Skocz do zawartości

Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ArekH napisał:

Lucjan wyraził zgodę jedynie na cytat. Piotr, pozwolił Mi go wstawić. Poszło. 

Dla zainteresowanych! http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=10347.msg314536#msg314536  

Bardzo dziękuję Arku za chęć przekazania naszej wiedzy i umożliwienie mi choćby odrobiny obrony.

Dziwi mnie jednak, że na forum SiG wstawiane są niejednokrotnie linki do innych for wędkarskich, a nasze forum dlaRyb.pl nie wydaje się gorsze by być podobnie traktowane.
Nic to, nie mnie oceniać słuszność postępowania obcych adminów. :P

Cieszy mnie natomiast to, że mogłem przekazać odpowiedź w temacie, który dotyczy nas wszystkich, czy to w Polsce czy na uchodźstwie. :D
Zresztą niebawem będzie o tym mowa na konferencji: http://www.infish.com.pl/content/działania-prośrodowiskowe-w-racjonalnej-gospodarce-rybackiej-26-27012018-berlin

Ale przypomniało mi się przy okazji, co prawda nie stricte w temacie kormorana, ale właśnie w cytowanym wątku kolega selektor podjął temat:

Cytat

selektor napisał:
Już naprawdę ostatnia rzecz o jakiej chciałbym wspomnieć. Dzięki pańskim badaniom „zagłębiłem się” w temat i zauważyłem, że np. w Skandynawii mają podobny problem. No i w Wielkiej Brytanii, ale i również w Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Holandii, Stanach Zjednoczonych, czy też Kanadzie. Taka drobna rada. Może by Pan opublikował w Komunikatach Rybackich jakiś ciekawy artykuł porównawczy np. porównujący polskie wody z wodami czeskimi, słowackimi, węgierskimi, skandynawskimi czy też niemieckimi? Sądzę, że mogłyby wyniknąć z tego bardzo ciekawe wnioski! Może jakiś grant naukowy się trafi na badania w tym zakresie, bo jednak ustalanie składu diety kolonii kormorana czarnego to ciężka i żmudna praca.

Ciekawy pomysł, warty rozważenia, choć wymaga czasu by zebrać odpowiednie dane i przygotować artykuł.
Będąc jeszcze na SiG próbowałem porównać co łowią wędkarze i pytałem Luka o to gdzie i co łowił w Czechach, bo kilkukrotnie wspominał, jakie tam są wspaniałe wody. Niestety, od kilku lat nie widziałem odpowiedzi na moje pytanie, a przecież ważne jest jakie to są łowiska, jakie ryby itd.
Zastanawiam się, czy Luk nie wie co napisać, czy jam niegodny tej wiedzy. :P
A wbrew pozorom to ważne, bo autorytarne stwierdzenia w stylu: na Mazurach nie ma ryb, a w ostatnich czasach zamienione na:
Luk napisał:

Cytat

Pan Kotwic łowi batem drobnicę, więc nie dziwmy się, że ryby wg niego są. Płotki, wzdręgi, krąp, leszczyk, ukleja - tego na Mazurach jest w bród, sam widziałem i łowiłem

wprowadza zamieszanie, bo nie wiadomo czy przyjąć wersję o bezrybiu czy też tą wersję o obfitości.


Piszę to, by zwrócić uwagę, że jak wiele zależy od informacji pochodzących od wędkarzy, w wielu zakresach tego co robią.

 

p.s. Nie jestem "Panem". Jestem zwykłym wędkarzem, który lubi łowić ryby, a przy okazji przeznacza część swojego czasu by powiększać swą wiedzę na temat ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Japiszonie! :P Wiesz ze nie każdy ma tak zdegenerowanego Moda, jak się Wam trafił. Łatwo ze Mną nie macie. Ale robię co sie da, by każdy miał prawo do obrony i własnej nie cenzurowanej wypowiedzi. Jak seans? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, ArekH napisał:

Macie rączęta i klawiaturę. Niczyim listonoszem nie Mam zamiaru być. 

Przykro mi, ale nie chcę mi się udzielać w miejscu gdzie manipuluje się prawdą ? a i tak nas czytają i tak  tutaj.  Od dwóch lat czasami coś zerknę tam na sig, nie mój świat, nie moje kredki. 

Lepiej jest działać niż chlapać jęzorem, nie raz już się o tym przekonałem w życiu.  Nawet tutaj, czasami widać, że sens napisanego słowa może być błędnie zinterpretowany. Ja mimo wszystko, wolę dzwonić lub rozmawiać osobiscie ?.

Podziwiam Rybala, że mu się chcę... 

@Kotwic ja nie mam problemu z tym, że tam nas się nie cytuję, powiedziałbym, że nawet dobrze że tak jest?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

Przykro mi, ale nie chcę mi się udzielać w miejscu gdzie manipuluje się prawdą ?

Zabolało. Mam nosić Twoje śmieci? Turlaj dropsa Dareczku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, ArekH napisał:

Zabolało. Mam nosić Twoje śmieci? Turlaj dropsa Dareczku. ;)

To nie było do Ciebie kolego, napisałem o faktach, nie tworzę mitów ? 

Piotr wyraził zgodę na publikację, super i niech tak zostanie. O mnie proszę zapomnieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ArekH napisał:

I ponownie proszę, o zaprzestanie szastania nazwami forów. Nas z nazwy, nikt tak nie określa, podsumowuje! 

Arku moze i nazwy fundacji gdzie indziej sie nie podaj.

ale po wielokroć spotkałem sie tam, z odpowiedziami ad personam, wykorzystując nick, nie aktywnej na tamtym forum osoby, a czynnie działającej tutaj.

Wiem co chcesz osiągnąć Arku - "puść głupiego przodem" Ale czasem w ludziach siedzi "cuś" takiego, ze czasami musi bo inaczej się udusi ?

A im więcej w temacie  tym bardziej sie chce - wiesz jak to jest.

Wiec jeśli coś czasem chlapnę to kopnij mnie w ZAD ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MrProper napisał:

Arku moze i nazwy fundacji gdzie indziej sie nie podaj.

ale po wielokroć spotkałem sie tam, z odpowiedziami ad personam, wykorzystując nick, nie aktywnej na tamtym forum osoby, a czynnie działającej tutaj.

Wiem co chcesz osiągnąć Arku - "puść głupiego przodem" Ale czasem w ludziach siedzi "cuś" takiego, ze czasami musi bo inaczej się udusi ?

A im więcej w temacie  tym bardziej sie chce - wiesz jak to jest.

Wiec jeśli coś czasem chlapnę to kopnij mnie w ZAD ?

@ArekHA i ja poproszę o takową przysługę ! Wal śmiało !:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie to kochani w pakiecie. Stąd, Moje dobijanie się o lepsze Jutro. Uczę się na Cudzych błędach. Szanuję bezcenzurę( do czasu) i indywidualność jednostki:champagne-2010:. A dokąd Mnie nie wykopią? Tańczycie jak zagram:P. Anse? :D Nikogo nie interesują. ;) Jest przejrzystość intencji? :D

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...