Skocz do zawartości

Koszyczki zanętowe


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

@Hotpoint, że ta koszula w kratę na profilowym od pomysłów jeszcze się nie rozstopiła to szacun. Czacha dymi  u Ciebie jak u pomysłowego Dobromira :P 

Ps. dla nie znających tematu, to był komplement, niech stracę :P

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4]elvis[/mention] celuj raczej w formę z alu. Lepiej przewodzi ciepło. Nie wiem jaką dużą produkcję planujesz, ale mając piecyk + wlew w formie, byłoby łatwiej. Robisz kilka odlewów bez siatki, rozgrzewasz formę, a potem lecą.  Swego czasu zrobiłem sobie piecyk z elektroniczną regulacją temperatury co 1 stopień. Zajebiście działa. Gdybyś potrzebował info z czego go złożyć to niech stracę :39icon: wal jak w dym.
received_1505270166224239.jpeg.4ada278930218209f0ba9574ed6f64ad.jpeg
received_1504869536264302.jpeg.d0f5ea3831d0b0432f0482440a550d44.jpeg
received_1505274102890512.jpeg.623f674fccae92478c10a81448b7cba1.jpeg
Fajna grzałka, chyba indukcyjna?
Miałem kiedyś w pracy takie cudo do podgrzewania oprawek termokurczliwych do frezów.
Nie mam obecnie dostępu do Alu, by zrobić z niego formy. Miedź też by była dobra, ale również nie mam.
Jedynie stal 40hmt lub s355 ewentualnie 16hg
Z tymi wstępnymi odlewami to ciekawy patent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Element grzejny to tzw. grzałka elastyczna (800W jak pamiętam), którą owinąłem 2 czy 3 zwoje wokół wewnętrznego cylindra. Oczywiście jej długość została wcześniej policzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elvis napisał:

Mam kuchenkę elektryczną, bo w domu nie chcę robić syfu.
Topię tylko tyle ile potrzeba na jeden koszyczek plus na zanieczyszczenia.
 

Wiem to się wypowiem: opary ołowiu są trujące, nie rób odlewów bez wyciągu powietrza, nawet głupi wiatraczek i rura może robić za wyciąg. Naprawdę nie warto niszczyć sobie zdrowia, ołów niszczy czy wypiera hemoglobinę więc badania krwi wskazane. Jedyny plus jest taki, że jeżeli mało tego dziadostwa się nawdychałeś to wydalisz ołów w przeciągu około 30 dni przy czym mówię o małych dawkach.

 

@Hotpoint Ciebie się to też tyczy! Muszę mieć kogo wkurzać bo na "jechaniu" po Zrzędzie daleko nie pociągnę :P

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NPC napisał:

 

@Hotpoint Ciebie się to też tyczy! Muszę mieć kogo wkurzać bo na "jechaniu" po Zrzędzie daleko nie pociągnę :P

Kochany.... :grin-min: Ja się ołowiem nie bawiłem, tylko cyną 90, a to oznacza, że było go tylko 10% "w lasce" :grin-min: 

Jednak niska zawartość ołowiu i tak zrobiła swoje, bo mam ciężki żart i charakter :39icon:

Edytowane przez Hotpoint
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hotpoint napisał:

Kochany.... :grin-min: Ja się ołowiem nie bawiłem, tylko cyną 90, a to oznacza, że było go tylko 10% "w lasce" :grin-min: 

Jednak niska zawartość ołowiu i tak zrobiła swoje, bo mam ciężki żart i charakter :39icon:

A umysł lekki jak piórko czy też "ołowiany"? :grin-min:

 

Ołów może dostać się do organizmu np. przez dotykanie czegoś z ołowiem, potem rączki do buzi i ołowica gotowa. To nie tylko opary.

 

10% laski miałeś czy muszę założyć okulary? A gdzie się podziała reszta ''laski''? Żeby nie napisać, że ją przer.....!

Oczywiście mówię o drewnianej lasce zbereźniki:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię poczytać refleksje fachowców, ale gdy zaczynam rozumieć po raz kolejny, że jednak naprawdę jestem idiotą, to po cichutku zamykam drzwi. :champagne-2010: 

Moja znajomość techniki i materiałoznawstwa kończy się na poślinieniu supła. Przepraszam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4]elvis[/mention] mam pytanko, czy drut siatki przy formowaniu koszyków zaginasz tylko, czy lutujesz?

 

Tylko punktowo w dwóch miejscach zaginam. Nie mam kwasu do lutowania ani nic innego czym można wytrawić siatkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...