Skocz do zawartości

Podajnik 15g, a samozacięcie.


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gratisowe prestona są do łowienia przelotowego, aby mocować je na stałe niezbędne jest użycie stopera.

Łączniki do tych podajników maja możliwość swobodnego wysuwania się ( jak dla mnie za mało, dodatkowo nawiercam każdy podajnik tak aby łącznik bez żadnych oporów miał możliwość wysunięcia sie ) co sugeruje zastosowanie takiego podajnika.

Podajnik 15gr umożliwia samozaciecie, ale przy zastosowaniu delikatnych szczytowej od 2oz w dół.

Urzycie „cięższych” szczytówek do tego podajnika stwarza problemy przy napięciu żyłki, tak aby nie przesuwać podajnika po dnie.

Oczywiscie są do tego jeszcze uwarunkowania podłoża 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MrProper napisał:

Gratisowe prestona są do łowienia przelotowego, aby mocować je na stałe niezbędne jest użycie stopera.

Łączniki do tych podajników maja możliwość swobodnego wysuwania się ( jak dla mnie za mało, dodatkowo nawiercam każdy podajnik tak aby łącznik bez żadnych oporów miał możliwość wysunięcia sie ) co sugeruje zastosowanie takiego podajnika.

Podajnik 15gr umożliwia samozaciecie, ale przy zastosowaniu delikatnych szczytowej od 2oz w dół.

Urzycie „cięższych” szczytówek do tego podajnika stwarza problemy przy napięciu żyłki, tak aby nie przesuwać podajnika po dnie.

Oczywiscie są do tego jeszcze uwarunkowania podłoża 

Mam takową, ile tam oz to nie mam pojęcia , ale jest mięciutka. Kosztowała całe 10zl, to nie może być badziewie !

A łowić zamierzam na krótkich dystansach i niewielkich głebokościaciach, tuż przy strefie brzegowej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stas1 napisał:

A czego sie boisz w przelotowym zestawie,stosuje tylko przelotowe z podajnikami 15-30 gr i jestem bardzo zadowolony

Odjazdy zajefajne.Dla mnie samozacięcie z pblokowanym zestawem na maksa to jak przebywac z piekna kobietą i czekać na trzęsienie ziemi,sorki za prównanie

Stanislawus ! Oj, oj !

Powiem Ci tak : w moim wieku i zdrowiu

wszystko jest możliwe :cry-min:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ArekH napisał:

Ty popatrz @MrProper wapniak, Nam się na wskroś nowoczesny zrobił. :D

Mało tego ! Zamierzam wyprzedzić epokę i zastosować do klasycznego swing tip-a ( o ile wapno pozwala Ci czaić bazę ), którym w klasycznym układzie radzę sobie biegle, nie chwaląc się. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ponad 20 lat będzie, jak ostatni raz Słinga stosowałem. To super metoda na delikatne brania. Niestety, pogoda w tym przypadku dyktuje warunki. Trzeba też popracować nad zgraniem zestawu!:champagne-2010:Ale plan, masz zacny. Do lekkiego podajnika, jak znalazł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba już nic nowego nie napiszę, tylko potwierdzę to co koledzy wyżej napisali. Ważne jest zastosowanie odpowiedniego haczyka o czym wspomniał Paweł. Nie tylko rozmiar ma znaczenie... grubość również, ale i to czy ma zadzior nie pozostaje bez znaczenia.
Co zaś się tyczy zestawu przelotowego o którym wspomina Staś to jest on dedykowany szczególnie przy delikatnych braniach oraz na łowiska w których występują inne gatunki ryb niż karp.
Często też stosowny jest przez zawodników, bo luźno poruszający się podajnik ogranicza znacznie ilość spinek.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, elvis napisał:

To chyba już nic nowego nie napiszę, tylko potwierdzę to co koledzy wyżej napisali. Ważne jest zastosowanie odpowiedniego haczyka o czym wspomniał Paweł. Nie tylko rozmiar ma znaczenie... emoji55.pnggrubość również, ale i to czy ma zadzior nie pozostaje bez znaczenia.
Co zaś się tyczy zestawu przelotowego o którym wspomina Staś to jest on dedykowany szczególnie przy delikatnych braniach oraz na łowiska w których występują inne gatunki ryb niż karp.
Często też stosowny jest przez zawodników, bo luźno poruszający się podajnik ogranicza znacznie ilość spinek.

To jak z tym zadziorem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micro zadzior pomaga. Ryba, szczególnie na rzekach, po zacięciu, nie pozbędzie się tak szybko zestawu. Jak zadzior wejdzie w skórę, nie puści łatwo. Na bezzadziorowych. Wystarczy podajnik na krótkiej smyczy+luźna żyłka i ryba się uwalnia. Ale to tylko moja teoria. Stąd, dość luźno staram się mocować w podajnikach krętliki, powiedzmy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ArekH napisał:

Ty popatrz @MrProper wapniak, Nam się na wskroś nowoczesny zrobił. :D

@ArekH Hormony jeszcze buzują ?? mimo wysokiego cholesterolu ?

Młodzieńcze jak wiesz lowie na methody od około 3 lat, a że lubię zawsze coś nieco dłubnąć „poprawić” to sporo czasu poświęcam na przemyślenia i wnioski - a co ??

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...