Skocz do zawartości

Okuma - kołowrotki wątek zbiorczy


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj już dobrze Jureczku, już dobrze :769_heart:

 

Tutaj filmik jak rozłożyć i złożyć przedni hamulec, smaru czy oleju (ja preferuję smar) ma być tyle żeby palce pobrudzić ale jednocześnie nie widzieć koloru smaru. Dosłownie minimalnie bo jak damy za dużo trzeba nadmiar wytrzeć.

Rozpuszczalnikiem może być też nafta ekstrakcyjna.

 

Okuma Salina

 

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przyznam, że nie rozumiem polityki firmy Okuma. Jako 3 siła na świecie w produkcji kołowrotków, a co za tym idzie z wielkimi możliwościami produkcyjnymi zwyczajnie odstawia lipę B|

Szukając niedawno kołowrotków do surfcasta przejrzałem ich ofertę i tak naprawdę niemal cała ich produkcja opiera się o kołowrotki z kołem napędowym odlanym z "jakiegoś stopu" pewnie jest to klasyczny alucynk, na którym jedzie cały świat w tańszych produkcjach.

Wiadomo kołowrotek to nie tylko jedna zębatka i na trwałość ma wpływ wiele elementów, jednak dziwi mnie brak stopniowania jakości napędów. I tak zębatka za 12 $ napędza maszyny z różnego przedziału cenowego. 

Jedynie Makaira pokazuje na co naprawdę stać Okumę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hotpoint napisał:

Przyznam, że nie rozumiem polityki firmy Okuma. Jako 3 siła na świecie w produkcji kołowrotków, a co za tym idzie z wielkimi możliwościami produkcyjnymi zwyczajnie odstawia lipę B|

Szukając niedawno kołowrotków do surfcasta przejrzałem ich ofertę i tak naprawdę niemal cała ich produkcja opiera się o kołowrotki z kołem napędowym odlanym z "jakiegoś stopu" pewnie jest to klasyczny alucynk, na którym jedzie cały świat w tańszych produkcjach.

Wiadomo kołowrotek to nie tylko jedna zębatka i na trwałość ma wpływ wiele elementów, jednak dziwi mnie brak stopniowania jakości napędów. I tak zębatka za 12 $ napędza maszyny z różnego przedziału cenowego. 

Jedynie Makaira pokazuje na co naprawdę stać Okumę.

Popatrz na wersję amerykańską, tam się więcej chwalą :) Nie dużo ale zawsze ''coś'' więcej.
Ogólnie szukasz czegoś czego ceny zaczynają się od około $200 na rynek USA. Tam już raczej znajdziesz alu w przekładni w wersja spinningowych.
Okuma ma dobry stop cynku nawet w tańszych wersjach a nowy Cedros wygląda w miarę OK ale obudowa na 99% nie jest metalowa.

 

Multiplikatory to już inna bajka ale Ty na nie nie łowisz, nie umiesz i plączesz żyłkę.
Prawie tak jak ja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nic nie szukam.

Jeśli jednak robią to dlaczego nie są u nas dostępne. Nasza oferta kończy się na 600 zł a potem kosmiczna czarna dziura i jest Makaira, która robi wrażenie i przyznam, że już miałem ją kupić (rozmiar 10 000) jednak duża różnica masy między nią a Stellą zdecydowała o wyborze Shimano :grin-min:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Hotpoint napisał:

Teraz już nic nie szukam.

Jeśli jednak robią to dlaczego nie są u nas dostępne. Nasza oferta kończy się na 600 zł a potem kosmiczna czarna dziura i jest Makaira, która robi wrażenie i przyznam, że już miałem ją kupić (rozmiar 10 000) jednak duża różnica masy między nią a Stellą zdecydowała o wyborze Shimano :grin-min:

Powód jest śmiesznie prosty: bo się nie sprzedają. Rynek jest ograniczony, w Usa nie znajdziesz dużej ilości młynków karpiowych, w UK nie potrzeba długich, silnych wędzisk na karpie stąd używają feederów do max 60 gr. Nie piszę o brzanach czy o morzu. Anglicy słabo znają się na spinningu, szczupaki łowią na fileta a teraz popatrzmy na rynek PL gdzie praktycznie każdy ma wędkę spinningową, USA to głównie połowy w morzach i oceanach multiplikatorami.

Oczywiście piszę ogólnie i w uproszczeniu bo zaraz znajdzie się ktoś, kto znajdzie mi wyjątek potwierdzający regułę.

 

Kupiłeś co kupiłeś, nie będę Ci po raz setny tłumaczył, że Stella jest: przereklamowana, droga i ogólnie to złom z małą ilością metalu :AreYouSerious-min:
Ciebie już tylko do końca zalać betonem Betonie :D

 

Makaira to połowy największych ryb, stacjonarne z łodzi, nie jest to kołowrotek potrzebny nam, łowcom sardynek z puszki. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NPC napisał:

Powód jest śmiesznie prosty: bo się nie sprzedają.

Raczej, bo takich nie robią, więc nie sprzedają B|

To biznes jak każdy inny, więc jeśli Shimano, Daiwa, Penn mogą mieć kołowrotki z różnym rodzajem napędu, w naszym kraju, aby wędkarz miał wybór to oznacza, że ktoś zrobił Anal-Izę :grin-min: rynku i to się opłaca. To pokazuje, ze jednak jest na to rynek, więc dlaczego nie ma ich Okuma?

Powtórzę: bo ich nie produkuje :grin-min:

1 godzinę temu, NPC napisał:

Makaira to połowy największych ryb

Dokładnie do takich celów kupiłem Stellę. Przy tej wielkości spokojnie może robić za sumowy z gruntu :grin-min:

1 godzinę temu, NPC napisał:

Ciebie już tylko do końca zalać betonem Betonie :D

Proponuję zbanować... dożywotnio B|

Chociaż spokój tu będzie.

:grin-min:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj i znowu muszę wyprowadzać z błędu:

 

Metalowy CAŁY, pinion amelinium a przekładnia jak w Makaira.

 

https://www.amazon.co.uk/Okuma-M-90S-Metalloid-Spinning-Equipment/dp/B01N1KETFC

http://okuma.co.za/spinning-reels/193-metaloid.html

 

 

Nie ma jak się nie chce szukać, nie zna oferty lub jak się jest BETONEM.*

 

* Niepotrzebne skreślić :)

 

 

@Hotpoint

Widzę, że Ciebie też muszę podszkolić, nauczyć paru trików i w ogóle :P Koszty szkolenia mogą podlegać zwrotom, zależy to od ilości przelewów i ich mocy w stosunku do szybkości przepływu :D

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NPC zanim zaczniesz wyprowadzać mnie z błędy, zacznij od wyprowadzenia siebie :39icon:i od odwiedzin głównej strony Okumy i zerknij, że Metaloid nie występuje już w wersji spinningowej, tylko multik :grin-min:

Dane do przelewu wysyłam na priv... niech stracę :39icon:

 Młodszy Betonowy ładnie proszę przeprosić kolegę za oszczerstwa :39icon:

Co do nauki trików to mogę Ci pokazać jak się obsługuje wyszukiwarkę Google czy też podobną :39icon:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hotpoint napisał:

@NPC zanim zaczniesz wyprowadzać mnie z błędy, zacznij od wyprowadzenia siebie :39icon:i od odwiedzin głównej strony Okumy i zerknij, że Metaloid nie występuje już w wersji spinningowej, tylko multik :grin-min:

Dane do przelewu wysyłam na priv... niech stracę :39icon:

 Młodszy Betonowy ładnie proszę przeprosić kolegę za oszczerstwa :39icon:

Co do nauki trików to mogę Ci pokazać jak się obsługuje wyszukiwarkę Google czy też podobną :39icon:

 

Zacznę od początku:

Edytowałem tamten wpis, mogłeś nie zauważyć linku do Amazona :)  

 

 

Ja Ciebie i oszczerstwa? Nawet jakby to była prawda to NIGDY, z zasady NIGDY się nie przyznam a w szczególności Tobie bo będziesz miał po kim jeździć jak po starej kobyle :bitch_please-min:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...