Skocz do zawartości

Kołowrotki - smarowanie


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, ArekH napisał:

@Przemysław Grobelny Czy serwisowałeś już Penn Fierce II. Co Myślisz o tej konstrukcji. Nie dawno kupiłem jeden, którego jeszcze nie używałem, ale że lubię mieć do pary, myślę o drugim. Warto? 

Mocy ma dość sporo choć slammer pierwszej generacji mocniejsze ma bebechy, w Fierce napewno na wielki minus to brak łożyska w rolce, na tej tulejce długo dobrze rolka ne chodzi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎30‎.‎12‎.‎2018 o 17:02, Przemysław Grobelny napisał:

na tej tulejce długo dobrze rolka ne chodzi. 

Czy jest możliwość wymiany na łożysko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jakoś ostatnio zmieniałem żyłki przy moich Slammer-ach. Jeden zaczął wydawać bardzo dziwne dźwięki. Kołowrotki mam chyba 2 sezon i nie były jeszcze rozbierane. Wziąłem pechowca na warsztat, rozkręciłem i co się okazało. Przy skręcaniu w fabryce, chyba któremuś z "Majfriendów" brakło oryginalnego smaru i dołożył innego. W tych miejscach zaczęło coś się dziać i robić się jakaś guma twarda, jak smoła. Wymycie tego sprawiało problem. Szkoda że nie zrobiłem fotek. Jako że nie posiadam smaru fabrycznego, przesmarowałem go zielonym ŁT 43, ale to już wystarcza by maszynka chodziła bez zarzutu. Z czasem, zakupię co trzeba i przesmaruję ponownie. Muszę przyznać, pomimo że to "made in china" maszynka jest dobrze spasowana. Znalazłem tam tylko jedną podkładkę dystansową. 

IMG_20191227_195330.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
34 minuty temu, Hotpoint napisał:

A masz namiar na magiczny klucz do Ceraty 4000 - 2016? Tak na przyszłość pytam.

A przypadkiem nie masz tam śrubek zwanych torx'em? Do tego ferro fluid i smary według uznania.

Od następnej generacji potrzebny jest ten specjalny klucz. Ukraiński youtuber miał ten klucz z polamidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hotpoint

A nie jest to tylko ozdoba? Coś mi się wydaje że odkręcasz tym kluczem obie strony :)

Ty masz wersję HD a nie zwykłą więc postępujesz jak na filmiku poniżej:

od 56:25

 

Edytowane przez NPC
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek na codzień używa "innej" firmy, a tam jest raczej wszystko po ludzku poskładane, a tu jakieś podstępne klucze. ;)

 Sprzedają je za grosze? 

Czy wołają taczki grajcarów i zmuszą mnie kiedyś do wyrzeźbienia czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...