Skocz do zawartości

Zanęty - razem czy osobno


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Plan feederowy na rok 2019 to nie mieszać przed, ewentualnie w trakcie. O co chodzi? 

Np łowiąc na metodę:

Jeśli będą ròżne pellety, ròżne miksy, smaki kolory. To wszytko będę  miał w osobnych pudełeczkach. Wszystko osobno. Ewentualnie będę mieszać już w samym podajniku dwa smaki. Wyjątkiem będzie dodawanie dipòw na wierzch.  Przy metodzie i tak podstawą będzie u mnie scretting lub aller aqua, a reszta zmienną.

Na klasyka ciut inaczej: 

Podstawa wymieszana z ziemią 1/4 wiecej zanęty plus ewentualnie fluo i jeden smak, a reszta jak wyżej. Robale osobno, kuku z puszki czy konopie osobno etc.

U mnie to będzie  nowość. Zobaczymy jsk wyjdzie. Czym więcej testòw tym więcej przemyśleń:icon_arrow1:

Wiem, że to nie jest nic nowego, ale u mnie tak. Zawsze robiłem niemalże gotowce nawet dzień wcześniej, teraz będzie totalnie na odwrót. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu Wszystko ładnie pięknie ale w jakim celu chcesz to wszystko trzymać osobno- dla tworzenia kompozycji według warunków nad wodą tu i teraz ? 

Czy dla wygody 

 

Czasem dwie zanety wymieszane ciut wcześniej działają lepiej, ale wiąże sie to z czasem z minusami, jeśli nie zadziała to za wiele już nie zwojujesz.

 

Aleeeee Stare przyslowie gumofilców mówi - zaczynasz od sprawdzonej mikstury a pózniej nad woda kombinujesz w miarę potrzeb jak nie bierooo ? Więc tu bym upatrywał twoich przemyśleń 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

Ano chcę złamać wypracowane teorie.

Zobaczyć jaka bedzie różnica.  @ArekHma rację. Leże i wymyślam:39icon:

Napisz do Okrasy on jest dobry w łamaniu przepisów teori ???

 

”słuchaj” każde złamanie kanonów i pójście swoją droga która przynosi efekty jest DOBRE THE BEST

Moze kiedyś będziemy łowić na Feeder Ala @Grendziu ?

Edytowane przez MrProper
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze, nigdy w czasie zasiadki nie zmieniałem zanęty na rzece, najwyżej szukałem zestawem w razie blankowania. Method-ując, z zasady mam pellet i zanętę osobno, dopiero w czasie wędkowania, po wypróbowaniu każdego, mieszam je ze sobą. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 minuty temu, MrProper napisał:

Napisz do Okrasy on jest dobry w łamaniu przepisów teori ???

 

”słuchaj” każde złamanie kanonów i pójście swoją droga która przynosi efekty jest DOBRE THE BEST

Moze kiedyś będziemy łowić na Feeder Ala @Grendziu ?

Była już kiedyś prezentacja smakòw. Jednak partneròw do biznesu nieodpowiednich dobrałem. 

 Zakopałem pomysły głęboko w ziemi, ale nie na tyle, aby kiedys, jak przyjedzie ochota to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ArekH napisał:

Powiem wam szczerze, nigdy w czasie zasiadki nie zmieniałem zanęty na rzece, najwyżej szukałem zestawem w razie blankowania. Method-ując, z zasady mam pellet i zanętę osobno, dopiero w czasie wędkowania, po wypróbowaniu każdego, mieszam je ze sobą. 

No i o to chodzi Arek - coś tam mieszkałeś po próbach.

Ja biorę zawsze bazę - sprawdzoną,  do tego drugi jakiś wynalazek, zaczynam zawsze od sprawdzonej, jeśli nie reaguje wtedy zaczynam kombinować z domieszkami i uzdatnianiem w ewentualne ziarna, robaki,  atraktory

A czasem poprostu wystarczy przynętę zmienić - trafic w gust i idzie na każdym „błocie” jaki zapakujesz w podajnik ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MrProper napisał:

A czasem poprostu wystarczy przynętę zmienić - trafic w gust i idzie na każdym „błocie” jaki zapakujesz w podajnik ?

:champagne-2010: Tego z zasady na wodzie płynącej się trzymam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grendziu napisał:

Była już kiedyś prezentacja smakòw. Jednak partneròw do biznesu nieodpowiednich dobrałem. 

 Zakopałem pomysły głęboko w ziemi, ale nie na tyle, aby kiedys, jak przyjedzie ochota to...

Warto moze odkopać pomysł smaki,

Choc to trudny rynek, bo ilu mistrzów wice i znanych wędkarzy, tyle mieszanek i kulek

Ale kto wie moze to bedzie kolejny „Orange chocolette Grenda” ?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...