Skocz do zawartości

Jaki kolor pilkera i wielkość wybrać na Bałtyk w Polsce


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Tak jak w temacie, ja uważam, że kolor ma bardzo duży wpływ na nasze wyniki na wodzie. Wszystko zależy od intensywności żerowania ryby w tym dorsza. Niektórzy twierdzą, że nad morzem od naszej części Bałtyku wystarczy wrzucić cokolwiek i czekać na skuteczne podbicie. Jednak nie do końca się z tym zgodzę.

Na ostatnie wyprawie w Łebie machałem wędką do 150g i ewidentnie było widać jak dorsze "gryzą", poprzez ugięcie szczytówki. Co się później okazało, w większości przypadków ryby brały na przywieszki, a nie na  pilkera.
Ten kto miał twistery czarne z czerwonym ogonkiem (mimo całkowitego zachmurzenia i deszczu) ten był wygranym i miał najwięcej brań. Na pilkery jakoś "nie żarło" obojętnie czy był zielony banan, czy imitacja tobiasza, czy jeszcze jakieś inne cudo na zakończonym zestawie.

Wg mnie dobór odpowiedniego koloru jest bardzo ważny,ponadto  należy zwrócić uwagę na głębokość na jakiej łowimy, zachmurzenie i gramturę oraz kierunek napłynięcia przez Szypra kutrem. Czasami mały szczegół robi dużą różnice, ano jak to na rybach :)

Jakie są Wasze obserwację i przemyślenia podczas łowienia na pilkery w naszym Bałtyku?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 

Po moim doświadczeniu zauważyłem, że bardziej sprawdzają się krótkie pilkiery. Ponieważ kiedy był długi pilkier to pobicia były w bok pilkiera, a nie za kotwice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator

Ja uważam, że najważniejszy jest kolor w dorszowaniu. Ponadto fajnie odbija się o dno "banan". Wiele razy wygrywał z innymi pilkerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój serdeczny kolega AndrzejT ma bardzo dużą wiedzę na temat łowienia dorszym. Postaram się Go namówić, żeby coś napisał. Chłopak jest bardzo nieśmiały :) AndrzejT vel Luis - dawaj chłopaku. Masz taką wiedzę na temat wędkarstwa i się nie dzielisz - dawaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

Ostatnio jak byłem na dorszach to lepiej brały na przywieszkę niż pilkera,  czarnego z czerwoną końcówką, ala twister :439_fishing_pole_and_fish:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...