Skocz do zawartości

Wędka do surfacstingu i mini spomba


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Tak czytam co lepsze, czy karpiówki do spomba, czy coś innego. Jako zwolennik długiego kija natknąłem się na kilka opinii, że do dalekich rzutów przy  mini spombach warto użyć kij do łowienia z plaży, mają zasięg 120-150m no i patrzcie jakie tam firmy wymieniają, Jaxon, Konger etc.

http://www.cwanaryba.pl/index.php/surf-casting/194-century-legendarny-kij

http://www.cwanaryba.pl/index.php/surf-casting/54-dalekierzutywsurfcastingu

Mam zamiar w tym roku jakby używać mini spomba (częściej i gęściej zmiana taktyki) i chcę trenować łowienie na maksymalnych odległościach jak już dobiorę drugi feeder (mam bardzo dobrą starszą wersję TEAM DAIWA FEEDER 420cm) to może zamiast pchać się w karpiówki to kupić wędkę do surfcastingu, to jakby dwa w jednym, jak mi odbiję to i na plaży czasami połowię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik spomba ale w wersji największej powiem tak:

Cokolwiek co wytrzyma ciężar i wymach, długi kij z długim dolnikiem by dalej i łatwiej rzucać a czy to będzie specjalistyczny kij do spomba, mocna karpiówka, wędka na morze czy teleskop z bazaru zależy już od Ciebie. Duże przelotki znacznie pomogą bo przy dalekich zarzutach trzeba użyć przyponu strzałowego z grubej plecionki więc węzeł może nie przejść przez najmniejszą przelotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, NPC napisał:

Jako użytkownik spomba ale w wersji największej powiem tak:

Cokolwiek co wytrzyma ciężar i wymach, długi kij z długim dolnikiem by dalej i łatwiej rzucać a czy to będzie specjalistyczny kij do spomba, mocna karpiówka, wędka na morze czy teleskop z bazaru zależy już od Ciebie. Duże przelotki znacznie pomogą bo przy dalekich zarzutach trzeba użyć przyponu strzałowego z grubej plecionki więc węzeł może nie przejść przez najmniejszą przelotkę.

Mam dużego spomba i wędzisko pod to ( nie do końca dedykowane), szukam innego rozwiązania do dalekich rzutów z mini spombem lub koszyczkiem zanętowy. Czy przypon strzałkowy jest potrzebny jeśli masz nawiniętą dobrą żyłkę 0,4mm tutaj też bym się zastanowił :P Nigdy nie zerwałem żyłki głównej ze spombem, a używam już kilka sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra w takiej wersji nie będzie łatwiej użyć tego samego kija co łowisz? Zakładam, że nie łowisz na spławiki to odpinasz wszystko, zakładasz spomba lub duży koszyk bez obciążenia i nęcisz. Nie trzeba nosić dodatkowej wędki, kołowrotka czasami proste rozwiązania są najlepsze.

Tylko dalekie rzuty dla mnie to ponad 100 metrów a tutaj trzeba już "machnąć" mocniej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
34 minuty temu, NPC napisał:

Dobra w takiej wersji nie będzie łatwiej użyć tego samego kija co łowisz? Zakładam, że nie łowisz na spławiki to odpinasz wszystko, zakładasz spomba lub duży koszyk bez obciążenia i nęcisz. Nie trzeba nosić dodatkowej wędki, kołowrotka czasami proste rozwiązania są najlepsze.

Tylko dalekie rzuty dla mnie to ponad 100 metrów a tutaj trzeba już "machnąć" mocniej :) 

Kolego wiem o tym, ja muszę dokonać wyboru pomiędzy surfacstingiem, a karpiówka do mini spomba, bliżej mi do surfacstingu aktualnie :) 
@cygan786 nic nie widzę pod tym linkiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś pomoże ten filmik z Daiwą Black Widow 360 cm 3 lbs w 3 składach. Tak wiem Daiwa :) 

W skrócie rzucał podczas wiatru, duży kołowrotek ze szpulą do rzutów.

Wyniki: ciężarki: 61 gr rzucił na 114 m; 71 gr rzucił na 117 m; 103 gr rzucił na 115 m, załadowany spomb o wadze około 135 gr rzucił na 97 m

 

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz uda się link otworzyć. http://allegro.pl/wedka-morska-wedka-carp-tele-signisicant-3-9m-i6631085425.html

Do tego ten młynek. http://allegro.pl/kolowrotek-rebellious-6000-wolny-bieg-i6949700826.html

Będzie do nęcenia spombem i chcę go wykorzystać w lipcu na plaży. Chyba będzie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...