Skocz do zawartości

Śledź gotowany


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś lubi śledzie i to na ostro, polecam. Kiedyś przepis znalazłem w internecie. Anula daje ciut mniej ziarek i dla Mnie Delicjoza. Pisać Mi się nie chce, stąd fotka odręcznego przepisu z dziennika Anuli. Polecam. 

IMG_20180916_112305.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ArekH napisał:

Jeśli ktoś lubi śledzie i to na ostro, polecam. Kiedyś przepis znalazłem w internecie. Anula daje ciut mniej ziarek i dla Mnie Delicjoza. Pisać Mi się nie chce, stąd fotka odręcznego przepisu z dziennika Anuli. Polecam. 

IMG_20180916_112305.jpg

Jeśli chodzi o aromatyczność, to podobno nic nie dorównuje śledziom dojrzewającym w konserwach, bardzo popularnym w całej Skandynawii !!

Bon apetite, mniam, mniam :P :grin-min: :cry-min:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ze śledziem mam taką oto historyjkę. Może już kiedyś pisałem....

Kilka lat wstecz bardzo wczesną wwiosną  tuż po lodach, wybrałem się z pewnym radcą prawnym na wyspę Chrzaszczewo na ryby do agroturystyki. Było jeszcze bardzo zimno, ponoć troć brała w morzu to i jak spróbowałem w Dziwnowie po zmierzchu swoich sił, niestety oprócz woderow po szyje przemoknietych  nie złowiłem nic. Piwo po tym przeżyciu bezcenne..... szukaliśmy wszędzie okonia. Ów radca uwielbiam jeść  ryby, zwiedziliśmy cały Wolin i wszystkie dobre miejscòwki.  Złowiliśmy coś, ale to nie było to. Za szybko, woda byla za zimna.

Pamiętam, że facet tak chrapał, że nawet jak dopłacilem za osobny pokój to i tak w nocy słyszałem go przez ścianę... Ale do meritim,bo o śledziu tutaj mowa.

Ostatniego dnia przypomniało mi się, że możemy podjechać do portu w Dziwnòwku ( lub Dziwnòw ciągle mi się myla te miejscowości) na rozladunek przybyl kuter ze śledziami....

Paweł jak to zobaczył to odleciał. Poszedł handlować, ja to slucham leżę i kwicze. Panie my z daleka, jesteśmy z.... po ile te śledzie po 6zł, Panie ale my to dla... weźmiemy  100kg za 3zł ( ja slucham quwa co?) Koleś żartem jak zabierzecie 200kg to po 3zł za kg...

Finał był taki, że w ciągu godziny po znajomych rozprzedalem 150kg śledzia po 6zl A wypad nad wodę i był za darmo i jeszcze 50kg rybki zostało na dwóch. Ja oczywiście  podzieliłem się z rodzicami swoją rybą:champagne-2010:

A tak to lubię bardzo po Giżycku i w occie bardzo ostre.

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...