Skocz do zawartości

Rewitalizacja mikrokulek i dumbelsów


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżyłem wg sposobu opisanego na łamach bratniego portalu przez kol. Marka Siembidę - @marek 118 ( ten od klipa do kołowrotka ) . I powiem Wam :   r e w e l a c j a. !!!

Sól fizjologiczna, podana w odpowiedni sposób zdziałała cuda. :o ;

lącznie z niezwykle twardymi drenanowskimi dumblami pinaple oraz tutti frutti sonnubaits. !!! A to, co się stało

z 4 letnimi bloodwormami jednej z niemieckich firm, to po prostu szok.!

Wszystko wyraznie ożyło poprzez nabranie odpowiedniego odcienia kolorów i do tego ekstra pachnie i wyraznie nabrało elastyczności. Acha, jeszcze produkty firmy NPC  !

Szczerze polecam ! :D

 

 

 

 

Edytowane przez Jurek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, suwi napisał:

A można trochę więcej informacji bo mam trochę takich lekko podstarzalych :)

Ja kupiłem w aptece sól fizjo za ok 5 zl 100 ml. Niestety,  trudno się to otwiera, najlepiej byłoby posłużyć się strzykawą z igłą. Poradziłem sobie za pomocą metalowej rurki do napojów, ale musiałem uważać bo trudno mi było dawkować małe ilości płynu i w przypadku dumbli sonu przelałem. Na szczęście miałem rozłożone na dwa pojemniki i po prostu odsączyłem do drugiego.

Ja zwilżałem tak, żeby kulki się lekko pociły, a nie rzewnie płakały. !

Potrząsałem następnie zawartością, na początku 2-3 razy co pół godziny, a potem, gdy były suche znowu doprowadzałem do potów.

Rano wprost oniemiałem ! :o

Tylko uważaj z twardymi z natury (drenann, sonnu ), gdyż naprawdę łatwo przedawkować i puszczają farbę !

W takich przypadkach po prostu odsącz w papierowy ręcznik. Ot i cała filozofia :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to trzeba zanurzyć? Wykąpać w tej soli czy tylko polać. Dajcie wiecej informacji lub link do opisu. 

 

Edytowane przez jakub_wr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jakub_wr napisał:

Ale to trzeba zanurzyć? Wykąpać w tej soli czy tylko polać. Dajcie wiecej informacji lub link do opisu. 

 

Jak pisałem wcześniej - tylko tyle wlewasz do pojemniczka ile wystarcza aby były spocone, a nie mocno mokre.

Potrząsasz i odczekujesz aż będą suche. I tak kilka razy. Z wyczuciem.

Ostrzegam, że twardziele wymagają specjalnej ostrożności w umiarze,  ale efekt jest piorunujący. Po pierwszych próbach załapiesz o co chodzi.

Rozłóż sobie daną partię na dwa pojemniczki, żeby w razie przemoczenia

wykorzystać drugą partię do osuszenia ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NPC napisał:

@Jurek Jeżeli chcesz opisz co zrobić z kulkami wysuszonymi na kamień - tymi zielonymi.

 

Jak z pozostałymi, tylko operacja trwa dłużej. Najlepiej, przy niewielkiej ilości kulek posługiwać się wkraplaczem.

Edit.:

Chcę jeszcze dodać, że kulki te odzyskały swój przepiękny zielonkawo-czarny deseń oraz świeży zapach. Zresztą tak, jak pozostałe.

Na pewno można w ten sposób zaoszczędzić trochę kasy, bo markowe produkty nie są przecież tanie. :D

Taka np. Firma NPC corporation bardzo się ceni :P

 

 

Edytowane przez Jurek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuijąc swoje pienia i zachwyty ;

Koleny szok, to to co się stało z przeschniętą white czekoladką sonu :

1. Wybielała.

2. Nabrała trochę ciała.

3. Stała się elastyczniejsza.

4. Nabrała aromatu do tego stopnia, że sam bym ją schrupał !

:o :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...