Skocz do zawartości

Opinia i trudny wybór


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.12.2018 o 22:33, ArekH napisał:

Czuję się swietnie, ale przy takich postach, schodzę na ziemię. Jutro, Mój starszy syn, kończy 30 lat. Nie dawno był dzieckiem. Nawet nie wiem jaki upominek powinienem mu dać. 

Daj mu po stówie za każdy rok życia, czyli 3 tysie i niech sobie kupi co chce, wtedy prezent będzie trafiony :champagne-2010:

Tylko mi nie pisz, że pierworodnemu 3 tysie będziesz żałować >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzes77 napisał:

Tylko mi nie pisz, że pierworodnemu 3 tysie będziesz żałować >:(

Wstyd się przyznać Grześ. Ale z zasady nie wyciągam tyle miesięcznie. Moi chłopcy nigdy nie byli rozpieszczani finansowo. Przy takich okazjach, cieszyliśmy się okazją i tym, na co w danej sytuacji nas stać. :champagne-2010: Pech chciał, że padł nam na dniach piec CO. Kurewsko nie w czas, tak przed świętami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno odpisuję, brak czasu = praca.

@elvis

To są kołowrotki z wyższej półki i oba będą OK tylko po co komu takie duże szpule do feedera? Nie mi wybierać ale Daiwa ma jeden minus: MAGSEALED. Powinno się ten olej wymieniać co dwa lata. Nie jest to trudne ani specjalnie drogie gdyż są tańsze zamienniki. Przekładnia Digigear 2 to plus.
Plusem Shimano są reduktory i większa teoretyczna moc hamulca, a minusów nie widzę poza napisem na S :D

Oba będą służyć długo przy normalnym wędkowaniu. Obie maszyny są raczej z rodziny karpiowych/morskich.
Piszę to na "szybko" więc moja sugestia to dobrać pod oko co się Twojemu koledze podoba.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Grendziu napisał:

A to chyba miał być dla karpiarza?

Coś mi utkwił feeder w głowie. Jeżeli kołowrotki mają służyć do łowienia karpi to reduktory są mniej potrzebne.
W każdym razie IMO wygrywa Shimano ale to i tak minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się do tematu. Planuję zakup kołowrotka do feedera. Sporo tego na rynku, a i wybór ciężki. Mam na oku kilka pozycji:

- Daiwa Ninja 4000

-Shimano Catana 4000 FD lub 3000  FD

-DAM Quick Camaro 630 FS

Ewentualnie inne propozycje w budżecie do 180zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę wtrącić - odpuścił bym sobie Ninje i Catanę

 

Ninje mam  na razie nie mogę nic więcej powiedzieć po za tym że pracuje na spinie,  używana nie za wiele ale chodzi w miarę przyzwoicie, Do federa podejrzewam że żywotność jej będzie nie za długa ale opinie są podzielone i to mocno

Gdzieś czytałem że kołowrotek do wymiany po dwóch latach

Catana to chyba najniższa półka 

DAMa Quick  Miałem i mam do dnia dzisiejszego będzie już jakieś 20 lat- złego słowa nie powiem. Używany pod spławik. Choć inny to model to moim zdaniem firma DAM mało doceniana a warto zainwestować, jeśli się nie szuka czegoś co wzbudza łał 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę wtrącić - odpuścił bym sobie Ninje i Catanę
 
Ninje mam  na razie nie mogę nic więcej powiedzieć po za tym że pracuje na spinie,  używana nie za wiele ale chodzi w miarę przyzwoicie, Do federa podejrzewam że żywotność jej będzie nie za długa ale opinie są podzielone i to mocno
Gdzieś czytałem że kołowrotek do wymiany po dwóch latach
Catana to chyba najniższa półka 
DAMa Quick  Miałem i mam do dnia dzisiejszego będzie już jakieś 20 lat- złego słowa nie powiem. Używany pod spławik. Choć inny to model to moim zdaniem firma DAM mało doceniana a warto zainwestować, jeśli się nie szuka czegoś co wzbudza łał 
 
Dzięki za zainteresowanie tematem i opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popisz z [mention=876]Tench_fan[/mention] On ma Okumę Ceymar i z tego co wiem jest zadowolony. Masz tam wybór z WB lub bez. 
Wolałbym z WB . Poczekam na opinie Radka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...