Skocz do zawartości

Preparowanie ziaren


Adeptus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, MrProper napisał:

@Adeptus Przypomnij mi nazwę apki, bo niechęć ściągnąć czegoś innego 

Jak chodzi Ci o fishing-book.com to po prostu strona internetowa. Aplikacje miały być ale poszło nie po mojej myśli  a kasy poszło dużo :( Ale jeszcze bedzie ;)

 

19 minut temu, ArekH napisał:

Widzisz Mariusz, jak byś miał taką moc przekonywania jak Ja, również wmówił byś małżonce, że druga, większa zamrażarka, jest wręcz niezbędna w suszarni. ;) No i od 2 lat stoi. 1 cała szuflada, tylko dla Mnie. :D

Nie wiem czy by to tak zadziałało :D Moja żona a raczej moi teściowie są w stanie zapełnić każdą przestrzeń w zamrażarce :D 

 

7 minut temu, Jurek napisał:

@Adeptus A jak przechowujesz zapas sfermentowanej kuku ?

Artykuł nie jest mój ale służy teraz jako mój poradnik. Ja nie fermentuje ziaren ale bardzo lubię żeby zanęta sie trochę podśmierdłą, wtedy ewentualnie zamrażarka wchodz w grę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adeptus napisał:

Nie wiem czy by to tak zadziałało :D Moja żona a raczej moi teściowie są w stanie zapełnić każdą przestrzeń w zamrażarce :D 

 

Moja Anula ma tak samo, ale twardo walczyłem o swoje. :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Semi napisał:

dodatkowo jakiś ciekawy zapach może przyswoić przy okazji.

Powiem Ci Tomaszu że kiedyś, wypróbowałem patent Luka. Dałem do pszenicy kilkanaście kropli Łiskacza. Jak wąchasz, jest wrażenie lekko nadpsutej. Zdawało to kilka razy egzamin, jak woda umarła. Pszenica świeżo gotowana i ostudzona w słoiczku + łiskacz dzień wcześniej min. i do lodówki. Ja tak robiłem, można spróbować na ciepło trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy likwidacji sklepu kupiłem sporo orzecha tygrysiego Zrobiłem w słoiki w zeszłym sezonie nawet miałem na niego brania :) co prawda leszcze nie karpie ale brania były :)

Jest tylko problem bo aby przygotować orzechy trzeba mieć dużo czasu bo bardzo długo się gotuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
16 godzin temu, MrProper napisał:

Noooo Panowie kucharze ?

Ja nie wekuję gotuję na bieżącą w miarę potrzeby, a jak wyjdzie za dużo to mroże  w woreczkach

A tylko dla tego że nie mam gdzie trzymać przetworów ?

Podobnie, raz a dobrze, resztę mrożę w woreczkach. Nie wyobrażam sobie łowienia bez ziaren, choć ostatnio nie zawsze stosuję :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

Podobnie, raz a dobrze, resztę mrożę w woreczkach. Nie wyobrażam sobie łowienia bez ziaren, choć ostatnio nie zawsze stosuję :champagne-2010:

Bo na łatwiznę idziesz, ?pellet  MMM i do przodu

Kup sobie robota co za ciebie będzie łowił, a Ty nad wodę dojedziesz tylko sobie fotki zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
47 minut temu, MrProper napisał:

Bo na łatwiznę idziesz, ?pellet  MMM i do przodu

Kup sobie robota co za ciebie będzie łowił, a Ty nad wodę dojedziesz tylko sobie fotki zrobić ??

Bardzo śmieszne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wekowanie kukurydzy dobrze się sprawdza?  W zamrażarce długo nie polezy bo przechodzi zapachem a słoiki w piwnicy mogły by stać czasem trafia się okazja na szybki wypad ale brak kuku a gotowanie skraca pobyt nad wodą 

Edytowane przez suwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...