Skocz do zawartości

Opinia i trudny wybór


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mapa-a sobie daruj. Jest słaby. Poza klipsem ACS i wolnym biegiem nie ma nic ciekawego. Mam dwa.
Daiwy mam 4 i są ok.
Dam quick? Kiedyś był ok , jak jest dziś nie wiem. Opinie są podzielone.
Ze zwykłych polecam spro Pasion 640 . Fajny i tani młynek. Ale podobnie jak ninja bez wb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam to kiedyś były kołowrotki, ale kiedyś to były ogólnie mocniejsze konstrukcje.
Nowy DAM to głownie Chiny i Okuma co nie oznacza, że złe ale się też cenią.

Moim skromnym zdaniem: bierz Okumę lub Spro. Ja bym wybrał Okumę ale ja nie płacę :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cygan786 napisał:
13 godzin temu, ArekH napisał:
Popisz z [mention=876]Tench_fan[/mention] On ma Okumę Ceymar i z tego co wiem jest zadowolony. Masz tam wybór z WB lub bez. 

Wolałbym z WB . Poczekam na opinie Radka.

Jeśli z wolnym biegiem, to w tym budżecie na pewno warto postawić na Okumę.

Sprawdzone konstrukcje, generalnie niezawodne, bardzo chwalone.

Ja osobiście mam Ceymara :

http://www.haczyk.net/okuma-ceymar-baitfeeder-340-wiaderko-gratis-p-2145.html

Lubię stosunkowo niewielkie kołowrotki , z pojedynczą rączką ( taka moja fanaberia :D).

Dość ładny, choć to kwestia gustu;), płynnie działa hamulec oraz ustawienie wolnego biegu.

Sprawdzi się do feedera klasycznego, choć tam akurat WB nie jest niezbędny oraz w "methodzie".

 

Inna konstrukcja Okumy, choć tego akurat nie mam,  Kołowrotek Okuma Longbow XT BF LBXT-640 :

https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-okuma-longbow-xt-bf-lbxt-640-7697510282?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_wędkarstwo&ev_adgr=Wędkarstwo&gclid=Cj0KCQiA-JXiBRCpARIsAGqF8wXNd4UShHIQWB4B4YPl7EXNuBfTEyhPJW-xosU1rMHCnOTOVXj-Yd4aAtQXEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Mam u siebie i mógłbym polecić, ale raczej już nie do zdobycia, bo to stara seria  - Okuma Travertine trb 30.

Służy mi dłużej niż Ceymar i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Edytowane przez Tench_fan
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mętlik w głowie co wybrać, staram się ograniczyć ilość sprzętu i wykorzystywać jeden kołowrotek do wielu metod.

Szukam 2 młynków do wędek karpiowych z rzutu bez osiągania 100 m oraz jednocześnie na rzekę do feedera też bez super odległości. Kołowrotek musi mieć 2 szpule lub możliwość jej dokupienia, najlepiej obie metalowe. Wolny bieg odpada podobnie jak tylni hamulec.

Sugerowane konstrukcje: Okuma Ceymar xt 65, Okuma Inception, Mikado Lentus i bliźniacze konstrukcje, może Okuma Custom Black ale nie ograniczam Was do wymienionych konstrukcji.
Penn Surfblaster/Affinity, Okuma 8k lub Shimano Ultegra raczej odpadają, Penny i Okuma są za ciężkie a Shimano to Shimano - po prostu bleee :D

Nie musi to być kołowrotek Long Cast bo do feedera z małymi przelotkami może to być problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, NPC napisał:

do feedera z małymi przelotkami

Czytając to od razu mam przed oczami Foxa EOS.

Mam zarówno 7000 jak i 10000. Mogę podrzucić zdjęcia jak mnie najdzie ochota na ruszenie tyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...