Skocz do zawartości

Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
4 minuty temu, ArekH napisał:

Nawet Mnie nie wk............ Ty działasz, nie teoretyzujesz. Trzymaj się własnej ścieżki! Szacuneczek! 

Tego mi było trzeba, dziekuje. Dobranoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
8 minut temu, Grendziu napisał:

Co tam słychać w świecie kormoranów? ?????????

No co może słychać, mają się świetnie i coraz ich więcej. Ostatnio jak koło Zegrze przejeżdżałem to myślałem że drzewa na cyplu oszronione, ale se myślę jak oszronione jak mrozu nie ma. Są tak osrane przez kormorany że wiosną tam pewnie próżno będzie liścia szukać. U mnie nad Bugiem też coraz większe stada się pojawiają.

Edytowane przez Semi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Wisłą w okolicach Elektrowni Kozienice jest tego zatrzęsienie. Widzialem jak miejscowi płoszyli petardami. Na chwilę pomagało. Pokarmu mają sporo to i koryta się trzymają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2021 o 17:18, Grendziu napisał:

Co tam słychać w świecie kormoranów? ?????????

Niestety, ostatnia zima była łagodna i praktycznie bez pokrywy lodowej na jeziorach, więc i kormorany miały gdzie żerować.

Zobaczymy co w tym roku będzie się działo, bo właśnie jeziora zaczynają lekko zamarzać, a na południu Polski też dość zimno jest.

A przy okazji siedzę w papierach związanych z kormoranami i czytam co też ów zwierz pożera według różnych autorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kotwic napisał:

i czytam co też ów zwierz pożera według różnych autorów.

To przez tyle lat swojej praktyki, jeszcze tego nie wiesz na wskroś? Nie żartuj Piotrze. Wapniak już jesteś, a nie praktykant. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ArekH napisał:

Odstrzał wprowadzić. Na Bobry też. 

Na bobry to już trochę strzelają, ale powinni znacznie ten odstrzał zwiększyć. Nawet dane mi było spróbować mięsa, kumpel odstrzelił kilka sztuk. A z kormoranami to już przeginają pałę, za mocno się rozplenił w Polsce i nic z tym nie robią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ArekH napisał:

To przez tyle lat swojej praktyki, jeszcze tego nie wiesz na wskroś? Nie żartuj Piotrze. Wapniak już jesteś, a nie praktykant. 

 

11 godzin temu, Semi napisał:

Na bobry to już trochę strzelają, ale powinni znacznie ten odstrzał zwiększyć. Nawet dane mi było spróbować mięsa, kumpel odstrzelił kilka sztuk. A z kormoranami to już przeginają pałę, za mocno się rozplenił w Polsce i nic z tym nie robią. 

Widzisz Arku, wiem co kormorany jedzą, ponad 20 lat tym się zajmuję, ale ciągle trzeba sprawdzać, co się zmienia i co inni piszą w tym temacie.

Semi, rozprzestrzenienie się kormoranów to nie tylko Polski problem, zaczęło się to wcześniej, w Europie centralnej i zachodniej.

Dlatego też wysłałem e-maila do wybitnego specjalisty na uchodźstwie :) , bo Luk wielokrotnie pisał o tym co zjada kormoran i przyczynach wzrosty jego populacji. Takie dane trzeba uwzględniać, zwłaszcza gdy są tak bardzo nagłaśniane w artykułach i wpisach na forum. ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by Makłowicza namówić żeby przyrządził kormorana na jakiś tam sposób i jako autorytet kulinarny dobrze zareklamował danie to myślę że za 5 lat byłby gatunkiem zagrożonym wyginięciem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...