Skocz do zawartości

Alert z zagrożeniami wód


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
  • Administrator

Kolejny długi artykuł o tym jak niszczymy jeziora, co się z nimi dzieję. Nie wiem na ile nasza świadomość jest bogata, ale warto przeczytać do kawy czy innego trunku. Swoją drogą, często o tym pisaliśmy już na SiGu, jednak wydaje mi się, że społeczeństwo nie ma za bardzo pojęcia o tych problemach. Najważniejsze to wykompać się nad wodą, zeżreć grilla, najlepiej zabrać ryb do woli i zostawić śmieci za dupą... ( dotyczy nas wszystkich, turystów, wędkarzy etc) 

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-zasoby-wody-w-polsce-susza-rolnicza-i-zla-jakosc-wody,nId,5376209

Piszę kontrowersyjne specjalnie, bo dzisiaj ponownie uzbierałem 240litrow śmieci po wedkujacych na jednym tylko łowisku, gdzie presja jest bardzo mała, na nic regulaminy, prośbą o małe necenie, min szybkich fotek (karpie czasami czekają całą noc w workach karpiowych, bo karpiarze wiedzą lepiej ??? itd, itp...). 

Swoją drogą dzisiaj fajne odkrycie w Nienawiszczu... Tam gdzie wędki sięgają, czy to z  brzegu, czy też z wywózek karpiowych, gdzie łódki od zanęty się prawie zatapiają (wczoraj wywaliłem prawie nie Vipa  za to i pewnie już nigdy nie wróci do nas) od kilku lat widać degradację dna wody, jest syf, zielsko etc, z 4 lata temu tego syfu nie było i można było łowić 10g ołowiem ekstra, dzisiaj max 3g dodatkowo... 

A tam gdzie nikt nigdy na  feeder czy zanętami nie łowił podłoże jest czyste, można główkę jigową używać się jaką chce i wychodzi czysta... Przypadek? Możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Ostap napisał:

Najpierw zbanuj siebie za pływanie spaliną ;)

Znajdź gdzieś raport, że spalina podczas upałów i w ogóle w silnikach nowej generacji źle wpływa na wodę, z chęcią przeczytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Ostap napisał:

Piszę o Nienawiszczu :D

Ja po części też?, ale nie do mnie należy wyrocznia, czy to jest tylko ściema, że natleniany tak wodę, a jeśli tak to czy trzeba by było pływać cały dzień w upały?  Panie @Kotwic prawda czy fałsz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...