Skocz do zawartości

Reaper XL Rod Rest - GURU


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Splot Fajnie Michale, że stać Cię jeszcze na taką refleksję ! Podobnie postrzegam to wszystko, choć kudy mi tam do Was, jeśli chodzi o nagromadzony arsenał :D

Choć, gdyby było mnie stać, to pewnie mój kac nie byłby li tylko teoretyczny . Zapewne.

:Angry-min:

 

 

 

Edytowane przez Jurek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja godzę obie postawy zbieracza- gadżeciaża i luźnego podejścia do wędkowania. Zabieram masę sprzętu, przynęt, zanęt itp. a w ogóle tego nie używam. Bywa, że na targam się sprzętu i nawet go nie rozłożę. Niekiedy wystarczy sama obecność nad wodą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Splot napisał:

Przepraszam Grendziu drogi, że posłużę Twoim przykładem. Nasze hobby to zbieractwo, zakupiliśmy się trochę w tym. Przynajmniej ja tak mam.
Byłem w środę 4 godziny na rybach. Nic nie było, nikomu.
Przyjechał gość rozłożył bolonke, puścił spławik w leniwym nurcie. Żucił dwie kulki zanęty i po 30 min się zaginął. Szczerze poczułem zazdrość w podejściu.
Ja dwie zanęty. Dwa kije, różne zestawy. Tu próbuję tam próbuję. Zmóżdzam się jak bym miał Appllo na ziemię sprowadzić.
Brak luzu, tej radości że w ogóle mogę być nad wodą.
Zbyt chcę.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 

Michał, jak mam być szczery to do zbieractwa podchodzę podobnie - lubię mieć to co dobre a nawet na wyrost, ale już nad wodą jestem zbyt leniwy do kombinowania - to składa sie jedynie do zmiany przynęt.

Szykuje zestaw w domu i z góry zakładam jakim zestawem będę łowił, i na tym poprzestaje, a sprzętu tak czy siak nad wodę targam jak na mistrzostwa świata.

Ten rok zmiana taktyki o 180stopni - minimalizm sprzętowy, wygoda komfort i relaks.  Tylko to co potrzebne nic więcej ? Dość wędkowania oczami i lansu nad wodą ( Choć i tego unikam szukając miejscówek w ustronnym miejscu )

Nie zawracam sobie głowy kto na co, bo sam często nie znam nazw swoich zanet i przynęt, jeśli stosuje fabryczne. Nie prowadzę notatek bo po co ☺️

Owszem jakaś strategie trzeba przyjąć ale bez spinki ?

Jade wypocząć a przy tym fajnie jak sie coś złowi ?

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
12 godzin temu, MrProper napisał:

 

Szykuje zestaw w domu i z góry zakładam jakim zestawem będę łowił, i na tym poprzestaje, a sprzętu tak czy siak nad wodę targam jak na mistrzostwa świata.

 

Mam tak samo, zresztą cały Twój wpis to "moje słowa":champagne-2010:

 

12 godzin temu, MrProper napisał:

 

Ten rok zmiana taktyki o 180stopni - minimalizm sprzętowy, wygoda komfort i relaks.  Tylko to co potrzebne nic więcej ? 

Przerabiałem już to w życiu, nie da się przy dłuższych zasiadkach, pojawiają się różne myśli, a może to, a może tamto. Wydaje mi się, że wrócisz do starych przyzwyczajeń po kilku  podejsciach.  

Takie cuuuś sprawdza mi się tylko jak jestem u rodziców w domku nad jeziorem. 20/30minut na pomost, garstka pęczaku, pszenicy i bacik.  Jak nie biorą to powrót przez las, piwko, dwa i ponownie zabawa o innej godzinie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Grendziu napisał:

Mam tak samo, zresztą cały Twój wpis to "moje słowa":champagne-2010:

 

Przerabiałem już to w życiu, nie da się przy dłuższych zasiadkach, pojawiają się różne myśli, a może to, a może tamto. Wydaje mi się, że wrócisz do starych przyzwyczajeń po kilku  podejsciach.  

Takie cuuuś sprawdza mi się tylko jak jestem u rodziców w domku nad jeziorem. 20/30minut na pomost, garstka pęczaku, pszenicy i bacik.  Jak nie biorą to powrót przez las, piwko, dwa i ponownie zabawa o innej godzinie?

Dłuższe zasiadki to inna sprawa Darku. To już taczka namiot cała baza zarządzania i weekend nad wodą. :D  Lub planowana  zasiadka całodniowa

Z reguły wypad robię kilku godzinny do 5 godzin max. Szkoda czasu na rozstawianie się i kombinowanie, wtedy to ma być relaks :P  Zdarza się że się zasiedzę dłużej, ale to tylko kiedy rybki współpracują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...