Skocz do zawartości

Duże płocie na spławik w jeziorze


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Na bacie jak masz delikatny zestaw i brak zapasu mocy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że się zerwie, ale np na matczówce 0,16mm taka płotka czy 2h linek to już niesamowita jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje łowienie batem aż tak finezyjne nie jest. Nie stosuje przyponów cieńszych, jak 0,12, więc śmiało można powalczyć i z dużą płocią. Poza tym w moich batach mam poinstalowane krótkie amortyzatory, co pozwala mi na drobne błędy w zacięciu i holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Administrator

Jaki jest Wasz rekord ilościowy w płotkach? Mój był chyba 264 sztuki w ileś tam godzin, wszystkie 25cm plus... :P A największa to nie wiem, bo nie ważyłem, ale grubo ponad 1kg. Za to krasnopióry się czasami łowiło w nocy takie pod 2kg. (tak w nocy i z gruntu!!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja często wczesną wiosną wybieram się na duże plocie. 

IMAG1368.jpg

 

No to parę lat temu, takie kluski się trafiały, teraz to max 25-30 cm takie płocie a najczęściej to łowie już taka rybkę zawodniczą do 5-15 cm 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak jak pisałem wcześniej, jeśli czas pozwoli i łódka dojdzie w tym roku jeszcze, to postaram się odwiedzić moją ulubioną miejscówkę na Margoninie i mam nadzieję, że bez wcześniejszego przygotowania, tradycjną metodą czyli pszeniczką z wanilią rozwalę system i pokażę jak łowi się prostymi sposobami duże ilości płoci :icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grendziu napisał:

Tak jak pisałem wcześniej, jeśli czas pozwoli i łódka dojdzie w tym roku jeszcze, to postaram się odwiedzić moją ulubioną miejscówkę na Margoninie i mam nadzieję, że bez wcześniejszego przygotowania, tradycjną metodą czyli pszeniczką z wanilią rozwalę system i pokażę jak łowi się prostymi sposobami duże ilości płoci :icon_arrow1:

Czekam z niecierpliwością na relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, jeśli czas pozwoli i łódka dojdzie w tym roku jeszcze, to postaram się odwiedzić moją ulubioną miejscówkę na Margoninie i mam nadzieję, że bez wcześniejszego przygotowania, tradycjną metodą czyli pszeniczką z wanilią rozwalę system i pokażę jak łowi się prostymi sposobami duże ilości płoci :icon_arrow1:


Przy Twoim zapale to będzie jak z najbliższym terminem w NFZ, długo będzie trzeba czekać
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
23 godziny temu, mav3rick napisał:


Przy Twoim zapale to będzie jak z najbliższym terminem w NFZ, długo będzie trzeba czekać emoji14.png

Nie ode mnie to zależy tylko łodzi kiedy dostanę, a potem znajdę czas.

 

9 godzin temu, Czesław Czech napisał:

A macie jakiś sposób na płocie, jakiegoś "ASA" ??

Na wodach stojących mam, na rzekach się nie znam. Płoć jest łatwo sprowokować i utrzymać w łowisku. Fajnie jest podawać punktowo po kilka / kilkanaście / kilkadziesiąt ziaren lub pinki (jeśli nie ma uklei) z procy. Od cała filozofia. Łowię 5cm nad gruntem, czasami zdarzało się, że na 8 metrach psociły się tylko krąpie, a np na 4m siedziały duże płotki plus 25cm :) No i najważniejsze chyba, to muszą one tam być :mauvaisepeche:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...