Skocz do zawartości

Pałka do ogłuszania ryb


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, ArekH napisał:

Beretuję ryby, odkąd wyginęły Dinozaury. Widzicie mój Nick, i nie powinno być wątpliwości ni komentarzy. Warto pamiętać, że to istota żywa i się dusi poza własnym środowiskiem. Jesteśmy łowcami i warto być w jakimś stopniu humanitarnymi. Zabierasz? Zabij, by się nie męczyło. Ja, tak postępuję. Zabierz tyle, ile zjesz. Sąsiad, niech sobie kupi! Zacną pałeczkę do tego procederu wożę zawsze. To lepsze niż szukanie kija, czy siekiery. 

Zgadzam się z sąsiadem zza płota. A jako nieposiadający wiedzy, spytam: jak kolega beretuje węgorze? Pałeczką? ;):beer1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
41 minut temu, Linek727 napisał:

Zgadzam się z sąsiadem zza płota. A jako nieposiadający wiedzy, spytam: jak kolega beretuje węgorze? Pałeczką? ;):beer1:

One faktycznie zawsze miały przewalone, bo wsadzało się je do soli i podżynało gardło. ?  W tamtym wieku widziałem, aby nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ArekH napisał:

Nie ziomalu. Nie poławiam tego gatunku. Coś kiedyś czytałem że obcina się ogon na jakimś odcinku. 

Tak. Za niby nerkami podobno. Sprawdzałem, po radach ichtiologa, ale nie działa. Po tej operacji węgorz nie przestanie się wić. Niby chodzi tylko o przerwanie rdzenia kręgowego, bo te szatany potrafią pocięte na kawałki skakać na patelni. To trochę jak z serduszkiem karpia - wyjmiesz, a ono bije dalej. Taka materia.

I tym się różni myśliwy od tzw. "etycznego" wędkarza, że potrafi zabić albo dobić. Ale te dywagacje to chyba miejsce na inny wątek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Linek727 napisał:

I tym się różni myśliwy od tzw. "etycznego" wędkarza, że potrafi zabić albo dobić. Ale te dywagacje to chyba miejsce na inny wątek.

Dajesz stary. Dzis sobota, może wpadnie wieczorkiem na forum kilku tych, co się mienią userami i se poużywamy? ;) (żarcik chłopaki) Zabierając rybę, głuszę jak pisze @suwi, Szybkie skrobanko, bo bez łba jest trudno i przed patroszeniem obcinam łeb z łamaniem kręgosłupa, dopiero  patroszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Linek727 napisał:

Nie zna smaku miłości ten, kto nie potrafi zabijać. Nawet zabijanie może być aktem miłosierdzia.

Fajnie że jesteś Adamie:champagne-2010: Można popisać i pożartować, na poważnie i nikt nie da ci bana. Moj przyjaciel @mav3rick  może coś nam w tym temacie powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...