Skocz do zawartości

Spławiki handmade Jakub_wr


jakub_wr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem się do Wiosny dodzwonić, ale nie odbiera ;):P  

Dodam tylko -  piękne spławiki  :1310_thumbsup_tone1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę o coś spytać - ta nić, którą stosujesz przy "budowie" swoich spławików ma czemuś służyć, oprócz dodania uroku Twojemu dziełu?? Ja wiem, że może to pytanie jest trywialne, ale jestem ciekawy :D

Edytowane przez grych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka oczywiście dodaje uroku,  można ją przeplatać z metalizowaną. To walor estetyczny. Po drugie np w przypadku pióra wzmacnia konstrukcje przed złamaniem. Po trzecie doskonale maskuje miejsa łączenia korpusu z anteną, wklejanego oczka, i łączenia kolorów przy malowaniu antenki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały wieczór dziś czytam o spławikach, o lakierowaniu, malowaniu... i chyba się wezmę za robotę jak tak oglądam te perełki @jakub_wr:1312_thumbsup_tone3:. Zacznę od pałki, miałem jej na stawie kupę, ale braciak na lodzie wszystko wyciął i spalił, ale na szczęście na rowie niedaleko domu chyba widziałem, także materiału nie będę musiał daleko szukać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też myślałem o tym, żeby 'strugać' spławiki. Tak strugałem, że wyszedł mały woblerek, który okazał się nawet łowny, bo okonek się połakomił ;)  Niestety zaginął gdzieś w boju. Teraz jak patrzę na te cudeńka @jakub_wr to zastanawiam się, czy znowu nie spróbować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujcie śmiało, to jest super zajęcie a jaka frajda łowić ryby na własne spławiki. Zajrzyjcie na FB na grupę wędkarskie handmade tam jest kilka osób które robią to i owo można pytać i dzielić się wiedzą. 

Co do pałki wodnej, teraz już trochę późno ale nie beznadziejnie. Urwana teraz będzie się suszyć do wakacji. 

Moje suszą się od początku stycznia przy mocno ciepłym grzejniku ale jeszcze z miesiąc im daje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz napadło mnie na robienie spławików, jak przeczytałem artykuł na ten temat w nieistniejącej już gazecie - Esox :D  Miałem wtedy naście lat, kieszonkowe poszło w ruch, jakieś patyczki, kawałki balsy, lakiery odblaskowe kupiłem w składnicy harcerskiej (takie były czasy, że jeszcze istniała) ale wszystko rozbiło się o wiertarkę, która miała mi służyć jako coś w rodzaju tokarki... potem pomysł kilka razy wracał, ale jeszcze nigdy nie doszło to do skutku...

Edytowane przez grych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jakub_wr napisał:

Co do pałki wodnej, teraz już trochę późno ale nie beznadziejnie. Urwana teraz będzie się suszyć do wakacji. 

Moje suszą się od początku stycznia przy mocno ciepłym grzejniku ale jeszcze z miesiąc im daje. 

Jakub, a powiedz mi dlaczego w takich warunkach tak długo schnie? Wydawało mi się że w ciągu dwóch tygodni za mocno gorącym grzejnikiem to wszystko na wiór wyschnie. Jeżeli prawdą jest to co piszesz to dam sobie spokój, tzn teraz dam sobie spokój i naszykuje materiał na przyszłą zimę, bo latem to ja spławików robił nie będę, szkoda mi czasu.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwa tygodnie to wyschnie z zewnątrz. W środku jest woda. A nawet jak już wydaje nam się że jest suche to jest jeszcze wilgoć. Może potem spławik gdzieś pekać lub zgnić. A i parametrów nie będzie trzymał bo wilgotny materiał będzie ciężki. Ja nie mam presji czasu mam pałki jeszcze sprzed dwóch lat, co roku robię zapasy. Lepiej żeby było suche na wiór. Jeśli nie chcesz czekać urwij trzcinę, w trzy tygodnie na grzejniku i powinno być ok. Ale to jest w obróbce trudniejsze bo kruche i puste w środku. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...