Skocz do zawartości

Własne robaczki


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

Aga jest na targach ogrodowych. I kupiła mi kompostownik :champagne-2010:

Pojebawszy? Polski kompostownik z targów ogrodniczych? Gówno wyhodujesz, a nie robale. Prawdziwy łowca hoduje prawdziwe okazy na prawdziwym, wędkardkim sprzęcie zakupionym na zachodzie. Preferowana marka, to Preston, Drennan, Browning, no i przede wszystkim Dajwa. Robaki z kompostownika tej ostatniej marki są najlepsze.

No, chyba, że jesteś mięsiarz, którego nie stać nawet na paczkę pelletu, to wtedy kompostownik zbijasz sam z desek. Wtedy te robaki nazywają się gnojaki. Sama nazwa brzmi już zbyt Polsko, wsiuńsko wręcz. Wstyd nad wodą będzie. I po co Ci to?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki. Nie ma się co oszukiwać. By hodowla wypaliła, potrzeba sporego dawcy odpadów. Czym większa i cieplej, więcej. Te robale muszą mieć co żreć by się rozmnażać + odpowiednia wilgoć. Darek ma małą rodzinę. Niewiele przebywają w domu w tygodniu. Musiał by obiery zbierać od sąsiadów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
23 minuty temu, Dominik napisał:

Pojebawszy? Polski kompostownik z targów ogrodniczych? Gówno wyhodujesz, a nie robale. Prawdziwy łowca hoduje prawdziwe okazy na prawdziwym, wędkardkim sprzęcie zakupionym na zachodzie. Preferowana marka, to Preston, Drennan, Browning, no i przede wszystkim Dajwa. Robaki z kompostownika tej ostatniej marki są najlepsze.

No, chyba, że jesteś mięsiarz, którego nie stać nawet na paczkę pelletu, to wtedy kompostownik zbijasz sam z desek. Wtedy te robaki nazywają się gnojaki. Sama nazwa brzmi już zbyt Polsko, wsiuńsko wręcz. Wstyd nad wodą będzie. I po co Ci to?

No i jeszcze 5 min trwała debata telefoniczna, który  będzie najlepszy... 

Już dostałem opr że ciężkie i krew z nosa poleciała z wysiłku gdy niosła do bagażnika.  Mam przechlapane jednym słowem :39icon:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grendziu napisał:

No i jeszcze 5 min trwała debata telefoniczna, który  będzie najlepszy... 

Już dostałem opr że ciężkie i krew z nosa poleciała z wysiłku gdy niosła do bagażnika.  Mam przechlapane jednym słowem :39icon:

Ten krąg, z zmodyfikowanym dnem wystarczy. Po co cudujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
24 minuty temu, ArekH napisał:

Ten krąg, z zmodyfikowanym dnem wystarczy. Po co cudujesz? 

@Dominikmnie nocnym opisem przekonał. Może zrobie w betonowym i platikowym kręgu teraz:champagne-2010:

Problem pojawia się w tym, że chyba tam nie ma dna. A jak podłoże jakąś agro cze geo włuknienę to mi krety rajban zrobią:$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, ArekH napisał:

Wiesz Darek co? Chyba przestanę na Twoje zapytania odpisywać. Marny trud. 

Nie czaję.

Przyjechało.

 

20190222_175539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Głównie dzięki @Marcel ja przez gierę nie, powstał kompostownik. Teraz w to przyjdzie 3kg robaczków i będą się gzymsić. Wybrałem w miarę najmniej słoneczne miejsce na działce, pod spód poszły dwie siatki. jedna przeciwko kretom, a druga tak aby dorodne nie uciekały jak o nich zapomę. A raczej nie zapomnę, bo fajnie jest uciec na spontanie gdy nie ma się białych.

Wkład to 80 procent  wybranej ziemi z byłego "kompostownika" reszta to jakieś bieżące odpady, oj będzie się działo. Teraz trzeba będzie jakąś mokrą tekturę, wydmuszki od jajek aby szybciej się rozmnażały...
Jak będę sprawniejszy już z nogą, to rozbiję beton i tam obok też będą, a co . Jedno wyjście tobędzie llitr robaków i zmiotę konkurencję na łowisku :P 

20190227_171016.jpg

20190227_171027.jpg

20190227_171100.jpg

20190227_172206.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę robaków dziś wygrzebałem z pojemnika, ale niestety, coś mi w nim buszuje. Widać tunele, pewnie jakaś Nornica.  Będę musiał inaczej zabezpieczyć dno lub, zmienić pojemnik. Chyba kupię dużą kastę budowlaną, nawiercę dno i zorganizuję pokrywę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...