Skocz do zawartości

Naprawy, przeróbki, modyfikacje.


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serce mnie bolało od dawna bo mi Passion-ek 740 zalegał po zagubieniu korbki i zarzuciłem wici. Dostałem korbę bez Knoba, a że kołowrotki zanim jakiekolwiek wyrzucę rozbieram i ratuję łożyska, ślizgowe i toczne jeśli się nadają. Rozbieram knoby i wyciągam tuleje i łożyska jeśli są, a są rzadko, ale miałem fart. Znalazłem knoba miękkiego z pianki i 2 łożyska ślizgowe i jedno toczne. Po lekkim szlifie spasowanko jak nówka. Jeno jeszcze dopasować zaślepkę. :champagne-2010::icon_arrow1: Zabiegam na browara. :D

IMG_20191203_172330.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator
20 minut temu, ArekH napisał:

Czy ktoś z was szpachlował już może korek? Dopatrzyłem się że mysz pogryzła mi rękojeść. 

Chyba @tobiasz dostał od mnie Batsona z myszą, coś tam pewnie ogarniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

Chyba @tobiasz dostał od mnie Batsona z myszą, coś tam pewnie ogarniał. 

Mój kij jest za 3 stówy więc raczej jedynie własnoręcznie opłaca mi się to połatać. Kiedyś robiłem szpachlówkę z kleju do drewna i mielonego korka, ale twarde to wychodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
25 minut temu, ArekH napisał:

Czy ktoś z was szpachlował już może korek? Dopatrzyłem się że mysz pogryzła mi rękojeść. 

Na ryby jedź to myszy nie będą żarły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W końcu dziś zabrałem się za skrócenie nóg teleskopowych które jakiś czas temu wymieniłem w moim Matrix-ie. Jednak przeszkadzała mi ich wysokość i skróciłem o 9 cm. Jak dla mnie, teraz wygląda to lepiej.  

 

IMG_20210805_143451870.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Leżała od jesieni kiedy to została zdeptana gdy próbowałem ratować wędkę przed porwaniem. Wędka utopiona a sztyca uszkodzona. Wędzisko odzyskałem( gehenna rozbierania kołowrotka po kąpieli to koszmar) sztyca odzyskała sprawność dziś jak sąsiad podarował mi połamany teleskop skąd dopasowałem zdeptane elementy. Fakt, jest ok. 20cm krótsza, ale w śmietniku nie wylądowała. 

IMG20220523160618.jpg

IMG20220523160631.jpg

IMG20220523160648.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...