Skocz do zawartości

Koszyczki zanętowe


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła kolej na prezentację moich mini koszyczków zanętowych. Zdarza mi się startować w zawodach,a tu jak wiadomo panują trochę inne zasady niż przy wędkowaniu rekreacyjnym. Bardzo łatwo przenęcić szczególnie w zimne pory roku. Jak to mówią potrzeba matką wynalazków. 

Robiłem kiedyś dawno,dawno temu koszyczki w rozmiarach standardowych. Były  to czasu kiedy ciężko było dostać cokolwiek w sklepie. No i sama metoda drgającej szczytówki dopiero raczkowała w Polsce.

Z racji wykonywanego zawodu miałem i nadal mam choć już w mniejszym zakresie dostęp do rurek z tworzywa. Są to plastikowe opanowania po frezach czy rozwiertakach. 

Pocięte na różne długości i powiercone stanowią podstawę. Dalszy etap to skręcenie grubej żyłki z krętlikiem na końcu i przywiązanie go do koszyczka. Przy czym należy przypalić końcówki odcietej żyłki zapalniczką,żeby się nie rozwiazywała. Można ewentualnie jeszcze przed przywiązaniem naciągnąć rurkę termokurczliwą na żyłkę lub nawet jak to robiłem kiedyś otulinę z kabla energetycznego. 

Następnie należy zacisnąć kawałek taśmy ołowianej na koszyczku jak to jest widoczne na zdjęciach. 

Te koszyczki mają  wymiary około 19x20 i 19x16 

Polecam takie mini koszyczki do ultralekkiego łapania na pickeraszczególnie przy bardzo słabych braniach w zimnej wodzie. Taka moja alternatywa dla oliwki. 

20151118_110008.jpg

20151118_111614.jpg

20151118_111844.jpg

1447865379429-1239394128.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2015o20:49, Grendziu napisał:
Drennan czy Preston się chowa :)Do ilu gram są te małe koszyczki? 

 

Niestety nie mam chwilo wagi, ale w weekend jak będę w domu pożyczę od syna taką laboratoryjną i sprawdzę dokładnie.

Myślę, że bez zanęty nie więcej jak 5g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A ja namawiam Elvisa aby takie ciekawostki trochę nam rozbudował i zaczął prowadzić bloga, w końcu mam zawodowca wśród amatorów wędkowania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym zawodowcem. ?

Na bloga to ja za cienki jestem, ale jak ktoś jest chętny to może śmiało wykorzystać materiały, a ja w miarę możliwości je uzupełnię. Główny problem, to brak czasu. Ja nie chciałbym robić czegoś na pół gwizdka. Może z czasem....

Co do wagi pełnego koszyczka,to myślę, że nie więcej jak 20g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...