem jest waga. Co z wytrzymałością konstrukcji ? ob. max 120 kg podobno.

 

Podobna propozycja do tego Ms-Range : https://sklepdrapieznik.pl/sklep/krzesla-korum-i-preston/14795-krzeslo-korum-ez-chair-lite.html

Tańsze, ciut lżejsze, montaż akcesoriów też tylko na przednich nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Radek ja do Cuzo nic nie mam,w zasadzie do całego elektrostatyka nic nie miałem,do czasu, aż nie zacząłem siadać na inne i stwierdziłem, że są niewygodne.

Tak Traper to wygodne krzesło w zasadzie karpiowe. Ale liczę się z tym.

Co biorę pod uwagę przy zakupie i dlaczego: 

Podpórki boczne - dla mnie zaleta, mam "lekką" dysfunkcje ręki oraz uwielbiam długie zasiadki lub bardzo długie (48h).

Łowienie z podpórkami w ziemi nigdy nie przeszkadzało, nie jestem typem szybkościiowca i wyczynowa, więc stawiam na wygodę.

Feeder Arm - mam ramię Prestona które od kilku lat leży i nie używam. Jeśli kupię Cresta czy cokolwiek to muszę się przełamać i cały fotel zabudować, ale stawiam nadal na wygodę. A najlepszym fotelem na jakim siedziałem było Rive tylko cena 1050zł - za wysoko. 

Te korum co podałeś warte grzechu przy tej cenie? obawiam się jednak, że jestem na nie za duży. Ale ciekawe rozwiązanie z Traperem. Tylko wtedy nabank nie kupię Cresta ?

Jakub wyklyczyłem Prestona względem Cresta - jakoś minimalnie bardziej mnie ten fotel przekonał. Dzięki ? tak jak wczoraj już chciałem kliknąć w Trapera to teraz nadal nic nie wiem. Gorzej jak baba w sklepie z biżuterią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "babskie" ;) dylematy nie poradzę, ostatnio sam miałem takie przy kupnie kołowrotka :D,

ale się przełamałem i na targach kupiłem przy udziale @ArekH.

Jeszcze raz dzięki.

Wracając do tematu, na podstawie tego co piszesz bliżej Ci do fotela karpiowego niż krzesła do feedera.

Co w Tobie zwycięży nie wie nikt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Decyzja zapadła. Dziś zamówiłem Trapera, a co, na rybach ma być wygodnie na maksa. 

Drugi zakup to prawdopodobnie propozycja @Tench_fan, na tym fotelu jeśli go nie połamię, będę testował ustawienia, dokupię rózniaste wyposażenie i będę się uczył "zawodowstwa" :39icon:

A na poważnie, to biorę go po to, bo marzy mi się aby syn na nim zaczął trenować, a ja przy okazji odpowiem sobie, czy w Cresty i inne cuda inwestować w przyszłości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...