Skocz do zawartości

Kołowrotki - pozostałe firmy wątek zbiorczy


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Hotpoint napisał:

Wtrącę dwa słowa ode mnie.

Patrzę na tą sesję rozbieraną i ... od kilku lat omijam szerokim łukiem wszystkie konstrukcje z głównym kołem odlewanym z alucynku?

Do lekkich przynęt i małych ryb można używać bez obaw.

Większe i mocniejsze ryby wymagają lepszych stopów choć znam i dobre konstrukcje z przekładnią jak to nazywam "czajnezjum". Słowo usłyszane na kanale YT Tackle Advisor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NPC wypisz kilka, może ktoś skorzysta, zamiast kupować wynalazki z czajnezjum.

Oczywiście sam też czasem używam np. do spławika zimą, jednak do spina już nie ?

Kołowrotek po mojemu to metalowa buda i twarda przekładnia... choć 2 Ultegry ci4+ w tym roku kupiłem, jednak to do feedera, więc się nie liczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okuma Azores 6500.

Pierwsze wrażenie: ciężka maszyna.

Warto podkreślić, że kołowrotek nie ma przełącznika obrotów wstecznych i zbijaka kabłąka.  Trzeba go zamykać ręcznie.

Na sucho dobrze pracuje jak na 450 zł.

Info dla wrażliwych: trochę szumi.

 

20190827_153334.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zbijaka kabłąka dla mnie czyni go bezużytecznym. Pomimo wielu prób przez wiele lat, dotąd nie mam nawyku zamykać ręcznie. O dziwo, nigdy nie pękła mi żadna sprężyna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/26/2019 o 22:51, Hotpoint napisał:

@NPC wypisz kilka, może ktoś skorzysta, zamiast kupować wynalazki z czajnezjum.

Oczywiście sam też czasem używam np. do spławika zimą, jednak do spina już nie ?

Kołowrotek po mojemu to metalowa buda i twarda przekładnia... choć 2 Ultegry ci4+ w tym roku kupiłem, jednak to do feedera, więc się nie liczy ?

Wbrew pozorom jest ich sporo.

Okumy od około 200 pln w górę, Daiwa od modelu BG, Shimano od Nasci czy Sahary. Penn od battle w górę. Spro, niektóre DAM'y.

I wiele, wiele więcej, ale nie polecam wszystkiego z polskiej dystrybucji, nie wiem dlaczego ale jest różnica pomiędzy Saharą z PL od Sahary z DE. W wyższych modelach tego już nie widać.

To z czego jest wykonana przekładnia nie zawsze odzwierciedla jakość i krótki żywot.

Okuma czy Penn jest tutaj dobrym przykładem: produkują je w Chinach a przekładnia to odlew nazwijmy go ponownie czajnezjum. Po prostu nauczmy się kupować jakość zamiast tanio, tanio można kupić okazyjnie np. wyprzedaż. 

 

Osobiście wolę kupić raz i mieć spokój na lata, szkoda moich nerwów a co dopiero pieniędzy na kolejny sprzęt i troszczę się o niego a nie lata wszystko wszędzie po garażu czy piwnicy w stanie wymagającym użycia Karcher'a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...