Skocz do zawartości

Drennan


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ArekH Nie wiem o co caman, ale mogę tylko się domyślać - Te kije to kije można powiedzieć wyczynowe, przeznaczone stricte na komercje i zawody ( tam liczy się szybkość żadnej finezji ) Są szybkie i jak na tak cienkie blanki dość sztywne.

To nie to co kije które się gną aż do foregripa,  Ja takie lubię, mowa tu o wersji plus oczywiście, ale mam też i ultra

A po za tym myślę że zostały dość mocno rozreklamowane w danym okresie przez .....   A kije są dość drogie. Teraz nastała moda na kije spolegliwe i stąd pewnie wysprzedaż i wymiana na inne tańsze, nie koniecznie z jukej np Flagmany ;)   

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli sprawiedliwości,  nie pamiętam by Luk tą serię polecał lub ją posiadał. Inni forumowicze, już na pewno. Tam właśnie czytałem kilka ofert o sprzedaży, stąd Moje pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze ze jegomość ją polecał 

Byla mocno propagowana a Hasło To najwyższa półka  Drennana było często powtarzane 

Ja Acolyte posiadałem zanim weszłam w to forum i nie działałem pod presją chwili

Kolejne kije zakupiłem później bo to kije które mi pasują ( choć trochę iim brak tego czegoś co w seri 7 ) 

Tak samo jak pasowała mi wędka i seria Jaxon Genesis 

W Acolyte mam namiastkę genesisa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MrProper napisał:

Ja Acolyte posiadałem zanim weszłam w to forum

Pamiętam. 

 

11 minut temu, MrProper napisał:

Kolejne kije zakupiłem później bo to kije które mi pasują

Nie znam Acolite ani S7. Z tego co czytałem, s7 to spolegliwe kije. Łącząc masz progres? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S7 to kije spolegliwe, ale maja moc Arku

 

Brakuje mi tego w Acolyte,  może inaczej brakowało, bo już się przyzwyczaiłem  i nauczyłem topowej marki

Ale s7 to kij który naprawdę podczas rzutu się tak pięknie ładuje i oddaje swą moc ze akolyte może o tym zapomnieć, ale jest coś za coś spolegliwość S7 przekłada się na mniejsza kontrole podczas holu, a zgłasza tam gdzie nie ma za wiele miejsca przy brzegu aby rybę  wyholować albo hol odbywa się wzdłuż brzegu porośniętego trzcinami

Jak wiesz - chyba ?

bo o tym pisałem niejednokrotnie lowie bo lubię w trudno dostępnych miejscach i nie jednokrotnie musiałem wchodzić do wody aby rybę uwolnić,  która się owinęła wokół trzcin

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozumiem co masz na myśli. Nie na pewno, bo kija nie trzymałem. 

25 minut temu, MrProper napisał:

s7 to kij który naprawdę podczas rzutu się tak pięknie ładuje i oddaje swą moc ze acolyte może o tym zapomnieć

Tu, jestem rozbity. Moje doświadczenia sugerują, że kije spolegliwe są mało celne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ArekH napisał:

Chyba rozumiem co masz na myśli. Nie na pewno, bo kija nie trzymałem. 

Tu, jestem rozbity. Moje doświadczenia sugerują, że kije spolegliwe są mało celne.

Ja nie pisałem Arku o celności, bo tu masz rację pisałem o zasięgu i z jaką łatwością osiągasz zamierzoną odległość ja rzucałem tymi kijami na jakieś 50m bez problemu i jakiegokolwiek wysiłku.

Co do celności - nie mogę tego pominąć,  gdy pierwszy raz ich użyłem chwytałem się za głowę co ja kupiłem, rozrzut jak byś z kałacha  bez podparcia  strzelał.

Ale to też kwestia wytrenowania- wielokrotnie pisałem że kija musisz się nauczyć "słuchać" jak i "współpracować" :P 

To nie jest kij że byle jakim machnięcie trafisz do celu.

Współpraca na tyle nam się już układała :) że na odległości 50 m miałem 1 metr dokładności powtarzalnej.

Oczywiście przy pogodzie bezwietrznej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się zaczynamy zgrywać :icon_arrow1: Co prawda nie s7, ale miałem Daiwa Aqualite 1 generacji 150/360, pięknie wykonane jak na niemal budżetówkę, tylko że Ja, kupowałem kijek na rzekę, ale to, była typowa klucha. Ładowały się przepięknie, wystrzał, marzenie, celność? porażka. Tylko że o ten patyk nie trzeba było się bać. Wytrzymywał wszystko i obciążenie przy rzucie przekraczające CW. Tak jak u ciebie, zniechęciło mnie holowanie i machanie przez rybę kijem przed podebraniem. Mała kontrola w ostatecznej fazie holu i brak mocy przy mocniejszym zacięciu w nurcie. Kij, za bardzo się poddawał. 

13 minut temu, MrProper napisał:

kija musisz się nauczyć "słuchać" jak i "współpracować" :P 

Zabrakło Mi cierpliwości. Doszedłem do wniosku, że to kij, ma Mnie słuchać. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ArekH napisał:

No i tu się zaczynamy zgrywać :icon_arrow1: Co prawda nie s7, ale miałem Daiwa Aqualite 1 generacji 150/360, pięknie wykonane jak na niemal budżetówkę, tylko że Ja, kupowałem kijek na rzekę, ale to, była typowa klucha. Ładowały się przepięknie, wystrzał, marzenie, celność? porażka. Tylko że o ten patyk nie trzeba było się bać. Wytrzymywał wszystko i obciążenie przy rzucie przekraczające CW. Tak jak u ciebie, zniechęciło mnie holowanie i machanie przez rybę kijem przed podebraniem. Mała kontrola w ostatecznej fazie holu i brak mocy przy mocniejszym zacięciu w nurcie. Kij, za bardzo się poddawał. 

Zabrakło Mi cierpliwości. Doszedłem do wniosku, że to kij, ma Mnie słuchać. ;)

Tu trzeba Arek iść na kompromis ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane przyjacielu. Mam już wypracowane kije. Niestety. troszkę kasy poległo na nietrafione zakupy. Przyznaję, z tytułową marką moje wędziska nic wspólnego nie mają. Nie to że jej nie cenię, ale inne trafiły w Moje potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na Drennan

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...