Skocz do zawartości

Inwazja babki byczej na Mazurach i Bałtyku


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wczoraj słuchałem tego wywiadu w radiu RMF lub podobnego, myślę, że prowadzący pytania lub inaczej, zadający pytanie nie do końca zdał sobie sprawę jakie może mieć to skutki docelowe dla naszej rodzimej ichtiofauny. Tak czy inaczej, plusik za nagłośnienie tematu.
 

@NPC jak zawsze czujny. Brawo Ty B|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat się delikatnie zmienia, to i pojawiają się gatunki, które jeszcze jakiś czas temu nie miały u nas racji bytu. Niedawno słyszałem o tym, że w tym roku w Polsce modliszkę można dość często napotkać. Uwaga - podobno u nas pod ochroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat się delikatnie zmienia, to i pojawiają się gatunki, które jeszcze jakiś czas temu nie miały u nas racji bytu. Niedawno słyszałem o tym, że w tym roku w Polsce modliszkę można dość często napotkać. Uwaga - podobno u nas pod ochroną
Klimat się tak szybko nie zmienia, to wynik ludzkiej głupoty i nie odpowiedzialności.
Samowolne zarybienie, wypuszczanie żywcy itp.
Sumy w Ebro same się nie wzięły.
Przez wiele lat była blokowana budowa obwodnicy w okolicach Marek, przez obecność strzebli błotnej. Rybka pod ochroną. Miałem okazję poznać osobiście pana, który ją tam kilkanaście lat temu wpuścił. Stosował je na żywca. Tak się rozplęgły, że nie dało się nic innego złapać na robaki.
U sąsiada za płotem poza sumikiem karlowatym ostatnio takie cudo złapałem.
Trawianka... kolejny szkodnik. f23a68bb17186f5c19db81c42dc4664d.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, grych napisał:

Klimat się delikatnie zmienia, to i pojawiają się gatunki, które jeszcze jakiś czas temu nie miały u nas racji bytu. Niedawno słyszałem o tym, że w tym roku w Polsce modliszkę można dość często napotkać. Uwaga - podobno u nas pod ochroną

Nie podobno a często widzę w trawach ich kokony jak szwendam się po lesie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Modliszka_zwyczajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że Twoja umiejętność rozpoznawania rzadkich gatunków ryb jest imponująca.
Przez chwilę myślałem, że to sarkazm.
Muszę przyznać, że na początku miałem wątpliwości, bo nie codziennie spotyka się takie rybki, ale później w domu się upewniłem w swoich podejrzeniach.
Kolega, który jest właścicielem tego stawu, do którego kiedyś rzucałem z mojego podwórka zestawem long distance by sprawdzić zasięg, prosił mnie o pomoc w identyfikacji.
Będzie czyścić i pogłębiać staw i nie chce problemów z ewentualnym gatunkiem pod ochroną, a ten akurat jest szkodnikiem. Tak więc nie wiadomo co jest większym problemem. Trzeba będzie dobrze oczyścić wyrobisko i zasypać wapnem.



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, elvis napisał:

Przez chwilę myślałem, że to sarkazm.

Sarkastyczny, to ja mogę być ws. Grendzia wody kokosowej. :) 

Tutaj jest autentyczny podziw. Poważnie to piszę. Ja, jak mi wcześniej pokazaliście mam problemy, by odróżnić małego Karasia - japońca od naszego, złocistego. Ty potrafisz rozpoznać Babkę, Trawiankę i Ciernika. Dla mnie to niewykonalne.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
20 minut temu, Dominik napisał:

Sarkastyczny, to ja mogę być ws. Grendzia wody kokosowej. :) 

Tutaj jest autentyczny podziw. Poważnie to piszę. Ja, jak mi wcześniej pokazaliście mam problemy, by odróżnić małego Karasia - japońca od naszego, złocistego. Ty potrafisz rozpoznać Babkę, Trawiankę i Ciernika. Dla mnie to niewykonalne.

Ja już mam kokosy zamiast jajek:icon_arrow1:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...