Skocz do zawartości

Spławiki handmade Jakub_wr


jakub_wr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze robie spławiki,kiedys z konieczności,teraz bardziej z nudów i dla przyjemności. Z tym,że ja nie robie spławikow odległościowych,bo po prostu rzadko łowie tą metodą.Robie przede wszystkim spławiki do przystawki  rzecznej i do trottingu.Ciężko jest kupić dobre do ww metod lowienia,szczególnie do przystawki,więc trzeba sobie jakoś radzić. :D Spławiki ze zdjęć super się prezentują,może gdybym potrafił takie robić to bym sobie zrobił,ale moje Mochkov do tej metody sa rewelacyjne,więc nie mam motywacji. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem takiego cuda z limitowanej edycji na Rybomanię 2016-2017 o numerze 4. Posiadam certyfikat dla owej perełki.
Też posiadam taki splawik z nr. 5 . Dostalem ma Zlocie od@elvis .
Czasem wyciagam go z tuby by podziwiać kunszt wykonania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cygan786 napisał:

Też posiadam taki splawik z nr. 5 . Dostalem ma Zlocie od@elvis .
Czasem wyciagam go z tuby by podziwiać kunszt wykonania.

??

Pozazdrościć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sołtys stan napisał:

Od zawsze robie spławiki,kiedys z konieczności,teraz bardziej z nudów i dla przyjemności. Z tym,że ja nie robie spławikow odległościowych,bo po prostu rzadko łowie tą metodą.Robie przede wszystkim spławiki do przystawki  rzecznej i do trottingu.Ciężko jest kupić dobre do ww metod lowienia,szczególnie do przystawki,więc trzeba sobie jakoś radzić. :D Spławiki ze zdjęć super się prezentują,może gdybym potrafił takie robić to bym sobie zrobił,ale moje Mochkov do tej metody sa rewelacyjne,więc nie mam motywacji. :D 

A czy "cie choroba ", jak mawiał stary sołtys Kierdziołek / kto go kojarzy ? /, :D mógłbyś coś zaprezentować z tych swoich wynalazków do przystawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus. Chciałbym z Wami skonsultować nowy choć nie koniecznie innowacyjny pomysł. Spławik z malutkim korpusem z balsy i antenki z pawiego pióra. Pióro bardzo delikatne, cienkie, praktycznie końcowa jego cześć. Na końcu łezka z balsy. Przygotowuje kilka różnych, mniejsze i większe. Jeden już mam wstępnie wyważony. Ma około 25cm i 3,2 gram. Taka ilość obciążenia zanurza go pod łezkę na końcu antenki. 1 gram mniej i spławik wyskakuje w górę do korpusu z balsy, czyli jakieś 10,12cm 

Myślę że taki model fajnie się sprawdzi przy braniach wystawianych. Tak długi kawałek wyskakującej antenki da się dostrzec z każdej odległości i w każdych warunkach. 

Jakie jest Wasze zdanie? 

20180207_224400.jpg

20180207_224405.jpg

20180207_224409.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakręciłem dzisiaj jeszcze krótki materiał o tym projekcie. Jeśli macie ochotę zerknąć i skomentować to zapraszam. Spławik jest dość długi i ma 3gramy. Obciążenie główne 2gr i dla testów 1gram na sygnalizację.

 

 

Edytowane przez jakub_wr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MrProper napisał:

To ten jeden gram tak wystawia spławik?

A gdyby dać 1,5 na główne i 0,5 na sygnalizacje, jak sie będzie zachowywał- sprawdzałeś moze?

Tak się nie uda bo spławik ma około 3gram. Jeśli pod spławikiem zostawimy 1,5 to na dół na sygnalizację pójdzie 1,5gr. Podniesienie tego obciążenia wystawi jeszcze więcej antenki, aż pod korpus z balsy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...