Skocz do zawartości

Moje top 5 przynęt do Method Feeder


Adeptus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do przeczytania mojego artykułu. Ciekawe ilu z Was ma podobne przemyślenia do mnie. Dajcie znać na co Wy zwracacie największą uwagę i co Wam sie sprawdza.

https://www.fishing-book.com/articles/moje-top-5-przynet-do-method-feeder

 

ps. Jak podoba Wam się grafika i zdjęcie? :) Ale się z tym namęczyłem. Pewnie niejeden napisze że mało mam przynęt :D

 

 

Pottstown Weekend Market (1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak. Mało wędkuję na komercji. Tam Robi Mi robotę z zasady Drennan i to owocowy. O dziwo w tym roku, specyficznym, Miałem świetne efekty na rzece PZW dzięki Ringers-owi i to ziołowemu. Zrzucam to na barki zapachu i zerowej pływalności przynęty, która w nurcie pewnie nie trzymała się dna i stąd fajne na nią brania, ale z zasady Jazia. Pięknie też na rzece i to również dopiero w poprzednim sezonie, poszedł mi Barbel i Carp SOnu, Czosnek i ser. Drennanowskie Dumble, sporadyczne efekty rzeczne, ale były dni, gdzie jedyne brania tylko na tą przynętę(2 największe Leszcze w 2017) Ghost MM. Wiosną, Fajne brania na klubowym zamkniętym stawku. Przynęty FB w przeciwieństwie do zanęt, zawiodły moje oczekiwania na większości wód. Za mało doświadczeń co do Lorpio, tyle że często się rozpadały. Na koniec. Miałem kuleczki Sangera M.Shlodl. MS Range. Na klubowym stawie, Pineaple i TF. Niezawodne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

My już taki temat mamy lub podobny, ale niech będzie.

Do roku 2017 było tak:

1. Sonu Krill
2. Ringers pomarańczowa czekolada.
3. Drennan wściekły ananas.
4 i 5 nie wiem, różnie łowiłem i różne wyniki były, więc trudno mi wyróżnić coś super, hiper ponad to :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Arek za wyczerpujaca odpowiedz. Właściwie nie zawrałem w artykule ze łowię głównie na komercji :/ Jak juz lowie na dziekiej wodzie to raczej wybieram splawik albo klasycznego feedera. A wtedy to robaki, kuku i taki takie :)

Ten kryl Gerdziu tez mi sie bardzo sprawdza. Na matrixie 2 lata temu przyniosl mi jedyna rybe. Musze mu dac druga szanse.

2 sezony temu duzo lowilem tez na pianki.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przynęty "methodowe" na wodach PZW :

1. Rok 2016 :

5a876a8499812_Przyntymetoda2016.jpg.54ffcf5b59995ddf1886ed23c6961ea8.jpg

 

Rok 2017 - dużo słabszy, ale też wędkowałem rzadziej na jeziorach, kosztem połowów na "stawiku u Arka" - gdzie statystyk nie prowadziłem :

5a876b0e450d8_Przyntymetoda2017.jpg.85b61c2675b7355e93dc5a2c8a0e3d6a.jpg

 

Połowy na stawiku u Arka, gdzie dominował głównie karp, nie prowadziłem statystyk ale sprawdzały się :

1."Orange waftersy" Ringersa

2.Pellet Grin Ghost  - MethodMania

3.Damble  z serii "Sub Zero", a zwłaszcza Pinky Boy - Methodmania

4.Bandumy z Sonubaits - o smaku truskawki i ananasa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adeptus napisał:



Ten kryl Gerdziu tez mi sie bardzo sprawdza. Na matrixie 2 lata temu przyniosl mi jedyna rybe. Musze mu dac druga szanse.
 

No właśnie nie wiem dlaczego on się tak sprawdza, łowiłem bardzo dużo linów i jesiotrow na to. Były dni że nic nie pobierały rybki, a jak założyłem krill z sonu jak na zdjęciu to brania były momentalnie. Dodam też, że załamuję to trochę moją teorią co do smaku, bo sam zapach strasznie wietrzeję. 

500_500_productGfx_1847b6cfe06b0644bfef6133113dc4d0.jpg.f4fe7a98193634d8cd0359499ef96b80.jpg

@Tench_fan świetny wpis. Jakie wędkarstwo jest cudowne. Ja na kukurydzę Cukk praktycznie zero brań. Zutylizowałem chyba  cztery rodzaje, ale nigdy nie pisałem, że jest do bani. Poprostu ryby na danej wodzie nie chciały współpracować. 

A i w tym sezonie chcę przyjrzeć się innym firmom ( wyjątek będzie Ringers) m.in bardziej Method Manii, może Meus,  kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi waniliowa Cukk się już skończyła, ale mam jeszcze nie otwartego "ananasa" i pójdzie w tym roku do boju.

Nie wiem co oni z nią robią, ale dajmy na to truskawkowa stoi u mnie w lodówce od sezonu 2016 ! i nadal nic z nią się nie dzieje.

Poprzedni sezon miałem tak wiele nowych przynęt, że nie sięgałem po kukurydzę. Uważam jednak, że na wodach zwłaszcza otwartych pokaże jeszcze swą moc.

Jest wiele dobrych opinii o tej kukurydzy w smaku czosnku. Warto to wziąć pod uwagę.

Edytowane przez Tench_fan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...