Skocz do zawartości

Ekolog 'znawca'


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę tylko bez osobistych wycieczek. Argumenty za i przeciw mile widziane, byle nie "Ty to..., Ty taki nie taki".
I przypominam: żadnej polityki, religii itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko krótko.

Wikipedia, to nie jest medium naukowe. Gdyby nasz @Kotwic pojechał na konferencję i zaprezentował dane z wikipedii, to zapewne byłaby to jego ostatnia konferencja w karierze :) Dobrze mówię Piotrze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się nie da bez polityki,tak jak w temacie tego co się dzieje z PB...Ale ja już skończyłem udzielac się w tym wątku.Mam nadzieje,że kolega Dominik po przeczytaniu sfałszowanego za pieniądze Niemca,opisu struktury Puszczy też już przestanie pisać te swoje..rewelacje :D Pozdrawiam wszystkich adwersarzy. :D Co złego to nie ja :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,Wikipedia to nie jest żródlo naukowe,choć info tam zawarte jest często na takich oparte.Ale mimowszystko lepsze to i wiarygodniejsze źródła informacji niż prawicowe pisemka. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sołtys stan napisał:

Fakt,Wikipedia to nie jest żródlo naukowe,choć info tam zawarte jest często na takich oparte.Ale mimowszystko lepsze to i wiarygodniejsze źródła informacji niż prawicowe pisemka. :D 

Zdaj sobie mój drogi sprawę, że to, co piszesz jest bardzo prowokujace i obrazliwe dla osob, ktore takie pisemka moga czytac. To jest forum wedkaskie i jedyne pisemko na temat ktorego moge sie odniesc, to Wiadomosci Wedkarskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna idzie..grille czas rozpalać,dym jest tu jak najbardziej na miejscu, niech się wszyscy już powoli przyzwyczajają . :D:D

Edytowane przez Sołtys stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dominik napisał:

Zdaj sobie mój drogi sprawę, że to, co piszesz jest bardzo prowokujace i obrazliwe dla osob, ktore takie pisemka moga czytac. To jest forum wedkaskie i jedyne pisemko na temat ktorego moge sie odniesc, to Wiadomosci Wedkarskie :)

Obiecałem już nie komentować w tym wątku,ale dla Ciebie Dominik zrobię wyjątek :D Ja nie krytykuję czytających takie pisemka.Ja tylko podważam wiarygodność informacji czerpanych z takich pro-rządowych gazet.Nie jest tajemnicą,że te pisma są nawet nie tylko ideologicznie i politycznie powiązane z rządzącymi ale także biznesowo.Więc jaka jest wiarygodność zawartych tam informacji na temat działań swoich pracodawców i sponsorów ?? No chyba dużo mniejsza niż w Wikipedii... 

Edytowane przez Sołtys stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże fajny temat, ale też ciężki do dyskusji. Jestem zwolennikiem bez religii i polityki. Widzę, że niektórzy Panowie wychodzą za Wikipedię... Temat gruby. Weszliśmy x lat temu w życie fauny i flory. Nabrudziliśmy, zdezorganizowaliśmy, i jeszcze mamy pretensje... Ale jako istoty rozumne (choć tu nie wiem, czy bardziej niż zwierzęta) powinniśmy zachować złoty środek . Którego jednak brak. Najłatwiej oceniać z kanapy, wędkarz = morderca, rybak = zabójca, myśliwy = morderca dla przyjemności... itd. I tu nie mówię o forumowoczach, tylko o 90 procentach społeczeństwa. Społeczeństwa, które nigdy nie podniosło dupy z kanapy żeby zainteresować się, czy zwierzynę w lesie dokarmic... Albo inaczej, wywiesza na balkonie słoną słoninkę, by być pro Eco i  przy - 4 i "uczy" ptaszki nieznajdowania pożywienia. Przy czym skutecznie dokłada się do chorób rozwijających się przy dokarmianiu... Dalej, zwierzyna łowna. Tu dopiero przepisy walneli. Zapłacą 650 zł za loche prosna, albo prowadzącą małe... Fakt, dzika za dużo. Trzeba ingerować. Trzeba!!!! Bo wpierdzielilismy się w te życie z butami już ładne lata temu. I dziki rozmnażają się nienaturalnie. Przy czym huczka trwa 24 godziny przez cały rok. Ale sorry, z dziećmi zabijać? Odyńców pełne stada. A, że tak jak u nas w Wlkp, dzikom "odbiło". Bo tylko w grudniu tylko w naszym okręgu łowieckim dzik zaatakował człowieka 6 razy. Dziwne? Wcale. Pojawił się wilk. Mieliśmy 6 szt. Mamy watahe ponad 40...Nienaturalną...Wilk uznaje bezpieczną odległość od człowieka ok. 150 m. I po prostu ucieka. A co zrobić, gdy młode tak już nas lubią, że podchodzą na odległość 20 m. Tupią na niego, krzyczą i... Nic. Młode już się nie boją. A stary wilk... Musi atakować, bo  czuje zagrożenie. I tak wilk staje się niebezpieczny. Zacznie atakować, bo będzie czuł zagrożenie. Wyżarł sarny i zające. Dziki stają się agresywne. A my już niestety musimy interweniować, tylko mądrze. Bo tak, ja kilkaset lat temu można było postawić budynek, tam, gdzie się chce, a teraz nie wolno, bo ingerujemy w infrastrukturę, tak teraz trzeba wziąć odpowiedzialność za włożenie łapy ? w cudze życie. Ale racjonalnie i z wiedzą. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na Twoją wypowiedź Ola, bo Ty tak samo, jak i Hubert[mention=110]KaZuYa[/mention] znasz od środka środowisko łowcze, no i macie pojęcie większe niż my wszyscy razem wzięci no i nie zawiodłem się

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...