Skocz do zawartości

Martwe czy żywe robaczki


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Elvis napisał:

Rada: żeby robaki z hakiem nie zagrzebywały sie w mule, bo to się jednak zdarza, należy jednego robaka zakładać za przód, a drugiego za tył.

Nie mów,  że nawet w tak prymitywnych zwierzakach jest taka niezgodność jak wśród polityków: jeden ciągnie w prawo, drugi w lewo. xD

Co do kul zanętowych w rzekach, to zapewne masz rację, przy w/w regulaminie to może mieć istotne znaczenie.
Zdziwiłem się jednocześnie tymi zasadami, bo w odległym czasie lubiłem zawody wędkarskie, ale mieliśmy dużo bardziej liberalne zasady, może dlatego, że było to zawody towarzyskie, w ramach koła PZW (czuję, że zaraz założymy odpowiedni wątek).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Używałem i żywych robali na rzekach - na szczęście nie na zawodach :) W mocnym uciągu faktycznie niby rozwalają to co jest w koszyku szybciej, ale wtedy robię zanętę bardziej zbitą, kleistą.

Elvis co do sposobu na muł - lol - nie wpadłbym jak żywy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • Administrator
22 minuty temu, Krasnal napisał:

Tylko kukurydza. Po co się brudzić i śmierdzieć?

A czy temat dotyczy kukurydzy?

Jedni lubią pachnieć i nic nie łowić, jak jadę na ryby to jadę łowić, a się nie opalać. Jak  ręka rybą nie pachnie tzn. że na rybach nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Cześć, 

w przypadku połowy ma metodę używam tylko i wyłącznie martwych robaków, gdyż nie chcę aby w trakcie lotu poruszające się robaki rozbiły mi formę. 

Podczas połowu na koszyczek, tutaj trzeba wziąć po uwagę fakt że robaki mogą uciekać wbijając się w dno lecz w tym czasie nie wszystkie są na tyle łebskie żeby wykonać taki ruch i pole w którym zanęciliśmy zapewne wygląda atrakcyjnie dla ryb. 

Warto też zwrócić uwagę na to że są w ofercie specjalne koszyki w których umieszczamy żywe robaki które powinny uwolnić się z koszyka i rozpełzać się wokół naszej przynęty.koszyk-zanetowy-drennan-bolt-rig-feeders

Zapewne żywa przynęta jest atrakcyjniejsza lecz niestety nie zawsze mamy możliwość wykorzystania tego atutu podczas połowu, gdyż technika jaką używamy lub sytuacja w jakiej się znajdujemy (wspomniane zawody) nie zawsze nam na to pozwala.

 

Pozdrawiam Adam.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...