Skocz do zawartości

Komfort ryby


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrania sie:

l/ obcinać głów i ogonów rybom przed zakończeniem wędkowania.
3.5. Złowione ryby (z wyjątkiem łososiowatych i lipienia) wolno przechowywać w
stanie żywym wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach lub w specjalistycznych workach karpiowych. W siatkach nie wolno przechowywać większej ilości ryb niż wynika to z ustalonych limitów
dobowych.
a/ ryby łososiowate i lipienie przeznaczone do zabrania należy uśmiercić
bezpośrednio po złowieniu,

Wędkarstwo podlodowe:
5.4. Złowione ryby, przeznaczone do zabrania należy uśmiercić bezpośrednio po
złowieniu. Zabite ryby należy przechowywać w pojemnikach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to przecież moje wątiwości nie odnoszą się do sensu wędkarstwa od strony moralnej, (jeżeli ktoś uważa, że jest inaczej to proszę pokazać w którym miejscu ? ) lecz do hipokryzji tych kolegów, którym wydaje się, iż można stosować podwójną miarkę w ocenianiu siebie i innych.

B|

Więc proszę mi tu nie "imputować" :D

 

@elvis Czyli " wolno" w znaczeniu : "jest dopuszczalne" !

Nie znaczy to, że nie mogę przechowywać uśmierconych wcześniej ryb, o ile sposób pozbawienia ich życia nie spowodował ograniczenie możliwości określenia wymiaru.

Dobrze to rozumiem ?

 

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jurek napisał:

To będę precyzyjniejszy:

Czy nie jest najzwyklejszą obłudą, pomawianie kogoś kto nie posiada maty o niehumanitaryzm? :hmmm-min:

 

A to odpowiem krótko, jak dla mnie jest to obłuda.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jurek napisał:

Tak naprawdę, to przecież moje wątiwości nie odnoszą się do sensu wędkarstwa od strony moralnej, (jeżeli ktoś uważa, że jest inaczej to proszę pokazać w którym miejscu ? ) lecz do hipokryzji tych kolegów, którym wydaje się, iż można stosować podwójną miarkę w ocenianiu siebie i innych.

B|

Więc proszę mi tu nie "imputować" :D

 

@elvis Czyli " wolno" w znaczeniu : "jest dopuszczalne" !

Nie znaczy to, że nie mogę przechowywać uśmierconych wcześniej ryb, o ile sposób pozbawienia ich życia nie spowodował ograniczenie możliwości określenia wymiaru.

Dobrze to rozumiem ?

 

Tu przychylam się do zdania Jurka.

Można przechowywać uśmiercone ryby, natomiast żywe należy przechowywać w siatkach o określonych parametrach.

Inaczej słowo "wolno" powinno być zastąpione słowem "należy", "powinno się".

Zapisy bywają bardzo zwodnicze, dając pole do interpretacji, a to moja interpretacja :D;)

Przy czym nigdy mi się nie zdarzyło przechowywać martwych ryb. Należałoby je wtedy "sprawić", bo wydaje mi się, że ryba zaczęłaby się psuć, tak na zdrowy rozum.

Zwłaszcza w warunkach letnich.

Zatem obcięcie głowy, wpływa na możliwość odczytu wymiaru, więc nawet nie próbowałbym się bawić w takie historie, dla mojego świętego spokoju.

Edytowane przez Tench_fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba stosować zasadę złowić i wypuścić problem już będzie mniejszy Mata zapewnia bezpieczeństwo ryb aby nie poranila się czy też piach kamienie itp nie dostały się do skrzeli podczas walki o życie gdy będzie odhaczana i mierzona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest śliski punkt regulaminu. Ja radzę przechowywać żywe, w odpowiednich siatkach, do momentu zakończenia zasiadki. Jak napisał @Tench_fan

Jest tu pole do interpretacji. Wiele też zależy od regulaminu łowiska. Sory @Jurek za Off. Radzę się tylko pilnować. Za przechowywanie żywych, wymiarowych,  w odpowiednich warunkach nic Nam nie grozi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokra siatka podbieraka, zmoczone dłonie, mokra trawa, mata ( byle zwilżona , a nie nagrzana ) to wszystko sprawia, że dbamy w jak największym stopniu o jej "komfort".

O ile rzecz jasna możemy mówić o jej "komforcie" gdy znajduje się na powietrzu, po wcześniejszej walce.

Nie możemy popadać w skrajności.

Tak czy siak nie jest to dla niej przyjemne doświadczenie, możemy tylko sprawić by było jak najmniej dla niej szkodliwe.

Zabieraną rybkę, też można uszanować, choćby przez to że nie wala się po "rzeźnicku" w piachu i błocie. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ArekH napisał:

To jest śliski punkt regulaminu. Ja radzę przechowywać żywe, w odpowiednich siatkach, do momentu zakończenia zasiadki. Jak napisał @Tench_fan

Jest tu pole do interpretacji. Wiele też zależy od regulaminu łowiska. Sory @Jurek za Off. Radzę się tylko pilnować. Za przechowywanie żywych, wymiarowych,  w odpowiednich warunkach nic Nam nie grozi. 

Gdyby nie było takiego pola to by nie było tematu :D

Dyskutujmy szeroko, zachęcam !

Co na to @elvis , nasz kontroler jakości ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
14 minut temu, ArekH napisał:

 

Jest tu pole do interpretacji. Wiele też zależy od regulaminu łowiska. Sory @Jurek za Off. Radzę się tylko pilnować. Za przechowywanie żywych, wymiarowych,  w odpowiednich warunkach nic Nam nie grozi. 

Ano był taki incydent nie jeden u nas nad wodą. Tylko spróbuj na wodzie NO KILL, bez pozwolenia mieć siatkę, oczywiście wyjątkiem będą zawody feederowe, a tak jest zakaz używania siatki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...