Skocz do zawartości

Zabudowa fotela do feedera


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
2 godziny temu, ArekH napisał:

Darek. Ale twoje "rence" inaczej banglają. :D

No niby tak, stąd myślę o tym  po ukosie dodatkowo.
https://sumrybnik.pl/kosze-wedkarskie-osprzet/1087-browning-xitan-pojemnik-na-zanete.html
Po prawej stronie jakaś mała tacka boczna na pierdoły.
Tylko gdzie pójdzie miejsce na podbierak i docelowo parasaol jak będzie trzeba, bo jeszcze trza zamontować uchwyt na wędki dodatkowe. :P
Kuźwa coś mi się wydaje, że stonaście rzeczy będzie niepotrzebnych i wymiennych w trakcie sezonu... A tego bym za bardzo nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podbierak kładę na osobnej podpórce, wbijanej w grunt. Oczywiście jak ten grunt jest. Masz tu pole manewru, jest 6 nóg. Arma do podnóżka, do drugiej nogi siatka a 4 od fotela masz do dyspozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku jesteś praworęczny?

Ja mając coś takiego do dyspozycji zorganizowałbym to sobie w ten sposób:

Patrząc z perspektywy osoby siedzącej na fotelu.

1. Parasol za siedzeniem, może być dodatkowo mocowany do jednej z tylnych nóg.

Np. po stronie tej zamocowanej tacy ( tylna lewa noga)

2. Tylna prawa noga - dodatkowa taca na mniej potrzebne graty ( aby nie sięgać do torby, gdy jednak są potrzebne)

3. Przednia prawa noga ( fotela) - fajka na dolniki wędzisk

4. Prawa noga podnóżka - feeder-arm, alternatywnie na tej samej nodze co fajka, ale to zależy od długości wędzisk i samego feederarma.

Montowany na podnóżku powinien mniej się trząść.

5. Lewa noga podnóżka - zamontowana siatka. Jeśli spora ( duże średnice obręczy) to śmiało można na nią odłożyć /oprzeć podbierak,

którego sztyca wyląduje/oprze się między widoczną na zdjęciu tacą a fotelem.

Alternatywnie można dać powyżej mocowania siatki drugą krótką fajeczkę do oparcia podbieraka, gdy nie pasuje Ci na obręczy siatki.

6.Poniżej tacy ( widocznej na zdjęciu) na której zakładam że tam miałbyś przynęty, zanętę (w pudełku) umieściłbym na obrotowej obręczy pojemniczek, kuwetkę z wodą. Tak by po nabiciu podajnika/koszyka zanętą opłukać dłoń.

Po przesunięciu, obróceniu chowałaby się pod widoczną tacą.

 

Jednak dopiero praktyka podpowie Ci  jaki układ pasuje najbardziej.:D

 

.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Ktoś coś doradzi którą fajkę wybrać, dłuższą czy krótszą? Zawsze łowię na dwie wędki... 
http://e-amur.com/index.php?route=product/product&path=384&product_id=3976
http://e-amur.com/index.php?route=product/product&path=384&product_id=3975

Szukam też kosza do zanęty do montażu na nodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Natchniony przez Mariusza, a za razem z potrzeby postanowiłem zoptymalizować akcesoria. Celowo zrezygnowałem z podnóżka. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Raczej nie, ale spróbować warto..
Będzie jutro jeszcze mała modyfikacja. 551d9f4c1945dd46f490c3f27a8a9888.jpg4c386735b9d9b6d7b664da98a9e1aac5.jpgb82c2e9eeb57c7594e745d60e520ba52.jpg3a046315b5faafecdeceb314e67a67fa.jpgf5cc0b890c0796ac1d9d798f14db77f8.jpg8a0809f4d9f3072b90b1ec902cc3e91c.jpga0af635fdd9a35e22fcd89e71a4d9de5.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...