Skocz do zawartości

Czy i Ty jesteś już uzależniony ?


jakub_wr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rychu, oprychu jakiś !:D

Ty mnie tu nie bierz pod włos. Ja wyraznie napisałem : od kogo ma się nauczyć, a nie - od kogo ma się dowiedzieć !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Jedną z popularniejszych szkół, do których posyłają swoje dzieci pracownicy Apple, Googla czy Yahoo jest Waldorf School of the Peninsula, w której wszystkich obowiązuje zakaz używania elektronicznych gadżetów. - Wyobraźnia zamiast komputera - to dewiza uczących w niej pedagogów.

Szkoła może być uznana za elitarną, ponieważ uczy się w niej tylko 9 klas uczniów. Samą siebie określa mianem non-profit, zaś środki na działalność uzyskuje wyłącznie z dobrowolnych datków od rodziców swoich uczniów i przyjaciół.

Zdaniem twórców  Waldorf School of Peninsula zajęcia praktyczne, wyjścia w teren czy rozmowa z nauczycielem lepiej rozwijają kreatywność niż tablet.Amanda Sicard/Flickr CC By 2.0

Od innych szkół, działających w Krzemowej Dolinie odróżnia ją przede wszystkim podejście do hi-tech: w innych dostęp do elektroniki jest wyznacznikiem nowoczesności, tu zaś wyznacza ją powrót do idei szkoły opartej na relacji ucznia z nauczycielem. Nie tylko nie można doń przynosić żadnych urządzeń typu tablet czy smartfon, ale także nie korzystają z nich prowadzący zajęcia. Zamiast tego stawiają na dużą ilość zadań twórczych, takich jak dyskusje, rysunki czy wyjazdy w teren oraz przestrzeń szkolną, w której rośliny czy naturalne materiały mają uczniów uspokajać i relaksować.

- Co pamiętasz najlepiej z własnej edukacji? Nie zajęcia klasowe, ale wyjazdy, na których poznałeś coś ciekawego, ćwiczenia na których się ubrudziłeś czy fascynującą historię opowiedzianą przez nauczyciela - argumentuje Beverley Amico, kierownik ds. rozwoju w szkołach Waldorf. - Lekcji udzielają żywi ludzie, którzy dbają nie tylko o rozwój poznawczy swoich uczniów, ale również o ich rozwój osobowy - dodaje.

Jej zdaniem powód, dla którego pracownicy zaangażowani w tworzenie nowoczesnych rozwiązań świata cyfrowego sami kształcą swoje dzieci w oderwaniu od niego jest prosty. - Pozbawiona nowoczesnych technologii edukacja uczy innowacyjnego myślenia i rozwiązywania problemów, a tego najbardziej dziś oczekują od pracowników firmy takie jak Google czy Apple - mówi Amico.

Argumentację taką wspiera również najnowszy raport OECD, który badał osiągnięcia uczniów różnych systemów edukacyjnych. "Systemy mocno oparte na wykorzystywaniu najnowszych technologii w nauczaniu nie owocowały lepszymi wynikami uczniów w badaniach PISA (Programme for International Student Assessment)" - czytamy w raporcie. Jeden z naukowców zaangażowanych w badania do raportu Andreas Schleicher konkluduje: Najlepsze osiągnięcia mają uczniowie szkół wschodniej Azji, bardzo ostrożnie podchodzących do nowych technologii. Co więcej, uczniowie, którzy często korzystają z elektronicznych urządzeń mają gorsze wyniki, niż ci, którzy korzystają z nich sporadycznie"

źródło: PULS BIZNESU :
https://www.pb.pl/krzemowa-dolina-ksztalci-swoje-dzieci-bez-komputerow-814343

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jurek napisał:

Rychu, oprychu jakiś !:D

Ty mnie tu nie bierz pod włos. Ja wyraznie napisałem : od kogo ma się nauczyć, a nie - od kogo ma się dowiedzieć !

 

Jurek :P  - może to był mój skrót myślowy - dowiedzieć i nauczyć oczywiście :):P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, grych napisał:

Jurek :P  - może to był mój skrót myślowy - dowiedzieć i nauczyć oczywiście :):P

 

Idąc tym tokiem myślowym dalej, to kłania się tutaj  powiedzenie : lepsza minuta przykładu, niż godzina wykładu.:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tobie Jakubie za wątek otwarcia i za tłumaczenie o szkołach " Apple" 

Zapisałem Sobie Plik YT z Tym młodym psychologiem. I tak. Ja Fora, podciągnął bym pod uzależnienia. Zimowe. Opcjonalnie. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też mógłbym podciągnąć fora jako zimowe uzależnienie. Latem to wyjeżdżam w plener i nawet człowiek nie myśli o necie przez 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
11 godzin temu, jakub_wr napisał:

Zerknijcie na ten materiał , daje dużo do myślenia ... odpowiedzcie sobie ( a może i podyskutujmy na forum ) czy też wchodzicie w etap uzależnienia. 
Ja dostrzegam u siebie sygnały, spędzam za dużo czasu z komórką. A może to już nie tylko sygnały, może to większy problem. A jak jest u Was ? 

 

 

Obejrzałem w końcu. Tak, jestem uzależniony na maksa. I jest mi źle z tym. Smartfon towarzyszy mi wszędzie non stop jak nie fejs to forum. Jak tutaj nie ma nowych wpisów to jestem smutny. Po pracy zamiast poświęcić 100% dziecku, to siedzę i patrzę w ten mały "pieprzony" monitorek i klikam. Jestem sam na siebie non stop wkurzony za to, a jednak nie potrafię bez tego żyć. Nawet sam uległem modzie, że trzeba zdjęcia robić na rybach, tłumacze sobie ok jest to element promocji, ale też totalny zabijacz czasu, w tym momencie mógłbym oglądać ptaki, spostrzec w pobliżu dzikie zwierzęta, a tak dzielę się pasją z telefonem, z małym bezdusznym ekranem, który wciąga mnie coraz więcej...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon, dla Mnie może nie istnieć. Nie na widzę rozmawiać. Marnuje Moj czas. Lubię sms+msm. odbieram, kiedy mogę. Nigdy, nie uzależniłem się od tel. Bardziej od Laptopa. Wracam do domu? to fora. Ale i to kwestia czasu. Widzę przez to sporo zaniedbań. Np. W domu. ;) tu coś odpada, tam coś odmalować, a Ja? Za chwile, kochanie. I tak czasem tygodniami. Mój dom, dupy nie urywa. A le co w nim jest, to Moja praca. Widzę, że czym bardziej się angażuję w Media, zaniedbuję własne obowiązki. Już nie długo. W Naszym gnieździe, jedynie potrzebowałem elektryka, z tym, jest Mi trudno. Reszta, to Moja praca. Ten dom, nie widział fachowca. Nawet instalację wodną, na plastikach+ boiler i zabezpieczenia sobie robiłem. Jak ma wywalić? To za moje, a nie + sądy i walka do śmierci. Od 6 lat działa! :D Tak z doskoku piszę, po pracy jestem i zamulam, bo późno. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, grych napisał:

Jurek :P  - może to był mój skrót myślowy - dowiedzieć i nauczyć oczywiście :):P

 

Ryszard,  żeby się dziecko mogło czegoś nauczyć to należy mu to pokazywać,  a nie tylko o tym mówić :P

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...