Skocz do zawartości

Sensas


Grzes77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, elvis napisał:

Sorry, że dopiero teraz, ale mam problemy techniczne i nie miałem dostępu do telefonu i internetu.
W skrócie:
Sklep jest ok.
Co do zanęty to jest to zanęta clubowa. Czyli tańsza wersja normalnej. Ta sam co w wiaderkach w promocji w Decathlonie.
Zasadniczo jest to bardzo fajna zanęta i niewiele odbiega od klasycznego sensasa. W tej cenie to naprawdę dobra okazja i warto kupić. Rynkowa cena to około 12-13zl/kg.
U mnie klasyczny sensas jest po 18, 00
Ja płacę po 17,00
Tak więc podsumowując warto nabyć choćby aby wykorzystać jako bazę na łowisku.
Sprzedający też godny polecenia.

 

Dzięki za taką odpowiedź, przed chwilą zamówiłem 3 komplety (27 paczek) w wersji za pobraniem wyszło 180,70 PLN. Dam znać jak paka dotrze :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Prawie każda mielona zanęta jest dobra :221_see_no_evil: Tylko trzeba wiedzieć jak ją i ile podać i co w danym momencie :221_see_no_evil: pod warunkiem, że są ryby gdzie się łaaaaaapi :P
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Grzes77 napisał:

@Grendziu dokładnie, tylko ja wolę kupić coś takiego jako bazę a i tak zanętę przygotuję po swojemu :champagne-2010:

Ja w tym roku chcę iść w zanęty jak najtańsze aby udowodnić sobie ile w tym wszystkim jest marketingu etc.
Już to zrobiłem ostatnio łowiąc jesiotra :)

Np przy metodzie
Screeting - jest dla mnie najtańszym nośnikiem pelletu z najwyższej półki - kupuję lub dostaję ( tak dostałem od MCKARP kilka paczek do testów chyba z 5 paczek pelletów i dumble :P ) najtańsze pellety i mieszam je tak aby odpowiednio pracowały. W zamian mam zapach, ewentualnie dodaje dipów i mam coś fajnie pracującego co wabi ryby.

Jeśli znajdę czas w życiu w tym roku na jezioro Czarne to tam tylko sypka zanęta, glina i robale oraz dipy ziarno może i jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

Prawie każda mielona zanęta jest dobra :221_see_no_evil: Tylko trzeba wiedzieć jak ją i ile podać i co w danym momencie :221_see_no_evil: pod warunkiem, że są ryby gdzie się łaaaaaapi :P
 

A ja będę polemizował :)

Drobna zaneta nie zawsze jest dobra. Zdarza sie, ze ma dodatki pyłu mineralnego, czy tanich dodatków. Qqruq jest tanie, a np. biszkopt, czy konopie drogie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
50 minut temu, Dominik napisał:

A ja będę polemizował :)

Drobna zaneta nie zawsze jest dobra. Zdarza sie, ze ma dodatki pyłu mineralnego, czy tanich dodatków. Qqruq jest tanie, a np. biszkopt, czy konopie drogie :)

Masz sito i przecierasz, złom odrzucasz, wszystko zależy też chyba od tego jakich ryb szukamy? Bo ten złom który nazywasz, moim, skromnym zdaniem, aż tak bardzo nie przeszkadza leszczom plus1 1,5kg i płotkom +25cm,  karpiom etc ponieważ nie jestem zawodnikiem, to na takich rybach się skupiam łowiąc :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Grendziu napisał:

Masz sito i przecierasz, złom odrzucasz, wszystko zależy też chyba od tego jakich ryb szukamy? Bo ten złom który nazywasz, moim, skromnym zdaniem, aż tak bardzo nie przeszkadza leszczom plus1 1,5kg i płotkom +25cm,  karpiom etc ponieważ nie jestem zawodnikiem, to na takich rybach się skupiam łowiąc :champagne-2010:

Nie to mam na myśli. W ogóle gdzie ja napisałem, że coś jest złomem? Wystarczy coś napisać jako kontrę, wejść w polemikę, a już są Ci wmawiane słowa i ich sens, których nie napisałeś. Nie rozumiem tego, sorry :)

Przecieranie przez sito nie ma nic do rzeczy. To ma za zadanie spulchnić zanętę, a nie odsiać grube od miałkich. Oczywiście odsianie może być użyte jako skutek poniekąd uboczny. 

Jeśli już mówimy o "złomie", to mam na myśli dodatki mineralne, np. pył. Paczka 2kg gliny kosztuje 6 PLN, a zanęta też tyle, ale za 1kg :) To są właśnie te dodatki :) Czy są w tym Sensasie, to nie wiem. Zakładam, że nie ma. Wiem jednak, że wielu producentów dodaje różne dodatki, jak popiół, piach/pył, czy trociny.

Ostatnio czytałem skład 'markowej' zanęty na bazie mączek rybnych do method feeder, gdzie jasno i wyraźnie sam producent napisał, że popiołu w zanęcie było coś pod 30%. Koszt około 10 PLN za kilo. Może to i dobre, może i skuteczne, ale dawać tyle siana za 30% popiołu, to trochę słabe jest. No, ale przyznaję, etykietka na opakowaniu była wypasiona :)

A tak BTW, to z chęcią zobaczę te leszcze 1,5 kg + z łowiska ogólnodostepnego dla łowiących :) Takiego naszego, wytartego w naturalnym środowisku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sorry za "złom" tak to sobie odczytałem, że ten pył mineralny, coś robiłem i jeszcze pisałem, więc źle sobie zapamiętałem. Jeszcze raz sorki :221_see_no_evil:

9 minut temu, Dominik napisał:

 

Ostatnio czytałem skład 'markowej' zanęty na bazie mączek rybnych do method feeder, gdzie jasno i wyraźnie sam producent napisał, że popiołu w zanęcie było coś pod 30%. Koszt około 10 PLN za kilo. Może to i dobre, może i skuteczne, ale dawać tyle siana za 30% popiołu, to trochę słabe jest. No, ale przyznaję, etykietka na opakowaniu była wypasiona :)

A tak BTW, to z chęcią zobaczę te leszcze 1,5 kg + z łowiska ogólnodostepnego dla łowiących :) Takiego naszego, wytartego w naturalnym środowisku :) 

Pamiętam jak kupowałem w dużej ilości mączkę do testów (po 25kg) i faktycznie był wszędzie określona ilość popiołu, kurcze nie pamiętam, bo zadałem pytanie czym to jest spowodowane...

Mam dziś jakieś trzaski z pamięcią :221_see_no_evil:

Zapraszam do WLKP - tam się znajdą leszczaki :):champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grendziu napisał:

Zapraszam do WLKP - tam się znajdą leszczaki :):champagne-2010:

Na Warmii też są :) Nawet spod lodu (polecam super filmy z ostatnich tygodni Piotrka Raksimowicza). Tylko trzeba na nie czasu i umiejętności (ja mam mało). Zresztą to tak, jakbyś chciał połowić u siebie na wodach gospodarzonych przez rybaków. Da się, ale trudno :)

Zresztą nie zapraszaj tak, bo w tym roku po trudach z 2017-tym chcę trochę więcej połowić i odpocząć. Może wpadnę. Nawet myślałem o Waszym zlocie, ale z zawodami w poławianiu sumika karłowatego trochę koliduje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z tym złotem to tak po cichu liczylem, że w końcu ruszysz cztery litery i wpadniesz:champagne-2010:

Margonin - jezioro z rybakiem, ale tak jak napisałeś, trza czasu aby je zlokalizować, przyzwyczaić do żarcia i się nimi pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na Sensas

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...