Skocz do zawartości

RYBOMANIA SOSNOWIEC 2018 - akwarium z rybami


suwi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Grendziu napisał:

Nie komentuję w jaki sposób je zabijano,bo nie wiem, nie widziałem.

Ja ryby złowione na wędkę wypuszczam i dbam o nie najbardziej starannie jak umiem ?

Doleje krople oliwy. Nie umiem się nic konkretnego dowiedzieć z tego co tu napisane - w jaki sposób ryby były zabijane. 

Na filmiku nie widać czy wcześniej były głuszone czy nie. 

A z doświadczenia wiem że ryba mimo gluszenia, podczas cięcia kręgosłupa będzie się ruszać 

Więc nie wymagajmy aby przed każdą wieczerzą wigilijną wzywać weterynarza do naszej 'kolacji' aby stwierdził zgon karpia

Ja na podstawie tych materiałów nie mogę nikogo obwiniac bo nie widać jak było naprawdę 

Co nie oznacza że jestem zwolennikiem nie vhumanitarnego traktowania zwierzat

Sam mam dwa psy,  kota i kilka akwariów 

Ale nie będę tu gdybal czy ktoś jest winny czy nie

Wychodzę z założenia że obowiązuje zasada domniemania niewinności 

A wine trzeba udowodnić nie wylewać wiadra pomyj, na kogoś kto może być nie winny 

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta sprawa pokazuje jak skrajne mogą być postawy. Z jednej strony mamy mało elegancki i bezmyślny sposób utylizacji ryb, a z drugie strony bandę No Kill'owych terrorystów. Sorry, ale ja co po niektórych już tak zaczynam określać. Może na wyrost, nie wiem. Niedługo Ci ludzie będą podpalać sklepy rybne lub bluzgać na ekspedientów w marketach. Nie w tę stronę to ma iść.

Tak, organizatorzy w skandaliczny sposób potraktowali ryby głównie dlatego, że ta pani robiła to na zapleczu (sanepid się kłania) i miała tępy nóż :)

A tak jeszcze na marginesie. Oglądałem wczoraj filmik z targów jednego z popularniejszych Youtuberów. Płakał, że zawody podlodowe (sam z lodu nie łowi) sa niehumanitarne, bo rybki giną. OK, to dotyczyło glównie sytuacji wyrzucenia ryb w krzaki po zawodach co jest niedopuszczalne, ale jak słyszałem, że te ryby też trzeba by wypuszczać, to już cycki mi opadły. Facet, który na każdym filmie pokazuje jak przyrządza ogromne porcje mięsa mówi, że rybki (drobnica, jak to na zawodach) trzeba puszczać. Hipokryzja, nic więcej.

2 godziny temu, suwi napisał:

PAMIETAJMY ZE RYBA TO NASZ KUMPEL DBAJMY O NIEGO 

Tu odniosę się zupełnie subiektywnie. Ryba to nie jest mój kumpel. Nie personifikuję jej. Traktuję jako formę mojej rozrywki i szanuję w sposób humanitarny. Tak samo, jak szanuję świnkę z której robię kiełbasę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie miał FB to tu są oba filmiki:

http://www.rybomania.pl/mlotkiem_po_rybach_tak_koncza_ryby_na_targach_ry,457.html

 

Rybomania wydała oświadczenie, że takie zachowanie jest niedopuszczalne, złożą zawiadomienie do prokuratury o znęcanie się itd. w wielkim skrócie bełkot marketingowy, że dali ciała i się wybielają, że nie wiedzieli itd.

 

Jak wyleję mleko to je ścieram a nie wydaję oświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno - po co ktoś nagrywał jak ryby są zabijane i jakim cudem film trafił do sieci, przecież z góry można było założyć, że sprawa nie przejdzie bez echa...

Edytowane przez grych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota to taka sytuacja,kiedy na własne życzenie fundujesz sobie jakiś problem albo kłopoty,chociaż mogłeś tego spokojnie uniknąć,gdybyś pomyślał zanim coś zrobiłeś. Tu właśnie mamy kolejny przykład charakterystycznej dla naszego kraju wyżej wymienionej. Organizatorzy Rybomani w Sosnowcu,pewnie po to,żeby błysnąć na tle innych organizatorów tych targów i wypaść okazalej,zwiększyć frekwencję i co za tym idzie - trochę zarobić przy okazji, postanowili zafundować atrakcję w postaci akwarium z rybami,którego nie było w Lublinie i Poznaniu.I wszystko byłoby ok,gdyby wykazali się odpowiedzialnością a nie tylko krótkowzrocznym patrzeniem na korzyści i zyski jakie im przyniesie  pomysł z akwarium. Wystarczyło tylko zapewnić rybom z akwarium transport na jakieś prywatne łowisko po zakończeniu targów,nawet bez żadnych zezwoleń wymaganych prawem.Myśle,ze nikt by nie robił problemów z tego powodu ,a chętnych co by te ryby u siebie w jakimś stawie czy łowisku chcieli przygarnąć,też by nie brakowało.Organizator umawia się z takim włascicielem łowiska na konkretną godzinę i ten przyjeżdza i zabiera ryby do siebie.I po problemie.Myślę,że legalnie też można by było to bez problemu zorganizować. To była tylko kwestia odpowiedzialności,profesjonalizmu i szacunku nie tyle do ryb co wędkarzy,których zapraszało się na targi,żeby na ich pasji zarobić...To co widac na tych filmikach to konsekwencje tej głupoty i braku profesjonalizmu organizatorów tych targów w Sosnowcu. Plany były ambitne a wyszło tak typowo po Polsku... Co do tych amatorskich scen zarzynania ryb,to ja nie wykluczam,że  kaci nie byli w ogóle na to przygotowani,tylko jako pracownicy dostali po zakończeniu targow takie polecenie,bo nie było co zrobić z tymi rybami i szkoda było,zeby się zmarnowały...Nie  byłbym wcale zaskoczony,gdyby okazało się nawet,że ryby kazano zabić i wypatroszyć,zeby dać jakiemuś klientowi w prezencie,albo jakimś pracownikom w charakterze premii za pracę. To takie polskie by było...

Edytowane przez Sołtys stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko już zostało napisane. Pozostał tylko hejt, ale chyba nie tu...
Przykra sprawa i tyle.
Najgorsze jest to, że "beknie" za to najmniej odpowiedzialna i pewnie przypadkowa osoba, czyli ta która "sprzątała".
Już jest szykowany wniosek do prokuratury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę tem temat z rumieńcami, a do pełni szczęścia brakuje mi już tylko ogłoszeń typu „ PILNIE POTRZEBNA KREW DLA KARPIA Z SOSNOWCA „ ?

 Jak już kilka osób napisało, z tych materiałów nic nie wynika, żeby ryby były krojone na żywca. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeglądając internet natrafiłem jeszcze na wpis pana Kolendowicza:

https://wedkarskiswiat.pl/ubojnia-na-targach-wedkarskich,n,1376

Po takim autorytecie ws. wędkarstwa oczekiwałbym chłodniejszej głowy. Zwłaszcza, że osobiście uderzył w Tomka "Ace" Lewandowskiego, który przecież ryby wypuszcza i propaguje te C&R jak szalony. Jedyne co powiedział, to że ryb z tego akwarium nie można było wypuścić do ogólnodostępnych wód, bo prawo i biologia tego zabrania i, że te ryby z góry były przeznaczone na utylizację.

Chyba Wędkarski Świat musi mieć cieniutka sprzedaż, skoro nawet Jacek Kolendowicz gra w populistyczne nutki. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste że marketingowo organizatorzy się nie popisali, tyle się mówi na temat c&r , nawet któregoś roku na targach był cały panel dyskusyjny i wykład.
Czytałem gdzieś że kilka lat z rzędu jakaś organizacja zabierała te ryby i prowoadziła aukcję czy coś takiego, rybki uwalniali. Tym razem nie było takiej woli i współpracy. 
Można było je zagospodarować na dziesięć różnych sposobów ( np przekazać do kuchni dla ośrodków pomocy społecznej ) i zrobić na tym dodatkowe punkty, wybrali najgorszą z  możliwych opcję. 

Sprawa przykra a jak zawsze lansują się przy tym firmy, czasopisma i youtuberzy. Brakuje mi tylko komentarzy na profilu u Korwin Piotrowskiej .... ona zna się na wszystkim :)

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...