Skocz do zawartości

Polowanie i miejscówki na dużego suma


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Mój rekord w sumie to.... i niech tak zostanie, ale ważne, że mam na koncie ilość sztuk....

Lipiec, sierpień gdy woda jest ciepła, uderzenia suma możemy spodziewać się nawet za dnia. Najbardziej aktywne stają się w nocy, wtedy potrafią wypłynąć na powierzchnie, czasami można usłyszeć jego chlapnięcie w wodzie o tej porze.

Dno w którym przebywa i się chroni przeważnie jest zamulone, brzegi podmyte, zawady drzewne, rzeczne rynny to jego ulubione miejscówki.

Jakie są Wasze doświadczenie z sumami, na co go łowicie, czy wątróbka jest lepsza od żywca, a może wobler jest bezkonkurencyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Chyba dostanę  "Złoty szpadel" :39icon:

... ale niech stracę.

Do niedawna wszelkie próby łowienia suma to był troll z woblerem na Odrze. Kilka sztuk złowiłem w przedziale 83-150 cm. 

Jednak słuchanie 8-12 h silnika może się znudzić, więc w przyszłym sezonie postawię raczej na verticala. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc... w stolicy.... nagroda "Złoty szpadel" należy mi się za wykopanie postu starszego niż to forum. 

:bitch_please-min:

No ale do brzegu @Grendziu... do brzegu.

Pisz mi tu o swoich osiągnięciach w temacie

p.s. Za krótko tu jestem i za mało miałem czasu na kopanie w tematach, ktore zakładałeś, ale są tam jeszcze inne "perełki" :39icon: 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Hotpoint napisał:

Na Ebro każdy "gupi" potrafi :D

Nie do końca. Mam kilku znajomych typowych sumiarzy którzy się kilka razy przekonali, że Ebro nie zawsze gwarantuje złowienie suma. Od kilku lat nie jeżdżą, w Polsce też się da ładne ryby tego gatunku łowić. A na wycieczki wolą jednak wybrać Pad, bardziej dziki i szansa na naprawdę grubego zwierza.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...