Skocz do zawartości

Shimano - kołowrotki wątek zbiorczy


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
5 godzin temu, Bubu napisał(a):

@NPC i jak ten FM według Ciebie?

Nie jest zły jako taka poprawiona Ultegra, zresztą zawsze nim była. Ogólnie jak chcesz wiedzieć co jest w danym kołowrotku to wystarczy popatrzeć na półkę wyżej z poprzedniej generacji. Sprawdza się w Daiwie i w Shimano.

Ale żeby nie było:

powiększone zęby jak kiedyś w Daiwach to na plus jak i większa przekładnia od poprzedniego wydania

płetwa by linka zawsze trafiała na rolkę - nie lepiej wyprofilować ramię kabłąka? Czy to tylko dodatek dla samopoczucia wędkarza?

nie wierzę tylko w moc hamulca podawany przez producenta, ściema wg mnie 11 kg w rozmiarze 4k i 5k, nie żeby nie wystarczyło nawet realnie połowa :P Wystarcza.

 

Wielkość 4 i 5 różnią się szpulą i przełożeniem, na mniejsze nie patrzyłem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator
3 godziny temu, NPC napisał(a):

 

Nowy TP i co ma w środku

 

@Grendziu

Zastanawiałeś się czy nie brać jednego z nich, tutaj masz prezentację co jest pięć.

 

No cóż, nigdy nie oglądałem i nie za bardzo interesuje mnie co jest w środku. Albo działa, fajnie kręci i mi leży, albo jest 💩💩💩

Jeszcze raz powtórzę, czasami chińskie plastiki daj więcej frajdy niż ...

Natomiast jeśli chodzi o Twin Power, to poprzednia wersja jest moim ulubionym kołowrotkiem. Teraz będzie czas na Aritity jeszcze w tym roku, albo stop i jakiś zakup za rok. Jestem nasycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...