Skocz do zawartości

NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Dnia 24.10.2018 o 21:44, Kotwic napisał:

Bałtyk się zmienia, starzeje, umiera.
 

Gdyby nie ludzie to sam z siebie by sìę nie postarzał aż tak bardzo. To człowiek i postęp cywilizacji zaburzył równowagę na całym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grendziu napisał:

Gdyby nie ludzie to sam z siebie by sìę nie postarzał aż tak bardzo. To człowiek i postęp cywilizacji zaburzył równowagę na całym świecie.

Darek, poniekąd masz rację

Człowiek swoimi działaniami  przyśpiesza niektóre procesy, które bez jego ingerencji tak czy inaczej są nie odwracalne 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 24.10.2018 o 21:44, Kotwic napisał:

Bałtyk się zmienia, starzeje, umiera.
Coraz więcej będzie artykułów na ten temat.

Dziś przeglądając Internet w poszukiwaniu informacji, trafiłem na ciekawy artykuł:
https://www.focus.pl/artykul/jak-uratowac?page=1

Swoją drogą świetny artykuł, choć może ja się nie znam ale mogę się przyczepić choćby do tego:
"Dziś główne stada komercyjne bałtyckich ryb – dorszy, śledzi, szprotów, łososi i płastug – są stale kontrolowane. Międzynarodowa Rada Badań Morza (ICES) określa, ile z nich można złowić, w jakich miejscach i w jaki sposób. To jeden ze sposobów na zmniejszenie negatywnego wpływu człowieka na ekosystem Bałtyku.."
Rok temu będąc na kutrze, jak i może byłem z kilkanaście razy łącznie, nikt nigdy mnie nie kontrolował, a przepisy co łowienia przez wędkujących łamane są non stop, pod warunkiem, że Szyper dobrze napływa, a ryby chcą współpracować. To jak się ma powyższy cytat, jak kontroli nigdy nie było. Raz nawet przyjechali "inni" z auta oferując nam w bardzo dobrych cenach łososie, dorsze, sandacze w bardzo dobrych cenach w porcie w Ustce, sprzedając na szybko z auta...
Może i są kontrolowane po i wychodzą z badań różne fajne wnioski, ale jak to się ma przy zakłamaniu i odłowach, uwaga dotyczy też rybaków, bo oni święci nie są.

Fajny jest pomysł w powyższym artykule na temat mieszania poszczególnych partii wody za pomocą pomp. Koszt to 200mln EURO, nosz kurde jaki to koszt jeśli kilka krajów się złoży w skali MAKRO. Bałtykowi się to należy. Przyrodzie się to należy :icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na Co z Morzem Bałtyckim?
  • Administrator

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...