Skocz do zawartości

Pogoda za oknem, a wyprawa wędkarska


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Na co zwracacie uwagę przy wyprawie nad wodę.

Ja obserwuję przez kilka dni zanim wyjadę na ryby portal  pogodynka.pl - dzięki niej określam kierunek wiatru, ciśnienie, temperaturę, czasami przez te obserwację rezygnuję z wyprawy, twierdząc, że nic nad wodą nie będzie się działo.

Jakie informację i skąd czerpiecie przed wyjazdem nad wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie mam urlopu to pogoda swoją drogą jeżeli jest okazja to siadam i jadę :D jeżeli nawet pada stawiam parasol i czekam na branie :) 

Fazy księżyca i wiatr wiem, że mają wpływ na brania ale prędzej patrzę nie na kierunek tylko jego siłę.

Jeżeli pogoda gwałtownie zmienia się od kilku dni to strasznie mnie zniechęca i czekam, aż się ustabilizuje chociaż przez parę dni.

Największą uwagę przywiązuję do ciśnienia w tym roku przekonałem się wielokrotnie, że wysokie ciśnienie mocno osłabia żerowanie ryb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba odzwyczaiłem się od przyglądania się warunkom atmosferycznym, jako głównym i decydującym czynnikom czy ryby żerują, czy też nie.

Najczęściej ważnym dla mnie kryterium, jest kierunek i siła wiatru (łowiąc z brzegu na dużych jeziorach, to podstawa oceny, gdzie się wybrać, by mieć szansę dokonać faktu łowienia). Zmaganie się w wielką falą lub przeciwnym wiatrem to słaby pomysł i często nawet nie wybieram się nad wodę.

No i sprawa łowienia, bez zaplecza "przeciwdeszczowego" lub z rodziną.

Jeśli niebo wskazuje, że zbliża się deszcz, to idę na ryby tylko na bliskie łowisko i wiem, że zdążę wrócić. Jeśli zapowiada się ulewa lub długotrwały deszcz, to rybek nie planuję poławiać.

Jedynie kiedyś, dawno, byłem bardziej zdeterminowany i wtedy oceniałem różne czynniki, a wybierając się na nocki nad Bug graniczny, musiałem wiele zaplanować i przemyśleć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator

Taka pogoda czasami najlepsza jest wiosną na łowienie, wiele razy miałem niesamowite wyniki przy załamaniu pogody właśnie:icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...